Nejlepší hry roku 2014 - To nejlepší co uplynulý rok nabídl

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Nejlepší hry v roce 2012
  2. Nejlepší hry v roce 2013
  3. Nejlepší hry roku 2014 - To nejlepší co uplynulý rok nabídl
Nejlepší hry roku 2014 - To nejlepší co uplynulý rok nabídl

Rok 2014 se už stal součástí historie. Pro nás hráče to ale znamená jediné, nový rok napěchovaný novými hrami! Než přijde vlna nových her, měli bychom si připomenout ty nejlepší z loňského roku.

Nejlepší RPG – Divinity: Original Sin

Divinity: Orignal Sin je kickstarterovým projektem studia Larian Studios LLC. Jejím hlavním cílem bylo oživit starý žánr isometrických RPG. Surový zážitek jako ze starý školy se Vám budou snažit naservírovat během několika desítek hodin. Je to jako jízda na kole. Bez řídítek. Z velkého kopce. Ve tmě. Ale i tak o tom budete vyprávět jako o nejlepším zážitku svého života. Místy Vám bude hra připadat šílená, místy zas, že si z Vás utahují, ale ten zážitek opravdu stojí za to.

Divinity: Original SinDivinity: Original Sin

Nečekejte žádné pomocníky v podobě šipek na mapě nebo seznam úkolů. Musíte se tu vystačit s deníkem. Tahový soubojový systém pak je tuhý a očekává od Vás taktické myšlení a chytré využití prostorů kolem Vás. Opravdu jste tenhle kousek minuli? Tak na co ještě čekáte!

Nejlepší FPS – Wolfenstein: The New Order

Nový Wolfenstein měl před sebou velmi obtížný úkol – obhájit titul svých předchůdců. Bojoval statečně a velká očekávání hráčů i herních novinářů dokázal naplnit. Jde o velmi dynamický a svižný počin z alternativního období po druhé světové válce. Nacisté vyhráli válku a vy se s tím budete muset poprat. Přidejte ještě obřího mechanického psa, futuristické zbraně, surovou akci a máte recept na hru roku.

Wolfenstein: The New OrderWolfenstein: The New Order

Výrazný a unikátní příběh plný otázek Vás pak dokáže vtáhnout na pěknou řadu hodin. Zbraně jsou sice klasické, ale stále zábavné a pocit satisfakce rozhodně mít budete po pokoření tunách nacistického masa.

Nejlepší nezávislá hra – Transistor

Po uměleckém díle Bastion se již vědělo, že hry studia Supergiant Games nebudou obyčejné a Transistor to jen potvrdil. Cyberpunkový titul, hrající na uměleckou notu jak grafickým, tak i hudebním zpracováním, v nás zanechal opravdu nádherné vzpomínky. Okouzlujícím příběhem budete odkrývat společně s komplexním a hlavně chytlavým soubojovým systémem.

TransistorTransistor

I po dokončení 6 hodinového příběhu si ale budete chtít zahrát rekurzivní mód, kdy hra nabídne opravdovou výzvu a drobné detaily. Výjimečného zážitku se tedy nabažíte víc než dost.

Nejlepší závodní hra – Forza Horizon 2

Pokud Vám v žilách koluje místo krve benzín a vůně spálených gum Vám není cizí, pak jste jistě už slyšeli o sérii Forza. S podtitulem Horizon 2 se vydáte do srdce hudebního festivalu a společně s Vaším mazlíkem si to budete užívat. Ve velkém. Obrovská otevřená mapa, která Vás svou krásou okouzlí, nabídne dostatek prostoru, aby se vyřádil závodník i nadšenec.

Forza Horizon 2Forza Horizon 2

Do závodů Vás nikdo nenutí a od projížďky v nablýskaným Ferrari nebo Lamborghini Vás dělí jen fakt, že musíte pro hraní vlastnit Xbox One nebo aspoň jeho staršího bratra. Kromě zážitku pro jednoho hra nabízí i možnost se projet s kýmkoli na internetu a když si budete chtít odpočinout od ježdění, tak se můžete pokochat krásnými vozy na Car Meets. Jestli někdy existoval nějaký must-have titul, tak je to právě Forza Horizon 2.

Největší překvapení roku – Assassins’s Creed: Rogue

Po velkém fiasku způsobeném svým velkým bratrem Assassin’s Creed Unity byla startovní pozice Rogue velmi nezáviděníhodná. V očích hráčů byl pouze jako další mlíkárnou Ubisoftu a pro některé byl dokonce odsouzen k záhubě. O to bylo překvapení větší, když hra vyšla. Technologicky ne tak vyspělý jako Unity se vydal Rogue ve šlépějích svých předchůdců. Přebírá staré mechanismy a některé nové přidává. Rozhodně hra nedostane cenu za inovaci roku, ale to co dělá, dělá zatraceně dobře. Je zábavná, krátká a jednoduchá. Zkrátka si na nic nehraje.

AssassinAssassin's Creed: Rogue

Další významné hry

Za zmínku rozhodně stojí Dark Souls II, Middle-earth: Shadow of Mordor a Dragon Age: Inquisition, ale argumenty vybraných her a moje osobní preference v tomto případě zavládla. Rok 2014 je sice už pryč, ale tituly, které po sobě za nechal, jsou více než kvalitní. Doufejme tedy, že 2015 bude neméně bohatý.

Článek Nejlepší hry roku 2014 - To nejlepší co uplynulý rok nabídl byl publikován 3. března 2015 v 05.00 v rubrice Herní software. Autorem článku je Hung Nguyen Viet . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...