Nejlepší hry v roce 2012

Tagy:  To nejlepší 2012, TOP5, The Best of 2012, nejlepší hry, Assassins Creed III, AC, Mass Effect 3, Shepard, ME, Reapers, Max, Max Payne, Diablo III, Blizzard, Borderlands 2, Connor, Ezio, Medal of Honor, Warfighter, EA GAmes, Resident Evil, Operation Raccoon City

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Nejlepší hry v roce 2012
  2. Nejlepší hry v roce 2013
  3. Nejlepší hry roku 2014 - To nejlepší co uplynulý rok nabídl
Nejlepší hry v roce 2012

Rok se s rokem sešel, přežili jsme údajný konec světa a vývojáři nám prostřeli slušnou mísu herních zážitků. Jak praví naše pravidlo, nyní je čas na výběr pětice nejlepších titulů za uplynulý rok 2012. Ať už byla zima, poletovaly pyly, pálilo slunce, padalo listí a nebo nás na každém rohu překvapil úsměv amerického vitálního staříka doprovázeného sobím spřežením, tento rok byl opravdu zajímavý.

Municí nešlo šetřit

Zhodnotit a vyzdvihnout pětici nejlepších her je opravdu šalamounský kousek. Za dvanáct měsíců se totiž najde řada titulů, které herní fanoušky dostanou do kolen. Snadno se tedy může stát, že ve výběru nenajdete vaši letošní jedničku.

Letošní rok se v našem výběru vystřílelo poněkud větší množství munice než tomu bylo posledně. Speciální dík patří jistě jak Shepardovi, tak i Maxovi, kteří municí opravdu nešetří. Zatímco plešatý Max nenechá dlouho nikde munici o samotě, Shepard pro změnu nenechá své termální zásobníky ani chvilku vychladnout. Ale nebude to jen o střelných zbraní, slovo se dostane i na chladnější nástroje a magické facky.

Na začátku roku vyšel na našem magazínu výběr nejočekávanějších her, a tak můžete sami posoudit, zda-li jsme se některou z nich trefili do černého. Ale dost bylo řečí a vzpomínání, jdeme na věc…

Diablo III – zásoba myší je žádána

Dlouhá léta jsme spekulovali a s nadšením čekali a letos vývojáři konečně dostáli slibu a nechali fanoušky na plno okusit třetí díl Diabla. Velká očekávání často předcházejí pádu, to se ale v tomto případě neudálo. Diablo III je podle slov našeho redaktora Jakuba vybroušený herní zážitek stavící na požitku z hraní samotného, na pocitu z totální destrukce, řízeného chaosu, který postavy na obrazce rozpoutávají a nad kterým máte kontrolu. Redaktor Jakub Žežule ohodnotil hru vysokými 92% a já se s ním plně ztotožňuji.

Datum vydání: 15.5.2012 (PC)
Hodnocení:  92 %
Celá recenze

Dlouho jsme čekali a nyní můžeme směle ničit myši!Dlouho jsme čekali a nyní můžeme směle ničit myši!

Mass Effect 3 – Celá galaxie spojila síly

Trilogie Mass Effect nenechala velké množství hráčů klidnými, a tak prožívali galaktické dobrodružství velitele Sheparda a jeho party plnými sousty. Letos došlo na vyvrcholení, jehož konec byl sice trochu kontroverzní, ale herní zážitek to byl nadmíru povedený. Třetí díl se povedl a nabídl hodiny velmi propracovaných dialogů, špičkovou filmovou atmosféru a dostatek akce. Od naší redakce dostal zaslouženě vysoké hodnocení.

Datum vydání: 9.3.2012 (PC, Xbox 360, PS3)
Hodnocení:  90 %
Celá recenze

Co koumáš Mordine? … Instantní polévku Sheparde!Co koumáš Mordine? … Instantní polévku Sheparde!

