Mafia 3 - Co o ní vlastně víme?

Sponzorované odkazy:

Mafia 3 - Co o ní vlastně víme?

O tom, kdy se dočkáme třetího pokračování legendární české akční hry Mafia z roku 2002, se spekuluje již drahně let. V podstatě od vydání jejího druhého dílu. Nejsme sice jasnovidci, ani nemáme stroj času, díky němuž bychom mohli nahlédnout do blízké budoucnosti, přesto však můžeme s ledovým klidem říct, že letošní rok je odhalení prvních detailů o Mafii 3 mnohem blíže, než tomu bylo kdykoli předtím.

Dovolte nám nyní polknout pilulky jemné nostalgie a zavzpomínat na rok 2007. Nebudeme zde nikomu tvrdit, že chleba býval křupavější a tráva zelenější, to ostatně ani nemusí být pravda, jelikož nostalgie je mrška mající ve zvyku věci idealizovat. V srpnu roku 2007 se jako každý rok konala v Kolíně (tom nad Rýnem, ne v tom českém) herní výstava Gamescom. A aniž by to kdokoli čekal, dočkali jsme se na ní odhalení Mafie 2. Došlo k němu pět let po vydání prvního dílu, jenž si v průběhu let vydobyl takřka kultovní statut nejen u nás, ale také v zahraničí (zejména v Německu). Už tušíte, proč by právě letošní rok mohl být pro odhalení Mafie 3 příhodný? Od vydání Mafie 2 letos v srpnu uplyne pět let a představení jejího nástupce by tudíž bylo opravdu stylovou záležitostí.

Don Vito Corleone byl mužem, na kterého se všichni obraceli o pomoc, a on nikdy nikoho nezklamal. Nedával plané sliby, ani se zbaběle nevymlouval, že má ruce svázány silami ve světě mnohem mocnějšími, než je on sám.Don Vito Corleone byl mužem, na kterého se všichni obraceli o pomoc, a on nikdy nikoho nezklamal. Nedával plané sliby, ani se zbaběle nevymlouval, že má ruce svázány silami ve světě mnohem mocnějšími, než je on sám.

Epilog pro Mafii 2?

O Mafii 3 toho zatím mnoho známo opravdu není. Nevíme, jaký bude mít příběh, ani do jakého časového období bude situována. Mnoho lidí by zajisté kvitovalo její návaznost na Mafii 2, jejíž otevřený konec způsobuje dodnes hořkou pachuť na patře celé plejádě fanoušků série. S největší pravděpodobností se však nějaké výraznější návaznosti nedočkáme. Mafie 3 se možná bude odehrávat se stejných letech jako její předchůdce, možná se v ní i setkáme s některými známými postavami, ale přímou návaznost, myslíme, můžeme vyloučit.

Je to dáno hlavně a především tím, že konec Mafie 2 byl sice otevřený, ale svým způsobem také poučující a lehce poukazující na to, že život mafiána není peříčko a že jen malé procento členů mafie zemře přirozenou smrtí (toto moudro je ostatně v průběhu hry několikrát zmíněno). První Mafie byla svým koncem Mafii 2 v tomto směru více podobná, než si je většina lidí ochotna připustit. I v něm to s většinou hlavních postav nedopadlo nejlépe a rovněž by se na něj dala bez problémů použít glosa „Vlk se nažral a koza zůstala celá“. Nebudeme nic předstírat – i nás konec Mafie 2 při prvním dohrání dost rozladil, ale teď s odstupem času musíme přiznat, že nebyl vůbec špatně napsaný a člověku ponechal dostatek prostoru na to, aby si mohl další vývoj děje domyslet sám.

Slovo mafia znamenalo původně úkryt. Později se stalo označením tajné společnosti, která povstala k boji proti vládcům, po staletí utiskujícím zemi a její lid. Sicílie byla v průběhu dějin znásilněna častěji než kterákoli jiná země.Slovo mafia znamenalo původně úkryt. Později se stalo označením tajné společnosti, která povstala k boji proti vládcům, po staletí utiskujícím zemi a její lid. Sicílie byla v průběhu dějin znásilněna častěji než kterákoli jiná země.

