GREED: Black Border - sci-fi RPG přichází

Tagy:  GREED: Black Border recenze, GREED: Black Border hra, GREED: Black Border hodnocení, sci fi, rpg, rpg hry

Sponzorované odkazy:

GREED:  Black Border - sci-fi RPG přichází

Občas se může i nízkorozpočtový titul od ClockStone proměnit ve svižnou akci, plnou zábavy. Důkazem toho je GREED: Black Border, kde si užijete spoustu RPG prvků, střílení tisíců nepřátel a mnoho dalšího!

Výběr postavy

Hned ze začátku si vyberete jednoho ze tří postav: Mariňák a jeho těžký kulomet, se kterým nemusíte příliš přemýšlet. Prostě pálíte do nepřátel, kteří lehají jeden po druhém. Pyro se zase ohání žhavým ohněm, který spálí každého na uhel, proto nebude vzdálenost od nepřátel jeho prioritou. Inženýr tedy inženýrka se vybaví naopak dalekosáhlou puškou, která k ní nikoho nepustí. Každá postava má samozřejmě své přednosti a naopak. Koho si oblíbíte a jakou zvolíte taktiku je na každém hráči.

GREED: Black Border I.GREED: Black Border I.

Nechybí ani RPG potenciál

Po výběru postavy se objevíte na vesmírné lodi a za úkol máte jít dál a dál, překonávat překážky, zabíjet nemalý počet všelijakých nepřátel. Nepřijdete ani o bossy, kteří se budou držet na konci každé úrovně. Postupně budete sbírat předměty, brnění i zbraně a vylepšovat se jimi. Další možností je prodat je u místních obchodníků a získat tak ikaria, peníze. Vytknout musím chybějící funkci, kde při zmáčknutí tlačítka seberete vše co je v okolí. Každý předmět budete muset bohužel ručně sebrat. Nebude chybět ani energetický štít, který bude chránit vaše zdraví.

GREED: Black Border II.GREED: Black Border II.

Vylepšování schopností

Postupně jak budete nabírat zkušenosti se vám samozřejmě zlepší vaše dovednosti a schopnosti. Dále si vyberete ze škály aktivních či pasivních skillů. Čím odolnější a silnější budete vy, tím se na vás budou pochopitelně řítit tužší nepřátelé. Na druhou stranu se musí velmi pochválit grafická úroveň hry. Spousta hezkých animací i světelných efektů velmi zlepši požitek ze hry. Tady je vidět, že když se chce, tak to jde. Prostředí je propracované do detailů a jeho variabilita je obdivuhodná. Tady stereotypnost opravdu nehledejte. Na vše co se odehrává se budete dívat ze shora, jak už to u RPGeček bývá. To samozřejmě dodává na přehlednosti. Ovládání je zdařilé a celou hru budete ovládat prakticky myší. Na klávesnici jsou umístěny zkratky k otevření inventáře, také úskoky do různých stran, zkrátka vše potřebné.

GREED: Black Border III.GREED: Black Border III.

Závěrem

Titul GREED: Black Border je zdařilou sci-fi akcí, která na dlouhou dobu pobaví. Určitě najedeme spoustu nedostatků, ale ještě více kladných prvků a proto stojí tento titul za vyzkoušení. Máte-li rádi sci-fi atmosféru a chcete postřílet spoustu nepřátel, je to jasná volba.

Hodnocení:  75 %

Výhody:

  • Atmosféra
  • Chytlavost

Nevýhody:

  • Občas zdlouhavé

Článek GREED: Black Border - sci-fi RPG přichází byl publikován 15. února 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...