Max Payne 3 – Štramák Max se změnil

Série Max Payne zažila v roce 2012 podobnou situaci jako Diablo. Třetí díl byl spojován s obrovskými očekáváními, která na plné čáře splnil. Desetihodinová herní doba nabízí frenetickou akci, ve které se olovem opravdu nešetří, s poutavým příběhem a špičkovou atmosférou doprovázenou podařenými cut-scénami. Minulý rok to byl Duke, kdo cedil mezi zuby hlášku za hláškou, letos je to veterán a opilec Max. Vynikající akce s vysokým hodnocením.

Datum vydání: 1.6.2012 (PC); 18.5.2012 (Xbox 360, PS3)
Hodnocení:  90 %
Celá recenze

Maxi, kde si nechal háro?Maxi, kde si nechal háro?

Borderlands 2 – Podařené pokračování

První díl série Borderlands překvapil hráčskou komunitu a získal si dlouhý zástup fandů. Po třech letech přichází pokračování, které neboří zažité postupy, ale rozvíjí je a ladí. Díky tomu je špičková hratelnost velmi podobná prvnímu dílu. Stále můžete počítat s nabroušeným mixem FPS a RPG, kde ani jeden systém není přítěží. Kreslená grafika, zběsilá akce a atmosféra, která vás nenechá jen tak spát. To je Borderlands 2.

Datum vydání: 1.6.2012 (PC); 18.5.2012 (Xbox 360, PS3)
Hodnocení:  94 %
Celá recenze

Parádní barevná akce. To je Borderlands 2.Parádní barevná akce. To je Borderlands 2.

Assasin's Creed III – Ameriko, těš se!

Nový díl série Assasin's Creed na sebe nenechal dlouho čekat. Hlavní hrdina Ezio zemřel, a tak na scénu přichází s novým dílem i nový hrdina. Mladý indián Connor bude řádit stejně jako jeho předchůdce. Celý děj se odehrává v čerstvě objevené Americe a hlavní příběh vás polapí s tak silnou vervou, že nebudete mít klid, dokud hru úspěšně nedokončíte. I přes celou řadu chyb a bugů nabízí třetí Assasin's Creed ohromující zážitek s atmosférou, kterou těžko řeže i ostrá čepel asasína.

Datum vydání: 23.11.2012 (PC); 31.10.2012 (Xbox 360, PS3)
Hodnocení:  92 %
Celá recenze

Propadáky 2012

I letos se na herní trh dostalo několik propadáků. Začněme u série Medal of Honor od EA Games, která letos přinesla nový díl nesoucí název Medal of Honor: Warfighter. Snaha oživit sérii a dostat ji mezi nejlepší FPS se bohužel nepodařila přesně podle představ tvůrců. Warfighter si těžko hledá místečko mezi obrovskou záplavou kvalitních konkurenčních titulů a EA by se měla nad dalšími díly důkladně zamyslet.

Medal of Honor už není tím, čím býval.Medal of Honor už není tím, čím býval.

Za další propadák lze označit Resident Evil: Operation Raccoon City, který stoprocentně nedosahuje kvalit žádného titulu nesoucího název Resident Evil. Je pouhou prach prostou střílečkou, která vás neosloví ani kampaní, ani hratelností a v závěru ani tím proklamovaným multiplayerem. Raději doporučuji sáhnout po Left 4 Dead 2, který nabídne o několik řádů lepší zábavu.

Polez ke mně, polez… Já tě jen sežeru…Polez ke mně, polez… Já tě jen sežeru…

Slovo na závěr

Rok 2012 byl, podle mého, povedený a plný dobrých titulů. Dočkali jsme se jak pokračování, tak i nových her, mezi kterými vévodí nezmíněný Dishonored. Jistě vám v seznamu některé hry chybí, příkladem může být třeba špičkový Far Cry 3, ale TOP 5 je přeci jen velmi úzký výběr a je velmi těžké vměstnat do něj všechny špičkové tituly. Dejme vale akčnímu roku 2012, konci světa a tomu korejskému bláznovi, který se svým šíleným hitem dokázal chytit celý svět.

Doufejme, že rok bude 2013 bude minimálně stejně tak dobrý jako tento rok. Howgh!

Článek Nejlepší hry v roce 2012 byl publikován 7. ledna 2013 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...