Po stopách Mafie 3

Studio 2K Czech, které vzniklo odkoupením Illusion Softworks, po dokončení Mafie 2 a vydání trojice rozšiřujících balíčků nevalné kvality, vyprodukovalo už jen jednu hru. Tenisový simulátor Top Spin 4 pro starou generaci konzolí. To, že se poté začalo věnovat pracím na Mafii 3, brala spousta lidí jako samozřejmost, i když nic oficiálně potvrzeno nebylo. Věci se dali lehce do pohybu až začátkem loňského roku, když nejprve došlo k uzavření brněnské pobočky 2K Czech a přesunutí některých jejích zaměstnanců do Prahy a následně kompletnímu ukončení činnosti celého studia. Někteří jeho členové se poté přesunuli do USA, kde měli začít pracovat ve studiu 2K San Francisco na nové, neoznámené hře. Podle jednoho z propuštěných zaměstnanců, jehož jméno bohužel neznáme, se mělo jednat o Mafii 3. Mohlo, ale také nemuselo.

Další stopy Mafie 3 lze vysledovat do loňského března. Právě tehdy se totiž na stránkách Take Two objevila zpráva, že se hledá trojice herců, která by byla předlohou pro hlavní postavy v nejmenované nové hře. Existuje tedy nějaká možnost, že se Mafia 3 nechala inspirovat GTA 5 a po jeho vzoru si v ní zahrajeme za trojici postav z rozdílných etnických skupin (konkrétně by se mělo jednat o dva přistěhovalce a jednoho míšence)? Možné to je. Děj hry by se v takovém případě s největší pravděpodobností odehrával v prosluněné Louisianě, což by mohlo pro sérii představovat příjemné oživení. Podobné, jaké představuje třeba pro Kmotra slavné „Sicilské intermezzo“.

Jak to ale v takovém případě bude s postavami druhého dílu? Minimálně postava Vita by se však v Mafii 3 objevit mohla, jelikož jeho dabér z anglické verze hry (Rick Pasqualone) letos v lednu na svém Twitteru jemně naznačil, že bychom se již brzy mohli dočkat zajímavého oznámení týkající se série Mafia. Že by se jednalo právě o odhalení na letošním Gamescomu? Vyloučit se to nedá.

Zatím poslední informace, které naznačují, že oznámení nové Mafie je opravdu na spadnutí, pocházejí z konce letošního června. Právě tehdy začalo totiž Take Two ve velkém registrovat domény pro Mafii 3. Takřka ve stejnou dobu se na Youtube objevilo video nevalné kvality, které údajně pochází z tajné novinářské projekce prvního traileru. To samé video se předtím mělo objevit na stránce IGN, ale muselo být staženo kvůli problémům s autorskými právy. Zda je tato informace pravdivá, je ovšem diskutabilní.

Michael se nechápavě zeptal: „Co k čertu znamená tahle ryba?“ Odpověděl mu Ir Hagen, consígliori: „Ta ryba znamená, že Luca Brasi spí na dně oceánu. Je to prastaré sicilské poselství.“Michael se nechápavě zeptal: „Co k čertu znamená tahle ryba?“ Odpověděl mu Ir Hagen, consígliori: „Ta ryba znamená, že Luca Brasi spí na dně oceánu. Je to prastaré sicilské poselství.“

Závěrem

Mafia 3 je s největší pravděpodobností ve vývoji již několik let, pracuje na ní ovšem jen zlomek tvůrců předchozích dílů. Jejího odhalení bychom se mohli dočkat na letošním Gamescomu, jelikož i druhý díl byl odhalen pět let po vydání svého předchůdce. Zatím není známo, jaký příběh bude hra mít, ani kdy a kde se bude odehrávat. Nejspíš se v ní ale opět setkáme s Vitem, protože jeho dabér je do situace okolo série Mafia minimálně zasvěcen. Jestli se přímo podílí i na třetím dílu, je už ovšem věc druhá.

Článek Mafia 3 - Co o ní vlastně víme? byl publikován 21. července 2015 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...