Preview - Star Trek Online

Tagy:  star, trek, star trek, online, mmorpg, enteprise, vesmír, star treg, vesmírné hry

Sponzorované odkazy:

Preview - Star Trek Online

Už jste se začali vzdávat naděje? Naděje, na další pokračování Star treku? Naděje na vydaní slušné hry, kde byste mohli prožít celý „život“ jako v pravém Star Treku? Už vás nebaví chránit posádku, posílat lodě do akce, vydávat se na nebezpečné mise nebo poslouchat příkazy? Chcete prozkoumávat galaxii ve vaší vlastní lodi, navazovat první kontakty? Už nezoufejte, Star Trek Online se blíží…

Star Trek pořádně

Tento fenomén měl (a já doufám, že nekončí) velký úspěch ve filmové branži. Od roku 1966 bylo odvysíláno tisíce epizod a něco kolem 11 filmů (nevím, zda pilotní díly lze považovat za filmy). Od roku 1966 jsme mohli doslova sledovat vývoj nových technologií a těšit se na nové posádky a kapitány. Bohužel ve hrách si nikdy Star trek moc dobře nevedl. Až na pár titulů, jako například Star Trek: Elite force, to vážně za moc nestálo. Chlapci ze studia Cryptic se rozhodli, že to ještě zkusí a zatím to vypadá slibně. Star Trek Online bude klasická MMO hra, se vším co k tomu patří.

Loď třídy MirandaLoď třídy Miranda

Žádný návrat, ale pokračování

Ve hře se přesuneme do 25. století, přibližně 30 let po filmu Star trek: Nemesis, kdy už je možný přesun v čase a technologie celkově pokročila. Pro nás je ovšem zajímavější, že s touto technologií lze více prozkoumat. Tvůrci slibují skutečné výsadky, navazování kontaktu s neznámými rasami. Je možné, že výsadek se bude moct řídit z můstku. Samozřejmě co se týče technologií, nejvíce se asi budete zajímat o vesmírné lodě, nový design a rychlejší cestování vesmírem. To všechno bude obsaženo ve hře.

Stanice federaceStanice federace

Udělej si sám

Zahrát si budeme moct za známé rasy (alespoň pro fanoušky), známe, jsou zatím pouze tyto rasy: Člověk, Vulkánec, Andorian, Orion, Gorn. Pokud ovšem se vám žádná z těchto ras nelíbí, budete si moc vytvořit vlastní rasu. Z vypuštěného videa je vidět, že možnosti úprav vaší rasy jsou obrovské. To samé se týká také vesmírných lodí. Pokud jste si někdy představovali vaši vlastní loď s vaším jménem, tak zde to bude možné.

.<>

Struktura velení

Určitě jste zvědaví, jak funguje velení, například kdy můžete mít vlastní loď a posádku. Ovládat vlastní plavidlo budete moct praktický od začátku, přece vás nenechají na jedné planetě. Ovšem abyste mohli velet vlastní velké lodi, musíte si to zasloužit. Tím zasloužit se pravděpodobně myslí nasbírat dostatek zkušeností. Pokud vás zajímá, zda můžete vykonávat různá povolání jako doktor, bezpečnostní důstojník či inženýr, tak odpověď je ano. Jakou si zvolíte kariéru, záleží zase jenom na vás. Nezapomeňte, že ať jste cokoliv, vždycky budete moc velet vlastní lodi. Kapitáni se neomezují pouze na jednu činnost.

VýsadekVýsadek

.<> .<>

Star Trek XI a Star Trek online

Ať už jste fanoušky Star Treku nebo jste viděli pouze poslední film, určitě se ptáte: „Jak ovlivní poslední film Star trek online?“. Abych se zde dlouze nerozváděl o časové přímce celého Star treku, vysvětlím to úplně jednoduše. Star Trek XI se odehrává v alternativní časové přímce, která se ve hře neobjeví. Hra se bude držet pouze originální časové přímky.

Závěr

Star Trek Online vypadá určitě velmi zajímavě a spousta lidí spoléhá, že tentokrát to vyjde. Fanoušci si určitě nenechají tuto hru ujít. Pokud ale se o Star Trek nezajímáte tak tohle pravděpodobně nebude hra pro vás. Ne každý je nadšený, když si může navrhnout vlastní vesmírnou loď.

Editor postav – video

Gameplay – wmv

Gameplay – Quicktime

Článek Preview - Star Trek Online byl publikován 15. září 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...