Nejočekávanější hry 2011 - Co nás v tomto roce překvapí a co naopak odpudí?

Tagy:  Nejočekávanější hry 2011, hry, nejočekávanější, 2011, Duke Nukem Forever, Mass Effect 3, Shogun 2: Total War, Total War, Diablo 3, Forza Motorsport 4, Batman: Arkham City, Driver: San Francisco, Might and Magic: Heroes VI, Star Wars: The Old Republic, Posel Smrti 3, BioShock, StarCraft 2, Crysis, Battlefield 2, Need for Speed, PlayStation 3, XBOX 360

Sponzorované odkazy:

Nejočekávanější hry 2011 - Co nás v tomto roce překvapí a co naopak odpudí?

Těžko se tomu věří, ale rok 2011 je již v plném proudu. V herním průmyslu to znamená mnoho nových titulů, mnoho dalších pokračování již zaběhlých herních sérií a mnoho všelijakých milníků. V dnešním článku se zaměříme na desítku letos nejočekávanější titulů. A že nás čeká opravdu štědrý rok, to vám mohu zaručit!

Úvodem

Při výběru jednotlivých herních titulů jsem se snažil vyvážit zastoupení jednotlivých žánrů. Letošní seznam ohlášených her je opravdu rozsáhlý, a tak jsem musel vybrat opravdu jen ty nejzajímavější a nejočekávanější tituly. Může se tedy stát, že vámi nejočekávanější hru v tomto seznamu nenaleznete. U každé hry se vedle krátkého popisu objeví také datum vydání, platforma, na které hra vyjde, oficiální web a také předpokládané datum vydání.

Duke Nukem Forever – Ne! Není to vtip!

Proč si nechávat jedno z největších překvapení roku 2011 na později, když jej mohu zmínit hned na začátku. Ano, je to tak. Více než deset let očekávané pokračování legendární FPS akce Duke Nukem s přízviskem Forever má oficiální datum vydání. Hra se setkala celkem se třemi restarty v tvorbě a při její cestě do finále ji potkalo mnoho překážek. Většina hráčů a fandů vidí nový Duke Nukem velmi skepticky. Hra to bezpochyby bude mít při nejmenším těžké. Tak obrovské očekávání… Výsledek uvidíme nejspíše v květnu.
Datum vydání: 6. května 2011
Žánr: akční FPS
Platformy: PC, PS3, XBOX 360
Oficiální web

Duke Nukem ForeverDuke Nukem Forever

Mass Effect 3

Velitel Shepard se svou posádkou musí ochránit nejdůležitější místo lidské Aliance. Největší invaze, opakující se každých padesát tisíc let, přichází. Planeta Země, centrum celé lidské historie a pokroku, je v ohrožení. Pokud se do obrany nezapojí Shepard, nemají lidé sebemenší šanci. Již v prvním traileru jste mohli zahlédnout několik záběrů z napadeného Londýna. Třetí a pravděpodobně poslední díl série Mass Effect z dílen BioWare bude bezesporu velkolepý. Přichází s tím i dobrá zpráva pro vlastníky PS3. Hra totiž vyjde nejen na klasickou dvojku PC a XBOX 360, ale konečně také na PS3.
Datum vydání: čtvrté čtvrtletí 2011
Žánr: akční RPG
Platforma: PC, XBOX 360, PS3
Oficiální web

Diablo III

I když nad třetím dílem legendární série Diablo neustále visí mnoho otazníků, neustále se objevuje více a více informací a tvůrci oficiálně potvrdili datum vydání. Původně to mělo být letošní léto. Jak už je u Blizzardu známé, o to více u odkládání právě Diabla III, opět se datum přesunulo. S největší pravděpodobností na letošní Vánoce. Nezbývá tedy nic jiného než doufat, že své slovo tvůrci dodrží a dočkáme se Diabla již letos. Tak i tak putuje napříč internetem rozsáhlá galerie screenshotů a in-game videí. Berme to ale z té lepší stránky – i strategie StarCraft II jsme se přece dočkali.
Datum vydání: pravděpodobně Vánoce 2011
Žánr: RPG
Platforma: PC
Oficiální web

Diablo IIIDiablo III

Forza Motorsport 4

Abychom neustále jen nestříleli a nezabíjeli, přesuňme se do žánru závodních her, i když v případě Forza Motorsport 4 spíše simulátorů reálného závodění. Stejně jako je Gran Turismo, které mimochodem vyšlo minulý rok, jedním z hlavních tahounů PlayStation 3, je Forza předním titulem pro majitele XBOXu 360. Letos se tedy i oni dočkají pořádných závodů. Dobrou zprávou je nejen obrovské množství automobilů a závodních okruhů, ale také práce na podpoře pohybového ovládání Kinect. Třešničkou je potom spolupráce se známým britským pořadem Top Gear.
Datum vydání: třetí čtvrtletí 2011
Žánr: závodní simulátor
Platforma: XBOX 360
Oficiální web

Forza Motorsport 4Forza Motorsport 4

Driver: San Francisco

Ještě chvíli u závodění zůstaňme a podívejme se na pokračování série Driver s přízviskem San Francisco. Opustíme ale závodní okruhy a oficiální legální ježdění a přesuneme se do rušných ulic San Francisca. Již pátý díl vrátí Drivera zpět k jeho kořenům, tedy ne jako klona Grand Thef Auto, ale jako frenetickou závodní hru plnou honiček, burácejících motorů a policie. Hlavní hrdina John Tanner se již nebude muset obtěžovat vylézáním z automobilů. Kvůli událostem z minulých dílů se budou jednotlivé honičky odehrávat v myšlenkách a vy budete moci rychle vybírat mezi 120 fáry.
Datum vydání: 30. duben 2011
Žánr: Akční závody
Platforma: PC, XBOX 360, PS3
Oficiální web

