UEFA EURO 2008

Tagy:  UEFA EURO 2008, FIFA 2008, fotbal

Sponzorované odkazy:

UEFA EURO 2008

Letošní léto bude ve znamení nadcházejícího mistrovství Evropy ve fotbale a naši borci se pokusí navázat zvláště na úspěch z roku 1996. Takovýto kasovní trhák si nenechalo ujít ani marketingové oddělení EA Sports a tak se dnes dozvíte verdikt nad hrou UEFA EURO 2008.

Kdybych nebyl za tento článek placený, dovolil bych si odbýt hru jednou větou ve smyslu, že jde pouze o upravenou FIFU 2008 pro potřeby nastávajícího fotbalového svátku. To ovšem neudělám, i když je to do puntíku pravda pravdoucí. Vývojáři opravdu s tímto titulem neměli přehnaně moc práce a je to setsakramentsky vidět. Co je tedy vůbec jiného oproti poslednímu dílu FIFy? Tak samozřejmě reálie Rakouska a Švýcarska (konkrétně modely stadiónů), kde se letošní mistrovství odehrává. Co jsem měl možnost porovnání skutečných fotbalových stánků a počítačových modelů, tak zde je opět odvedena velmi dobrá práce a nelze mít námitek. Asi nejdůležitější změnou jsou soupisky týmů včetně těch, které v kvalifikaci skončily a na samotný turnaj nepostupují. Jména, čísla, posty a jiné důležité hodnoty jsou aktualizované k únoru letošního roku a celkový počet hratelných mužstev se vyšplhal k číslu 53, což je opravdu slušná porce. A toto jsou prosím JEDINÉ změny, kterých si opravdu všimnete! Kdyby se tahle hra prodávala za symbolických pár kaček ke vstupence na utkání, neřeknu ani popel, ale tahat z lidí 8 stovek víceméně za nic… To chce opravdu silný žaludek.

Nebuďme přehnaně pesimističtí a zkusme se na hru zadívat ještě po stránce hratelnosti. Co když se pod datadiskovou slupkou skrývá převratná hratelnost a nějaký svěží nápad? FIFA 2008 stejně jako UEFA EURO 2008 jsou dobré hry, ale pouze na konzolích. Největší zásluhu na tom má neskutečně zastaralý engine, kterého se v EA drží zuby nehty. To na konzolích nové generace čutají hráči v luxusních next gen enginech, užívají si parádní a detailní animace, atd. Jo unifikovaná architektura konzolí má v tomto nespornou výhodu před námi PC pozitivními. Snad již příští rok se ale i EA Sports zamyslí a vrhnou i na naše miláčky fotbálek jiného formátu než dosud. Samotná fotbalová simulace je naprosto stejná jako u již několikrát zmiňované FIFy 2008. Obrana je stále děravá jak cedník, brankáři jednou vytáhnou jasnou gólovku a jindy naopak pustí i to, co já jsem v mladších žácích chytal s přehledem. Jestli ovšem máte po ruce gamepad a vaše taktika je narvat maximální množství hráčů do útoku, dokáže být UEFA EURO 2008 koukatelným fotbalem, kde se narážečkami a přesnými pasy nešetří a rozebrat obranu není problém. Škoda jen. Že se to neděje s takovou lehkostí a precizností jako u konkurenčního titulu Pro Evolution Soccer 2008.

Jak tedy nejnovější počin od EA Sports dopadl? Pokud jste majiteli FIFA 2008 a nepotřebujete upravené soupisky a trochu jiné stadiony rozhodně o koupi nepřemýšlejte. Kdyby se vám přece jen po soupiskách zastesklo, tak existuje velká skupina lidí, která tvoří vlastní a mnohdy aktuálnější, takže není co řešit. A když už fotbal na PC, zkuste konkurenční Pro Evolution Soccer 2008. Jde o lepší volbu alespoň do doby, než se EA vytasí s novým enginem. Pak půjde o zajímavý souboj…

Hodnocení hry: 42%

UEFA EURO 2008 video trailer:

UEFA EURO 2008 demo ke stažení zde:
UEFA EURO 2008 demo download

Koupit UEFA Euro 2008 za 399,–Kč

Článek UEFA EURO 2008 byl publikován 14. května 2008 v 22.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...