New Star Soccer 4 - Simulátor života fotbalisty

Tagy:  Fotbal, New Star Soccer 4, NSS4, FIFA, fotbalové týmy, football, Pro Evolution Soccer, simulátory, fotbalový manager, managery

Sponzorované odkazy:

New Star Soccer 4 - Simulátor života fotbalisty

Spousta z nás se chtěla stát slavným fotbalistou, bohužel, jak to tak bývá, tak většině se to nepodařilo. Někomu to způsobilo například zranění, ale většině nedostatek talentu a píle. Pro nás většinu (a samozřejmě i zraněné) je určena série New star soccer. Tato hra se snaží simulovat život fotbalisty tak jak má vypadat. V recenzi se podíváme jestli se to vývojářům povedlo.

Simulátory jako Pro Evolution soccer nebo FIFA zná skoro každý počítačově fotbalový fanda. New star soccer (dále už jen NSS4) je u nás známý asi tak, jako internet v KLDR. Nejde o simulátor celého teamu, ale hráče, jako jednotlivce. Takovéto pokusy už byly vidět ve Fifě či v PES v módu Become a legend, ale nesetkaly se s velkým úspěchem u hráčů. NSS 4 ale nabízí daleko komplexnější řešení, které vypadá jako opravdový život fotbalisty.

První krůčky

Jednoduché menu nabízí pouze několik možností z níž budeme používat nejvíce New game a posléze Load game. Až si budete zakládat charakter, dostanete na výběr jestli chcete hrát za úplně nového hráče nebo nějakého již existujícího, dále si vyberete oblíbený team, neoblíbený team a team za který chcete hrát. Výběr teamů je opravdu obrovský, najdete tu i takové vzácné klenoty jako je druhá česká liga (i když ta zas takový klenot aspoň po herní stránce moc není). Jediná a celkem veliká nevýhoda je absence licencí takže se musíte spokojit s Pitrem Cichem, Molanem Berosem, Tumášem Ripkou, který navíc hraje ve Spertě Prague.

Ligový match Sogma Olomouc vs Voktoria PlzeňLigový match Sogma Olomouc vs Voktoria Plzeň

Nelehký život fotbalisty

Poté co si vyberete klub, rozdáte si bodíky na vlastnosti např. střela nebo akcelerace se můžete vrhnout do samotné hry. Ve hře kupodivu není kladen důraz jen na fotbal, ale i na osobní život. Vyberete si, jestli chcete trávit čas s přítelkyní, s kamarády a samozřejmě nesmí chybět ani nějaká ta fotbalová párty po vzoru našich reprezentantů. Pokud Vám osobní život vychází, tak se to ihned promítne i do vašeho herního projevu. Když, ale máte problémy třeba s přítelkyní, tak vaše forma jde dolů, dokonce se může stát, že vás trenér pošle na lavičku. Jako fotbalista dostáváte plat a později, pokud vám to jde tak i sponzorské dary. Za peníze můžete koupit opravdu spoustu věcí, auta, domy nebo posilovací náčiní.

Trénujeme

Zajímavě je proveden trénink. Pomocí jednoduchých mini her např. u tréninku nahrávek trefujete kužele míčem, nebo při tréninku střílení zase „nečekaně“ střílíte na branku. Čím víc dáte gólů tím více se zlepší střílení. Každý tento trénink vám ale ubírá cennou energii, kterou budete potřebovat do zápasů. Mezi další libůstky, které můžete provozovat je návštěva kasina, můžete hrát black jack, ruletu a další hazardní specialitky. Jestli jste však fandou dostihů tak si i zde přijdete na své. Můžete sázet libovolné částky na libovolné koně, dokonce si i můžete koupit koně vlastního. Dostihy jsou celkem propracované, je zde i grafická ukázka dostihu, na který sázíte, občas je to sice trochu nereálné, když poslední kůň najednou vystartuje a běží dvakrát větší rychlostí, než ostatní. Celkově jsou dostihy příjemné povyražení.

Možnosti nakupování jsou opravdu širokéMožnosti nakupování jsou opravdu široké

Zápasy – opravdová náplň hry?

Nyní se dostáváme k zápasům, které (naštěstí) nejsou až tak nejdůležitější. Bohužel u nich nelze nastavit délku poločasu. Ze začátku je opravdu složité nějak smysluplně vést míč a nahrávat, většinou jsem jen běhal po hřišti ve snaze se aspoň dotknout míče, což se povede tak jednou až dvakrát za poločas. Dále systém přihrávek a střel chce opravdu trénink jelikož směr není automaticky na spoluhráče jako např. u FIFA. Musíte se sami nasměrovat kam míč chcete vystřelit či nahrát. Pokud to ovšem ovládáte, tak si vcelku hezky zahrajete a když víte „kam stoupnout“ tak si dáte i nějaký ten gól.

Možnosti tréninku a statistikyMožnosti tréninku a statistiky

Technické zpracování

Po prvním spuštění to vypadá, jako bych oprášil staré CD se hrou FIFA 99. Grafika je opravdu hodně zastaralá a i když je oproti minulému dílu plně ve 3D, nemyslím, že to nějak pomohlo. Hudba která je v menu je klasická latinsko-americká fotbalová melodie, která mi přibližně po půl hodině začala lézt celkem na nervy. Naštěstí je zde možnost hudbu vypnout. Další minus jsou otravně dlouhé loadingy, ne že by trvali třeba minutu, ale když se něco každou chvíli načítá, tak vás těch 10 až 20 sekund slušně otravuje.

Závěr

NSS 4 je opravdu propracovaný simulátor fotbalisty se vším všudy. Pro milovníky fotbalových managerů povinnost, pro ostatní rozhodně hra stojí za vyzkoušení. Pamatujte ale, jestli jste měli rádi sérii Pro Evo či FIFA, tak se vám NSS 4 nemusí nutně líbit, hlavně díky technickému zpracování a celkovému pojetí této hry.

Moje hodnocení:  60 %

Výhody:

  • Rozsáhlost databáze hráčů a teamů
  • Vliv osobních věcí na výkon při zápasech
  • Tréninkové minihry
  • Dostihy

Nevýhody:

  • Absence licencí
  • Ošklivá grafika
  • Dlouhé loadingy

Stahujte New Star Soccer 4 zde New Star Soccer 4 download

Článek New Star Soccer 4 - Simulátor života fotbalisty byl publikován 6. srpna 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Roman Niebauer. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...