NHL 2008

Tagy:  NHL 2008 demo, NHL 08, NHL 08 demo, nhl.cz, NHL08, NHL 08 demo download, www.nhl.cz

Sponzorované odkazy:

NHL 2008

Mohli bychom tento článek odbýt lakonickými řečmi o to, že nový ročník bude zase o trošku lepší a reálnější jenže tak lenošní nebudeme a koukneme se na sliby borců z EA Sports podrobněji.

Na rozdíl od série FIFA nemá populárnější šňůra titulů s názvem NHL již nějaký ten rok na PC konkurenci (a to doslova – žádná jiná hra simulující tento sport prostě nevychází), což by mohlo lákat k zahálení a k vydání hry jen s novými soupiskami a jiným datem v názvu. Vývojáři ale slibují změny a nemají být malé.

NHL08 – Bude lepší než předchozí díl?NHL08 – Bude lepší než předchozí díl?

Bruslíme

Překopání by se měl dočkat systém Skill Stick jenž tu byl již minule. Jde vlastně o nezávislý pohyb hráče na hokejce, což má nejen dodat hře na realističnosti, ale hlavně na variabilitě. Sluší se upozornit na technický detail – ke slušnému zvládnutí tohoto systému je nutný kvalitní joypad s analogovými páčkami. Další poměrně vyhypeovanou změnou je předělání bruslení hráčů. Zlepšit by se tak mělo přecházení soupeřů v soubojích jeden na jednoho nebo zakončování blafáků.

Puk nebo touš?

A zase v tom má prsty fyzika slušelo by se říci… Tato vlastnost hýbe počítačovými hrami a honba za co nejvěrnější fyzikou se nevyhnula ani NHL 2008. Puk je brán jako samostatný herní objekt, což by mělo umožnit simulovat ještě lépe jeho pohyb, odrazy, vedení holí a jiné skopičinky.

NHL 2008 – Brankáři snad pochytí více inteligenceNHL 2008 – Brankáři snad pochytí více inteligence

A pár menších vylepšení

Autoři zapracovali nejen kompletní českou extraligu, tak také opomíjenou americko/kanadskou nižší soutěž (AHL). Těšit se můžeme i na český dabing, který snad bude lepší než minulý rok. Návratu se též dočká tréninkový mód, u kterého můžeme jen doufat v propracovanost a přehlednost. Stejně jako u série FIFA i tento rok se ponese ve znamení jen jemného faceliftu grafiky a na slíbenou next gen grafiku si počkáme ještě rok…

Uvidíme…

Bude NHL 2008 lepší než předchozí? Dle mého to asi platit nebude a změny nejsou tentokrát tolik zásadní jako u série FIFA, která má velikou konkurenci v Pro Evolution Soccer od Konami. Je škoda, že na hokejovém kluzišti je NHL od EA Sports jediná a není možnost volby…

NHL 2008 video trailer:

Koupit NHL 2008 za 399,–Kč

Článek NHL 2008 byl publikován 22. září 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...