Dark Void – S jetpackem na cestách...

Tagy:  Dark Void, Capcom, Unrela engine 3, jetpack, sci-fi, střílečka, Bermudský trojúhelník

Sponzorované odkazy:

Dark Void – S jetpackem na cestách...

Střílení, střílení a neustále jen samé střílení. Každá nová myšlenka se cení. První titul s nějakou tou inovací často útočí na vysoká čísla hodnocení a přesně stejnou pozici zastává i hra Dark Void, který vás zavede do vzdálených končin Bermudského trojúhelníku. Z rádoby běžného příběhu se však brzy vyklube zajímavé sci-fi obohacené o velmi dynamické přestřelky.

Vstříc krabicím!Vstříc krabicím!

Leť, raketko, leť!

Burácející motory spolehlivého letadla klidně proplouvají hrozivou bouřkou, když tu najednou se před vámi zjeví smrtonosná skaliska. S ulomeným křídlem už daleko nedoplachtíte, a tak posádce nezbývá nic jiného, než nouzově přistát na kusu neznáme zeminy. Dostáváte se do kůže bývalého pilota Willa. Krutá realita vás zvedne i po tak těžkém přistání na nohy stejně rychle, jako flaška lihoviny položí na zem. Teorie o pověstném Bermudském trojúhelníku je vyvrácena! Neznámý ostrov je totiž bránou do jiné dimenze, kde skončila většina trosečníků. Ti si bohužel neužívají krásných vyprahlých pláží a bujarého lesa, jsou totiž v zajetí jakýchsi stvoření. Ubránit se není možné, protože je tato rasa, co se týká techniky, razantně vyspělejší. Po několika salvách olověných „všudyvlezů“ do již zmíněných nepřátel si oblékáte super moderní helmu spolu s vymakaným jetpackem, u něhož se nemusíte starat o kontrolku paliva. Ještě k tomu je jetpack vybaven kulometem, což vám podstatně zpříjemní určité situace. Hra nabírá pořádné obrátky a vy s novým létajícím batohem se vydáváte vstříc neznámým končinám posetých stovkami, ne-li tisícovkami, pořádně vyzbrojených nepřátel.

Ta voda je hrozně studená…Ta voda je hrozně studená…

Kop sem, kop tam… a máme aerobik!

Střílečka bez pořádného arzenálu? To snad ani nelze. Nesetkáte se sice s takovým množstvím všemožných zbraní jako v jiných titulech, ale všechny přítomné zbraně lze různě vylepšovat. Do toho se vám ještě vměstná propracovaný a efektivní boj z blízka. Úrovně zbraní jsou rozděleny do tří kategorií, kdy logicky začínáte na té první. Nejen díky těmto úrovním brzy poznáte všechny výhody a nevýhody jednotlivých zbraní. S jednorannou odstřelovačkou, kde si při dobíjení další munice stačíte odskočit, to prostě na blízko nepůjde. Přesně v této situaci se vám nabízejí různá komba, které jsou schopna do velké míry zpříjemnit hraní. Mnohdy tak ušetříte čas a jedním jediným kliknutím, popřípadě kombinací kláves, vyvoleného nepřítele usmrtíte. Nejprve začínáte s pro vás dostupným lidským kvérem i přesto, že to do vás nepřátele perou laserovými projektily. V postupu času se k zmíněným laserovým zbraním dopracujete i vy.

To koukáš, co?To koukáš, co?

Pozor na skály

I když vám létání docela zjednoduší přesun a značně umocní strategii běžné přestřelky, nedržíte ve vzduchu dominantní postavení. Nepřátele totiž usedají do rychlých korábů na vraždění přesně takového hmyzu, jako jste vy. I na tuto situaci tvůrci mysleli, díky tomu se nebudete neustále cítit jako ti malý prckové s raketovým batohem. Dostanete totiž příležitost pilotovat jeden z výše zmiňovaných létajících talířů. Stačí vám k tomu váš jetpack a trocha umu. Přichytit k lodi, chvíli si s nepřátelským pilotem pohrát a poté ho jednoduše vyhodit z kokpitu a zabít. V tu chvíli je loď vaše a vy to tak můžete pořádně rozjet s palubní výzbrojí.

Uff… Ta rovnováhaUff… Ta rovnováha

Jak je na tom zpracování?

Pánové z Capcomu vsadili na ověřený Unreal engine 3, který už sice má něco za sebou, ale pořád neřekl své poslední slovo. Díky němu se dočkáte obstojného grafického zpracování s nějakými neduhy. Létání spolu s propracovaným bojem na blízko vám značně přispěje k již tak velmi husté atmosféře. I když není příběh zrovna světoborný, nabízí dostatečný potencionál pro různé příběhové převraty. Co se týká hudební stránky, ta je průměrná.

Vzhůru do neznáma!Vzhůru do neznáma!

Závěrem

Opět jsme se dočkali vynikající střílečky s velmi zajímavými inovacemi. Dynamické souboje spolu s obstojným příběhem dávají Dark Void dostatečnou atmosféru. Stereotypní styl hry je potlačen díky létání nejen pomocí jetpacku. Malé množství zbraní naštěstí zachraňuje možnost jejich vylepšování. Dnes velmi používání engine Unreal engine 3 nabízí obstojnou grafiku, a tak se ničeho nemusíte obávat. Pro některé jedince by mohlo být na obtíž trochu složitější ovládání, na které je potřeba si zvyknout. Jakmile si nezvyknete včas, to znamená do doby, než obdržíte jetpack, nastane problém. Co říci na úplný závěr našeho putování napříč problematikou Bermudského trojúhelníku? O zábavu na dlouhé zimní večery máte postaráno!

Moje hodnocení =  77 %

Výhody:

  • Létání
  • Boj z blízka
  • Úrovně zbraní

Nevýhody:

  • Málo zbraní
  • Ovládání

Koupit Dark Void PC za 899 Kč

Koupit Dark Void PS3 za 1399 Kč

Koupit Dark Void XBOX 360 za 1399 Kč

Článek Dark Void – S jetpackem na cestách... byl publikován 10. ledna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...