Lord of the Rings: War in the North

Tagy:  Lord of the Rings: War in the North, Lord of the Rings, War in the North, Pán Prstenů, hry, games, akční

Sponzorované odkazy:

Lord of the Rings: War in the North

Po dlouhé době se zde zase ozývá hlas Středozemě, který utichl před dávnými časi. Po dlouhé době se snaží svou slávu obnovit borci ze studia Snowblindu. Pojďme si ho tedy představit. Lord of the Rings: War in the North nemá být tradičním dobrodružstvím: připravovaný titul nekopíruje dějovou linii Pána prstenů, jako to dělaly předchozí tolkienovské hry – přichází s vlastním příběhem.

Chystaná third person akce, která vstoupí do obchodů 4. listopadu, zavede hráče do krajin. Tvůrci získali knižní i filmovou licenci, mohou tedy nabídnout vizuální zpracování, jakému hráči-diváci uvykli, aniž by se museli omezovat obsahovou stránkou Jacksonovy trilogie. Filmy totiž nemohly (a ani nechtěly) postihnout všechny události, jež J. R. R. zakomponoval do svých knih. Potenciál hry je zjevný a prostor pro vyprávění obrovský: lidem ze studia Snowblind se naskytla příležitost vzít to nejlepší z obou světů, přidat vlastní zápletku a vytvořit tak dílo, které obstojí i před náročnýma očima fanatických tolkienistů. Těch neběhá po světě málo.

V tomto díle se utká protí mordoru a železnému pasu trojice hrdinů – člověk, trpaslík a elfka. Pohůnci zla nezatápěli pouze Společenstvu, zasáhli celou Středozemi, čehož tvůrci využívají k tomu, aby mohli na známých základech postavit zbrusu nový příběh.

Nečekejte však tupou rubačku, důležitost nebudou postrádat rozmanité RPG prvky: Válka na severu nechce spoléhat na laciné akční pozlátko. Velkou svobodu dostanete jak při zakládání postavy, tak přímo v průběhu hry. Vyberete si z široké škály účesů, vousů, tetování, nadefinujete tělesné proporce (bude se hodit zejména u elfky) a zvolíte počáteční schopnosti. Charakteristiky budou samozřejmě pevně dané.

Pojďme si představit naše hrdiny, které ve hře uvidíte. Člověk-hraničář Eradan exceluje v boji s lukem, mečem a štítem, vládne obouručními zbraněmi. Umí se také plížit ve stínech a likvidovat protivníky ze zálohy. Trpaslík Farin, veterán Bitvy pěti armád, skvěle pracuje s kuší, nejvíce mu však sedí boj z blízka, dvoubřitou sekyru nenosí jen tak pro parádu. Nesmí chybět ani zástupce něžnějšího pohlaví & vyšší rasy, elfka Andriel. Ušatá Andriel studovala u samotného Elronda a specializuje se na kouzlení, na nepřátele sesílá krupobití magických střel a umí vykouzlit ochranné pole, jež doplňuje zdraví parťákům.

Při soubojích využijete komba, bude nutné taktizovat a využívat každého člena družiny. Trpaslík zastane nejlépe roli tanka: zatímco na sebe naváže pozornost hord, hraničář pokosí vše živé v dohledu a elfka sesmahne skřety z povzdálí. Netřeba snad zdůrazňovat, že hra podporuje online kooperaci. Soubojové animace jsou plynulé, grafika vypadá svěže a podaří-li se Snowblindu udržet tempo po celou kampaň, čeká nás zábava na dlouhé podzimní večery. Opravdu to vypadá zajímavě.

Hra vypadá k světu a nezapře inspiraci filmy. Nejde ani tak o využívání známého designu, aby hráči dostali poznat, že „jsou doma“; tvůrci přejímají také Jacksonovy postupy a snaží se dodat hře filmovou atmosféru. WitR je o poznání temnější a drsnější než předchozí LotR tituly, kde jste kosili zástupy nepřátel, aniž by padla kapka krve. War in the North vyznává moderní, špinavě realistický přístup k fantasy: brnění se mažou blátem a krví, souboje jsou krátké, brutální, čemuž koneckonců odpovídá i rating M15 (určeno starším patnácti let).

Závěrem

Do tohoto vývojářského studia vkládám své naděje a doufam, že War in the Northe dopadne dobře a vykluebe se z něj Top hra. Hra se ukase začátkem listopadu jak na PC, tak take na Xboxu a PS3.

Článek Lord of the Rings: War in the North byl publikován 11. listopadu 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...