Dark Elf

Tagy:  DarkElf, Darkelf.cz

Sponzorované odkazy:

Dark Elf

Jako každý měsíc i dnes budeme pokračovat v recenzích webových her a tentokrát se podíváme na projekt www.DarkElf.cz. V čem se odlišuje od ostatních a má šanci zaujmout i vás?

Začínáme

Dark Elf je velmi silně inspirovaná fantasy a zvláště světem Pána prstenů od legendárního spisovatel J.R.R. Tolkiena. Hra samotná je pro všechny hráče k dispozici zdarma a k jejímu hraní stačí obyčejný webový prohlížeč. Vznik Dark Elfa se datuje do roku 2001, kdy došlo ke spuštění provozu a od té doby již má na kontě přes 40 tisíc registrovaných hráčů, z nichž je aktivní cca desetina.

Elfové a ti ostatní

Hra se pyšní poměrně kvalitním příběhem, který je sice poměrně klišovitý, ale dobře podaný. Svět terorizuje postava jménem Dark Elf a vaším úkolem bude zastavit drancování a ničení. Nic originálního, ale pro vtažení do děje to bohatě stačí.

Po registraci je nutné už jen zvolit rasu za kterou chcete hrát a rozhodně výběr nebude jednoduchý neboť 11 hratelných ras je pěkné sousto i pro zkušené hráče. Setkat se tedy můžeme s lidmi, barbary, skřety, skuruty, nekromanty, mágy, elfy, temnými elfy, trpaslíky, hobity a poněkud dřevěnými enty:-) každá z ras se neliší pouze vizuální stránkou, ale hlavně svými vlastnostmi, bonusy a postihy, takže najít správnou taktiku za každou rasu je otázka několika dnů i týdnů. O to větší je to ale zábava, pokud se naučíte dokonale využívat všech výhod plynoucí z vaší volby.

Strategie se vším všudy

Herní svět je zobrazen pomocí kreslené mapy, která na mě sice působí trošku infantilněji než je zdrávo, ale svůj účel plní velmi dobře. Hned zezačátku je třeba starat se o management surovin, konkrétně o zlato a manu. Zlato slouží jako platidlo, najímate za něj jednotky, savíte budovy, atd. Mana jak známo i z jiných her je třeba k sesílání kouzel a když dojde mana, nejsou ani kouzla. Svět Dark Elfa je ovlivněn také různými božstvy, které občas ve hře způsobí nenadálé situace jako jsou třeba bonusy pro těžbu surovin a jiné příjemné i nepříjemné situace. Bohy si také můžete naklonit na svou stranu tím, že budete pro ně na obětišti zanechávat dary.

Kromě těžby a starání se o spokojenost obyvatel je třeba myslet i na vojenskou stránku věci a najímat a cvičit jednotky. Jednotek je ale ve hře na můj vkus poměrně málo. Konkrétně má každá rasa pouhopouhé 3 jednotky, z nichž jedna je čistě útočná, druhá obranná a poslední slouží k používaní magie. Minimálně dvojnásobný počet jednotek by rozhodně neuškodil a velmi by to zlepšilo variabilitu a taktiku. Plusem je alespoň to, že boje jsou díky malému počtu jednotek přehledné a svižné. Kromě jednotek můžete najímat i hrdiny (za DE kredity) s unikátními vlastnostmi. Hrdinu také náležitě cepujete a vylepšujete jeho vlastnosti, kterých je celkem 8.

Aspekt magie jak už bylo zmíněno výše je přítomen a mnohdy je správné užití magie tím pomyslným jazýčkem na vahách osudu a indikátorem vítězství. Kouzel je celá řada a jsou zde zastoupena jak útočná, obranná, tak i demoralizující či naopak morálku obnovující. Pro každého něco.

**Dark Elf*** může nabídnout ještě o něco více, ale to už bude něco stát. Koupit si za reálné peníze totiž můžete tzv. DE kredity sloužící k najímání hrdinů, získání přízně bohů, zlata, atd. Cena jednoho DE kreditu je přitom 10 Kč. Pokud by jste chtěli kredity získat i jinak, je to možné, neboť ty vám budou připsány i za získání nových hráčů nebo „vylepení“ reklamního banneru na svůj web.

Závěr

Dark Elf se řadí k nejlepším webovým hrám na českém internetu a má co nabídnout hlavně milovníkům fantasy strategií. Pravá zábava začne až s drancováním okolních území a vaše říše se začne náležitě rozšiřovat. Vyzkoušejte, neboť můžete jen získat.

Homepage hry: www.DarkElf.cz

Článek Dark Elf byl publikován 30. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...