Warcraft film natočen, co prozatím víme?

Sponzorované odkazy:

Warcraft film natočen, co prozatím víme?

Dlouho očekávaný film na motivy legendární a všemi hráči známé hry Warcraft, je natočen! V Květnu tohoto roku padla poslední klapka a náš herní magazín pro Vás má všechny, dosud známé skutečnosti ohledně předpokládaného, kinematografic­kého zlata.

Doufám, že mezi námi není jediný hráč počítačových her, jenž by neznal legendární sérii Warcraft, od známé vývojové společnosti Blizzard entertainment. První tři díly, včetně datadisku Frozen Throne, byly hry strategické a na svou dobu, vždy velice nadčasové. Příběh (neboli Lore) prvních dílů, byl zasazen do doby dávného, fantasy, středověku, kdy proti sobě válčily dvě naprosto odlišné rasy – Orkové a Lidé. V dalších dílech se Lore stále rozvíjelo a do války začali promlouvat elfové, trpaslíci, nemrtví, či draci. Svět Warcraftu, byl vyhlášen jedním z nejlepších herních světů vůbec, bylo napsáno nespočet knižních a komiksových verzí jeho příběhu a v neposlední řadě byla vytvořena MMO-RPG, revoluční hra World of Warcraft, jež absolutně přepsala dějiny počítačových her a jak se říká – strčila všechny ostatní online hry do kapsy. Posledními dvěma skvosty na motivy Warcraftu, je karetní hra Hearthstone, o které jsme Vás již informovali dříve, co je však mnohem zajímavější, je projekt, kterého se fanoušci této herní série dovolávají již dlouhá léta – Warcraft film!

Oficiální logo Warcraft filmuOficiální logo Warcraft filmu
StormwindStormwind

Warcraft ve filmu se bude zaobírat počáteční válkou mezi dvěma znepřátelenými skupinami Aliance (Lidé) a Hordy (Orkové). Na své si přijdou, dle slov režiséra, jak příznivci Hordy, tak zastánci správné Aliance: „Příběh je vyprávěn z perspektivy modré i rudé, protože chci, aby se divák sžil jak s hrdiny Hordy, tak s hrdiny Lidské rasy“ Duncan Jones, režisér filmu Warcraft. Dokonce byl vytvořen, čistě pro potřeby filmu, umělý jazyk Orků.

DreanorDreanor

Dosud nebyl vydán jediný trailer, či teaser, který by přiblížil vzhled jednotlivých postav, účastníci festivalu Comic-Con 2013 – kde byl zveřejněn krátký teaser boje člověka s orkem – a Comic-Con 2014 – kde byl zveřejněn dokonce celý trailer – hromadně říkájí, že postavy jsou ztvárněny velmi precizně a zelení orkové vypadají velice přirozeně. Tvůrci filmu se nechali slyšet, že se kostýmy a triky chtějí pohybovat mezi Avatarem a seriálovou peckou – Hra o Trůny. Možná právě proto, hrají orky skuteční herci a je použita stejná technologie jako v Avataru Jamese Camerona, z roku 2009. Šéfem vizuálních efektů se pak stal Bill Westenhofer, který byl již několikrát oceněn, napřiklad za filmy Zlatý kompas (2007), či Pí a jeho život (2012). Zbytek jeho skupiny tvoří rovněž zkušení a ostřílení grafici, stojící za počinky jako Tron, Elysium, či nová Godzilla. Prostředí k natáčení filmu bylo určeno v kanadském Vancouveru a těšit se můžete na legendární lidské království Stormwind, kouzelnické sály Dalaranu, pod horou ukrytý, trpasličí Ironforge, či orkskou baštu Dreanor. Několik snímků z filmu a concept artů kolují již po internetu..

DalaranDalaran
IronforgeIronforge

Celková režie byla svěřena do rukou anglického režiséra a scénáristy – Duncana Jonese (syna muzikanta Davida Bowieho), jehož známe z předešlé sci-fi tvorby filmů Moon (2009) a Zdrojový kód (2011). Původně měl film režírovat známý Sam Raimi (trilogie Spider-Mana), který se stal jedním z prvních producentů projektu a zavázal se tak za jeho vznik. Těsně před termínem natáčení dal však přednost rodinnému fantasy příběhu – Mocný vládce Oz (2013) a podílel se tak na vzniku filmové verze své oblíbené hry, alespoň jako sponzor. Jeden z důvodů, proč byl do režie dosazen právě Jones, je jeho touha, vyrovnat se filmové trilogii Pán Prstenů. S námětem Warcraftu, se dá, dle jeho slov, trilogie dokonce překonat, na což se samozřejmě všichni těšíme. K překonání Pána prstenů, sází Jones také na výborné, ale nepříliš ohrané, herecké tváře, jako je Ben Foster – Telefonní budka (2002) X-Men: Poslední vzdor (2006), jenž ztvární roli proroka Medivha, Travis Fimmel – seriál Vikings (2013), jenž z největší pravděpodobností ztvární roli hlavního hrdiny lidského generála Anduina Lothara, či smyslná Paula Patton – Disconnect (2012) 2 zbraně (2013), která by si, dle neoficiálních zdrojů, měla zahrát jednoho z Orků.
K dokonalosti natáčení, byl také Jones, se všemi spolupracovníky filmu, donucen, zahrát si všechny díly Warcraftu, včetně onlinovky – World of Warcraft.

První fotka z natáčeníPrvní fotka z natáčení

O natočení filmu s příběhem Warcraftu, herní fanoušci žádali Blizzard již hodně dávno, hlavně proto, že videa ze hry, byla ztvárněna opravdu brilantně. Vývojová společnost hry, však otálela a vzhledem k hratelnosti a úspěšnosti, jíž se hra pyšnila, se bála, o její a hlavně svou vlastní pověst. Odmítala „béčkové“ režiséry jako Uwe Boll – Postal (2007) Far Cry (2008), zaměřující se na filmy s herními náměty, kteří se o práva k Warcraftu hlásili již mnohem dříve. Rok se s rokem sešel a iniciativa k vytvoření snímku, vyšla paradoxně právě z hratelnosti, kterou dobíhají již jiné online hry, jako jsou League of Legends, DotA aj., proto se Blizzard nechal slyšet, že tímto filmem doufá v přilákání, ještě více lidí z celého světa, ke hře World of Warcraft.

koncept temného portálukoncept temného portálu

Původně byl film plánován již na 18.12.2015, po zjištění, že Disney plánuje pokračování Star Wars, byla však premiéra odsunuta, pro „svou“ chvíli, na 11. března 2016. Herní a filmoví fanoušci dychtivě vyčkávají tohoto data, doufajíc, v jakékoliv nové informace z natáčení. Dle mého osobního názoru, si Blizzard svou vizitku pohlídá a my se tak můžeme těšit na opravdové kinematografické zlato, s všemi známým příběhem.

TeldrassilTeldrassil

Článek Warcraft film natočen, co prozatím víme? byl publikován 2. října 2014 v 05.00 v rubrice Hry, Novinky a Novinky. Autorem článku je Šimon Wlosok. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...