NHL 12: Sportovní novinka roku 2012

Tagy:  nhl, nhl 2012, hokej, lední hokej

Sponzorované odkazy:

NHL 12: Sportovní novinka roku 2012

Po roce se na scénu vrací další díl NHL. Už se jedná o neuvěřitelný 12. díl této série a podle slov vývojářů to není poslední díl. Jágr ve Philadelphii? Ano, Jágr ve svém novém týmu a také spousta aktualizací a novinek!

Úvodní slova

Na začátku si určitě každý z Vás řekne, zda se vůbec nový díl s číslem 12 liší od předchozích, či se jedná o tzv. aktualizační balíček do 11. Co si budeme namlouvat. Jedná se spíše o takový menší aktualizační balíček s titutelm NHL12.

Když se podíváme na celou hru, tak se hře opravdu nedá co vytknout. Běží na výborném enginu jako nejnovější hry všech druhů. Takže ve hře najdete spíše jen drobné vylepšení, aktualizace a miniaturní změny.

Ve hře…

Při spuštění Menu na nás vyskočí obsáhlá nabídka, která je poměrně složitá – “tisíce a tisíce” různých nastavení a módů? To je už moc. U módů narazíme na klasické turnaje, ligy, zápasy, Be a Pro a take zde nalezneme novinku, Be a Legend. V menu naleznete také trénink, který by mohl být více propracovanější.

Z předešlých dílů se nepoučili a zaměřili se zase na něco jiného, což ke kvalitě tréningu nepřidalo. V nabídce pro tréning naleznete jako u každého dílu NHL střelbu, nahrávku, bruslení či tréningový zápas.

Mezi mínus bych zařadil to, že při změně musíte jít až na začátek menu a poté až do hry. Opravdu nepraktické a nevyhovující.

Poměrně důležitou změnou v tomto ročníku je tzv. hra tělem. Na protihráče můžete zaútočit mnoha způsoby. Vše už pak záleží na tom, zda se jedná o obránce se 130 kg či hráče s 90 kg. Je tedy nadmíru jasné kdo předem vyhraje.

Ve hře je možné také útočit tělem do brankářů, což mnohdy vede k až komediálním situacím – opravdu někdy až groteska.

Změn doznal i systém přihrávek. Triggerem nyní určujete sílu přihrávky. Už neplatí, že zvolíte směr a přihrávka se dostane k hráči na 100%. Nyní když špatně přihrajete puk k hráči, tak vůbec nemusí dojet, nebo jej naopak daleko předstihne a hráč může zpytovat svědomí.

Při hraní módu Be a Pro určitě oceníte propracovanější chování umělé inteligence, která lépe funguje především v obraně. Hráči si hlídají svá území a nevyjíždí do obranných pozic, které by měly za následek gól. V tomto díle už musíte opravdu přemýšlet nad hrou a už ji nebrat jen jako hru.

Nejen obraná řada, ale také útočníci a ostatní zbytek týmu se postupně učí a adaptují se na Vaši hru. Pokud na ně budete zkoušet pořád to samé, tak Vám to v klidu vemou a lehce můžete dostat gól.

Po grafické stránce téměř nedošlo k žádné razantní změně. A jak již bylo řečeno, tak co se týče grafiky, není co vylepšovat, i když pár animací by si zasloužilo znovu zpracovat.

Závěrem

NHL je opět velmi kvalitní titul. Nicméně oproti předchozímu ročníku je to opravdu takový spíše aktualizační balíček.

Hodnocení: 80 %

Článek NHL 12: Sportovní novinka roku 2012 byl publikován 6. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...