The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth

Tagy:  battle for middle earth

Sponzorované odkazy:

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth

Pán prstenů je celosvětově úspěšná záležitost a jak už to tak bývá vzniká spousta věcí právě s touhle tématikou. Mezi ty povedené můžeme zařadit také The lord of the rings: The battle for middle-earth. Je to již delší dobu co vyšel druhy díl, ale fanoušci pána prstenu si spíše oblíbí první díl, který se dějově drží původní triologie. Aspoň tedy budeme-li mluvit o kampani za dobro. V případě, že si zvolíte stranu zla, budete hrát úplně nový fiktivní příběh. Z herního hlediska na příběh jde spíše o dobarvení atmosféry bitev, jelikož se bavíme o strategické hře. Kde se hráč soustředí na taktiku masivních střetu. Celou hru doplňují videa odpovídající některým scénám z filmu.

The lord of the rings: The battle for middle-earth

Dobro vs Zlo

Jak všichni jistě tuší, oponentní strany zůstali naprosto zachovány jak je známe. Na straně dobra stojí království Rohanu a Gondoru, které svádí urputné boje se spojenectvím dvou věži Sarumana a Saurona. Rohan je království chovatelů koní a tím je ovlivněn i způsob boje. Silné jízdy Rohirů rozdrtí pod kopyty svých koní nejednoho skřetího válečníka. Efektivní je také využití elfských bojovníků, kteří ovládají boj nablízku a také lukostřelbu. Gondor má více budov a možností. Jeho jednotky ovládají všechny způsoby boje, které hra nabízí. Sarumam a Sauron využívají služeb skřetů. Mocní válečníci skurut-hai bojují jako pěchota nebo jezdci na vrcích. Mordoru pomahájí také jižní divocí lidé. Každá ze stran může využít svých kouzel ( sil ) , které získáte za boj s nepřítelem.

Hrdinové

V příběhu pána prstenu se objevuje mnoho hrdinů, kteří zvládnou pobít celé houfy nepřátel a ti samozřejmě nechybí ani v The lord of the rings: The battle for middle-earth. Se svými hrdiny získáváte urovně do 10 přičemž výrazně rostou jejich schopnosti a do dokonce až do takové míry, že mnohdy sami zlikvidují celou nepřátelskou armádu. Není divu, když si Aragorn vyvolá duchy zakletých gondorských bojovníku a Saruman odpoví tím, že zmate mysl gondorským vojákům a pošle je ničit vlastní lidi. Hrdinové se jistě stanou vašimi oblíbenci, ale po dlouhém hraní zjistíte, že hře ubírají na taktičnosti.

The lord of the rings: The battle for middle-earth

Hodnocení

Celkově hra působí velmi dobře. Mezi klady bych jednoznačně zařadil zvuk. Hudba ve hře je povedená a příjemně podbarvuje atmosféru. Vývojáři se moc nezabývali budovatelským pohledem na hru takže se můžete soustředit pouze na boj. Drobný nedostatek bych ovšem viděl ve vyrovnanosti sil. Dobro má bohužel více hrdinů a někteří jsou opravdu silní.

Jedno z povedených videí The lord of the rings: The battle for middle-earth

Článek The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth byl publikován 22. července 2008 v 01.47 v rubrice Herní hardware. Autorem článku je Petr Vajda. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...