Dark Elf – česká online strategie

Tagy:  Darkelf, fantasy, online hry, Darkelf.cz, fantasy hry

Sponzorované odkazy:

Dark Elf – česká online strategie

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami bylo jedno maličké království a v něm vládl jeden starý a moc nemocný král. Stalo se jednoho nešťastného, zamračeného dne, že nebohý král náhle zemřel a nechal tak své chudé království bez nástupce.

Osud si s královstvím pohrával opravdu škaredě, aby toho nebylo málo, ještě se v okolních zemích začali objevovat smradlaví skřeti, lakomí trpaslíci a další zlí králové (rozuměj hráči) a dělali si zálusk na tohle chudé královstvíčko.

Obyvatelstvo země se moc a moc modlilo, až se stal zázrak a do země přicestoval jeden mladý, silný, pohledný a po všech stránkách dokonalý princ v překrásné stříbrné zbroji (to jsi ty po registraci do hry) a stal se králem!

Začátky jsou těžké, ale rádce pomůže

Mladý král to neměl lehké, peněz pomálu, obyvatelstvo vyhládlé dlouhým půstem a modlením. A tu se objevil jeden smradlavý, vousatý dědek, předstoupil před krále a prosil ho o kůrku chleba. Šlechetný král měl dobré srdce a tak ho nasytil. Dobře udělal. Ze starého fousáče se vyklubal učený rádce, zůstal ve službách krále, a začal mu svými moudrými radami pomáhat. A tak společně vládli až do smrti…

DarkelfDarkelf

A co bylo dál? Bohužel už se nepíše, že král (ty) byl lama, a tak ho po týdnu hraní okolní hráči sejmuli. Ale to je normální, hráč se přeregistroval do jiné ligy, začal znovu a postupně se z něj stal slavný veterán.

O čem je Dark Elf? Mix pc her Heroes a Civilizace

Úvod jsem napsal trochu pohádkově, ale v podstatě je to tak. Toho rádce do začátku skutečně dostanete a jeho jméno je opravdu Starej Fousáč. Ale pojďme na popis hry. Dark Elf je internetová hra, hraje se v prohlížeči a hraní je zdarma. Je soustavně vyvíjena devět let a hraje ji 25 tisíc převážně českých hráčů. Je to fantasy svět, jaký znáte z filmu či knihy Pán Prstenů. Můžete hrát za lidi, elfy, trpaslíky, skřety či jiné rasy. Hrajete na veliké mapě, dobýváte země a stavíte stavby jako ve slavné pc hře Civilizace. Trénujete hrdiny a sbíráte artefakty podobně jako ve hře Heroes of Might&Magic. Po registraci dostanete náhodně přidělenou zemi a jednoho hrdinu. Každý den dostanete určitý počet herních kol, které byste měli odehrát. A tak to jde den za dnem. Postupně dobýváte okolní země, trénujete hrdinu a hledáte v kryptách lepší artefakty.
Jenže nejste sami, na mapě hrajete s dalšími hráči, kteří mají království okolo toho vašeho a snaží se o to samé jako vy, dobýt co nejvíce zemí, třeba i ty vaše. Lepší bojovník či diplomat zvítězí. V průběhu herního věku (trvá 15–25 dní) se spojujete s hráči do aliancí a válčíte bok po boku proti jiným.

DarkelfDarkelf

Co je cílem hry?

Cílem hry je porazit vládnoucího tyrana Dark Elfa, který obývá mocnou zemi ve středu mapy. Ale to se povede jen tomu nejlepšímu z nejlepších. Dobytím země Dark Elfa končí věk a následující den se začíná na čisté mapě od začátku. Hráčům zůstanou body a hrdinové, takže kdo má dobrého hrdinu, má výhodu do startu. Hra Dark Elf je rozdělena do lig (rozuměj samostatných serverů). A jelikož by hráče nebavilo hrát stále stejnou ligu, existují ligy s různými cíli. Například pobít všechny ostatní hráče, nebo rasa proti rase (třeba skřeti proti trpaslíkům) a mnohé jiné. Kdo chce u hry sedět stále, ať si zkusí akční ligy, které se hrají každý den několik hodin v kuse.

Kouzlo hry – co mě u hry drží

Kouzlo hry je v tom, že máte nepřeberné množství způsobů, jak vyniknout. Svou šikovností můžete být obdivovaným a respektovaným hráčem a získat si úctu ostatních. Můžete si založit klan, zverbovat ostatní hráče, řídit je, a dávat jim medaile za dobrý výkon. Nebo je vaším cílem hrdina a snažíte se, aby byl nejlepší a měl nejsilnější artefakty.

DarkelfDarkelf

Registrace – co mám dělat?

Registraci zde nebudu popisovat, protože je jednoduchá. Nováčkům doporučuji v registraci zvolit rasu Barbary či Skuruty, protože tyto rasy dobře dobývají okolní země. Dostaneš jednu zemi s několika vesničany, pár zubožených vojáků a hrdinu. Je to nováček, ale když s ním budeš dobývat země, tak získá zkušenosti, a za ně mu můžeš zvyšovat levely.Tvým úkolem je dobývat okolní země. Čím více zemí, tím větší máš příjmy peněz. Poslouchej rádce a plň jeho úkoly.
Rozhodně se nenech zlákat kupováním všemožných staveb a sesíláním kouzel. Ano jsou užitečné, ale pro nováčka je spíš jistota, že peníze hloupě promrhá. V prvních třech dnech hry stačí stavět jen sýpky a dobývat okolní země.
Pokud tě ostatní hráči smažou z mapy, nebo ti skončí liga, tak se normálně přeregistruj do jiné ligy. Lig je hodně a každý den nějaké začínají. Nenech se odradit po prvním neúspěchu, i mě párkrát smazali z mapy.

Registruj se zde: Darkelf.cz

Článek Dark Elf – česká online strategie byl publikován 11. května 2009 v 21.20 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...