Driver: San FranciscoDriver: San Francisco

Shogun 2: Total War

Ani stratégové nezůstanou ochuzeni. Přichází totiž další pokračování úspěšné série Total War. Již podruhé se podíváme do překrásné Země vycházejícího slunce, kde velkolepé bitvy lemují řady ostřílených a mečem znalých samurajů. Série se tedy v podstatě vrátí ke kořenům. Těšit se můžete na opravdu velkolepé bitvy zpracované do nejmenších detailů. Opět přijde na scénu špičkové prolnutí real-timové strategie spolu s tou tahovou. Na řadu přijde i on-line mód, ve kterém si vytvoříte vlastního shoguna a budete jej moci vylepšovat spolu se svou armádou.
Datum vydání: 1. březen 2011
Žánr: strategie
Platforma: PC
Oficiální web

Shogun 2: Total WarShogun 2: Total War

Might and Magic: Heroes VI

Již šesté pokračování tahové strategie Might and Magic: Heroes přinese dostatek různých změn. Nejenže se zachová mnoho herních principů z pátého dílu, ale na řadu přijde i částečný návrat ke kořenům. Konkrétně tvůrci smíchají herní principy z pátého dílu spolu s těmi z třetího dílu. Rozsáhlé zjednodušování je v současnosti obrovským trendem, a tak očekávejte částečné zjednodušení i v šestých Heroesech. Příběh se bude odehrávat 400 let před událostmi pátého dílu. Tak i tak lze mluvit o velmi zajímavé tahové strategii. Nechme se tedy překvapit.
Datum vydání: březen 2011
Žánr: tahová strategie s prvky RPG
Platforma: PC
Oficiální web

Might and Magic: Heroes VI – gameplayMight and Magic: Heroes VI – gameplay

Posel Smrti 3

Poslední díl úspěšné adventury z dílen Cranberry Production uzavře události spojené s rodinou Gordonových. Třetí díl začíná přesně v tom bodě, ve kterém skončil druhý díl. Hlavním hrdinou bude opět známý Darren, student fyziky z USA. I když se principy a grafické zpracování oproti druhému dílu nezmění, máme se po příběhové stránce opravdu na co těšit. Uvidíme, jak dopadne adventura s českými kořeny.
Datum vydání: 31. březen 2011
Žánr: adventura
Platforma: PC
Oficiální web

Posel Smrti 3Posel Smrti 3

Batman: Arkham City

Batman: Arkham Asylum byl bezesporu překvapením roku 2009. Vysoce kvalitní hra na motivy komiksu, to jsme tu dlouho neměli. A nyní k nám přichází jeho pokračování v podobě Batman: Arkham City, odehrávající se, jak již název napovídá, v městských čtvrtích. Opět se setkáme s šíleným Jokerem, bláznivou Harley Quinn a nově také s Two Face. Nastane obrovská bitva mezi zločineckými mocnostmi a uklidnění situace zůstane na bedrech tajemného Batmana. Těšit se můžete na mnoho nových batman-udělátek, spoustu rvaček a také akrobacie.
Datum vydání: září 2011
Žánr: akce z třetí osoby
Platforma: PC, XBOX 360, PS3
Oficiální web

Star Wars: The Old Republic

Různých titulů, vytvořených na námět legendární filmové série Star Wars, bylo vyprodukováno nespočetné množství. Nové Star Wars: The Old Republic přichází jako MMORPG a mnozí se nebojí jej nazvat jako budoucí konkurenta, ba dokonce i pokořitele neohroženého World of Warcraft. Uvidíme tedy, jak se autoři poperou s rozmanitostí světa Star Wars.
Datum vydání: druhé čtvrtletí 2011
Žánr: MMORPG
Platforma: PC
Oficiální web

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Další očekávané tituly

Letošní rok bude opravdu hojný a do této desítky se letos obzvlášť těžko vybíralo. Uvedu tedy další hry, které se s největší pravděpodobností letos objeví na pultech obchodů. Z akčních her je to například Battlefield 3, Rage, Crysis 2, Dead Space 2 či třeba Deus Ex: Human Revolution. Ze strategií je to stoprocentně další „část“ StarCraft II a také zcela nové Age of Empires Online. Co se týče závodních her, těšit se můžete například na Dirt 3 či třeba Need for Speed: Shift 2. V hrách na hrdiny to budou pro změnu druhý Zaklínač, The Elder of Scrolls V: Skyrim či třeba Dragon Age 2. A na co nedošlo? Například takové Stargate Worlds je prozatím zcela v nedohlednu. BioShock Infinite letos také určitě neočekávejte, stejně tak i třetí pokračování Max Payne.

BioShock InfiniteBioShock Infinite

Závěrem

Rok 2011 se zdá být opravdu nabitý mnoha pokračováními herních titulů. Nových nápadů se bohužel příliš nezrodilo, i těch pár ale stačí. Jen si říkám, že s takto hutnou dávkou her, které budou letos vydány, musí v zásadě dojít tvůrcům nápady a dech. Doufejme tedy, že v herním průmyslu nenastane nečekaná doba „sucha“ a my budeme nuceni hrát již vydané tituly stále dokola. Nezbývá mi tedy, než vám popřát mnoho hodin strávených u vašich oblíbených her.

Článek Nejočekávanější hry 2011 - Co nás v tomto roce překvapí a co naopak odpudí? byl publikován 21. března 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...