Warframe - Akční sci-fi zdarma

Sponzorované odkazy:

Warframe - Akční sci-fi zdarma

Máte rádi sci-fi? Baví vás multiplayerové a kooperativní hry? V tom případě určitě znáte Warframe z dílny Digital Extremes. Že ne? Tak to společně napravíme a já se vám nyní pokusím tuto free2play hru co nejvíce přiblížit. Můžete se těšit na vesmírné prostředí, ninja akce a velice obratné postavy Tenno, které mají pár superschopností. Možná budete Tenna znát již z jejich předchozího díla Dark Sector, ze kterého tvůrci převzali pár prvků, když Warframe vyvíjeli. Tuto hru je možné si zahrát nejen na PC, ale také na konzolích (PS4 a Xbox One).

Úvodem

V této akční hře budete hrát za Tenno, humanoidní hrdiny z Orokinu. Každý Tenno má svůj speciální oblek – Warframe a díky tomu i speciální schopnosti. Jsou to obránci světa, kteří byli na nějaký čas v kryospánku a nyní mají opět možnost se zapojit do boje s ostatními frakcemi (Corpus, Infestation, Sentient a Grinner). Veškerý děj se odehrává na planetách, které jsou vám jistě známé, jelikož jsou to planety sluneční soustavy. Na začátku se objevíte na zemi a ostatní planety jsou dostupné až na určitých úrovních. Vaši základnou je vesmírná loď, na které najdete vše potřebné. Hologram se sluneční soustavou, hologram s novinkami ve Warframe a obchod se zbraněmi, postavami a všemožným equipem. Ubikaci pro Kubru, což je psovitá šelma, takže pokud získáte její vejce, věřte mi, že můžete být opravdu šťastní. Lepšího pomocníka a zvířecího parťáka má už snad jen Jon Snow. Dále přístroj, kde si můžete prohlížet, prodávat a měnit kartičky, které získáváte na misích, ke kterým se později ještě vrátím (Mods). Přístroj na výrobu všeho, co ve hře potřebujete a využíváte (Foundry). A nakonec zbrojnice (Arsenal), ve které si můžete přepínat postavy, za které zrovna chcete hrát a nastavovat si k nim equip.

Děj se odehrává na známých, i těch méně známých planetách sluneční soustavy.Děj se odehrává na známých, i těch méně známých planetách sluneční soustavy.

Po krátkém cinematicu na začátku máte možnost si vybrat mezi třemi základními postavami – Excalibur, Mag a Volt. Pro úplného začátečníka je pravděpodobně nejlepší volba právě Excalibur, kterého jsem si při prvním hraní vybrala i já. Každý Tenno má 4 schopnosti a využívá energii. Schopnosti jsou seřazené podle toho, kolik vám uberou energie a jak jsou silné. Tenno má u sebe vždy tři druhy zbraní. Zbraň na blízko, následně hlavní zbraň na dálku a pak vedlejší, taky na dálku. Díky obratnosti by se Tenno dali přirovnat k mechanickým ninjům, jelikož dvojité skoky, skluzy, nenápadné vraždy zezadu či běhání po zdech jsou v misích naprostou rutinou. Postavy i zbraně si můžete vylepšovat kartičkami, které získáváte v misích. Padají z mrtvol a beden, můžete je kupovat od jiných hráčů, nebo koupit za peníze. Kartičky mají své hodnoty a druhy, takže si musíte dávat pozor, jak si je uspořádáte, jelikož je celkový bodový limit, který se nedá přesáhnout.

Každý Tenno u sebe může mít pomocníka, který mu pomáhá sbírat loot a bojovat s nepřáteli.Každý Tenno u sebe může mít pomocníka, který mu pomáhá sbírat loot a bojovat s nepřáteli.

Mise se podobají spíše ninja akcím

Podobně jako Tenno jsou na tom i mise, jelikož každá mise trvá zhruba 20min, takže se také podobají ninja akcím. Samozřejmě záleží na vaší obratnosti, na druhu mise a taky na tom, jak s vámi spolupracují vaši spoluhráči, ale rozhodně by se vám nemělo stát, že budete u mise tvrdnout přes hodinu. Mise jako takové mají několik druhů: rescue (záchrana jednoho nebo více lidí), defense (obrana konkrétního místa), mobile defense (obrana více míst, vždy chvíli bráníte na jiném místě), exterminate (musíte zabít bosse), sabotage (musíte něco zničit nebo získat), apod. Těch druhů je více, ale tyhle zmíněné se objevují nejčastěji. Mimo jiné máte i možnost si zahrát 4 různé módy proti jiným hráčům, přičemž jeden mód dosti připomíná americký fotbal a dá se při něm užít plno zábavy.

Lunaro – PvP mód, který připomíná americký fotbal. Velmi rychlý, ale také velmi zábavný.Lunaro – PvP mód, který připomíná americký fotbal. Velmi rychlý, ale také velmi zábavný.

Získávání postav a zbraní

Pokud jde o získávání nových postav, zbraní, equipu, pomocníků apod., neobejdete se bez blueprintů. Je to předloha pro to, co si následně vyrobíte a zjistíte, co k tomu potřebujete za suroviny. Získávání surovin je bohužel poněkud nudnější, ne vždy vám totiž padne to, co potřebujete a taky potřebné množství. Pro příklad, toužila jsem po nové zbrani, ale suroviny mi padaly naprosto minimálně a já jsem tu misi šla více než 10×, abych dosáhla potřebného množství toho, co jsem potřebovala. Výroba předmětů může trvat jen několik hodin, ale taky několik dní. Tímto se ale pomalu dostávám k jedné maličko nepříjemné věci. Warframe je sice free2play hra, ale pokud si ji chcete užít naplno, tak se neobejdete bez jedné menší investice. Máte totiž pouze omezené místo na postavy a zbraně, takže pokud rádi měníte styl hry apod., rozhodně se bez toho neobejdete, jelikož si za další volná místa musíte zaplatit. Ostatní mikrotransakce osobně nepovažuji za potřebné, protože jsou spíše pro pohodlnost (urychlí vám například výrobu zbraně či postavy) či vzhled (vzhledy, skiny apod.). Ovšem i na tohle mysleli tvůrci Warframe, jelikož při každém přihlášení získáte bonus, a velice často dostanete až 75% slevu na jejich měnu.

Ve Foundry si můžete vyrobit cokoliv, stačí mít jen blueprint a suroviny.Ve Foundry si můžete vyrobit cokoliv, stačí mít jen blueprint a suroviny.

Warframe jako celek hodnotím spíše kladně, jelikož ve hře není nouze o akci. Ovšem, co mi ve hře chybí, tak je nějaký hlavní děj. Děj se průběžně dozvídáte z misí, takže opravdu strašně dlouho trvá, než se dozvíte veškeré informace, které potřebujete.

Hodnocení redakce:  80 %

Výhody:

  • akce
  • hra je zdarma
  • hratelnost
  • rozmanitost postav
  • skvělé efekty na free2play hru

Nevýhody:

  • prostředí se příliš nemění
  • hra se může po čase stát stereotypní
  • množství slotů na postavy a zbraně

Článek Warframe - Akční sci-fi zdarma byl publikován 6. září 2017 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Nicoll Bárová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...