NHL 2k9

Tagy:  NHL 2k9, 2k Sports, Nhl 2k series

Sponzorované odkazy:

NHL 2k9

NHL 2k9

Dnes si představíme už devátý díl série NHL 2k, jež se snaží velice konkurovat NHL 2009 od EA Sports. Tento sportovní simulátor má asi hodně příznivců, avšak si myslím, že nyní si jejich počet určitě nezvýší, ba naopak. Jestli jste hráli předchůdce NHL 2k9 určitě si budete klást otázku: „ Ale co je v tomhle dílu nového?!“ Odpověď je jednoduchá, ale smutná: NIC

2k Sports na PC nebere ohledy

Pro většinu z Vás to asi nebude novinka, ale 2k Sports se v poslední době zaměřuje hlavně na tvorbu her pro konzole a na věrné Pcčkáře zapomíná. Jedním z důvodů by mohla být jednoduchá dostupnost nejnovějších her z internetu, čímž jim klesá tržba a tak pro pc bohužel hru neuvidíme.

Je to opravdu NHL 2k9?

Bohužel už od zapnutí hry se dostanete do velice podobného menu, kde po chvíli zjistíte, že jediné co je jiné jsou akorát tak sestavy. Myslím, že pokud by jste vzpomenuli na minulý ročník, mnoha změn se nenapočítáte. Hra běží na stejném enginu jako loni a grafikou tedy nijak nevyniká.

Herní Nastavení

Dalším zklamáním je vstup do nastavení. Pokud si chcete hraní užít, první, co musíte udělat je kompletně překopat její nastavení (v základním je totiž hokej příliš jednoduchý a divný). Toto nastavování je poměrně komplexní, zdlouhavé a hlavně otravné, řekl bych, že je spíše pro více náročné, protože nastavovat ke každému atributu smršť čísel, kde ani nemusíte vědět, co to znamená mi přijde opravdu otravné.

Fyzika

Opravdu mě pobavilo, když jsem zjistil, že při opakovaném záznamu střely puk létá skrz hráče, občas když obránci puk zastaví, vidíte, že vlastně puk ani netrefili. Velkým problémem hry je, že se všechny změny sice projeví na ledě funkčně, nikoli však vizuálně. To znamená, že ve dvou identických situacích nahrávek přes hokejku protivníka bek jednou pas blokuje a jednou mine v naprosto stejné situaci. Bohužel stejná situace nastává při blokování střel, chování brankářů, průniků mezi obránci. Když nastavíte slabší brankáře, oni nezačnou reagovat pomaleji, ale jsou schopní propustit puk i skrz své tělo, což mi přijde v 9. dílu opravdu už trochu trapas. Pokud snížíte hodnotu zrychlení při sprintu, sprintující hráč nezpomalí, nohama hýbe pořád stejně rychle a přitom se pohybuje pomaleji, takže to ve výsledku vypadá opravdu komicky.

Realističnost

Jsem opravdu potěšen, že aspoň v nějakém ohledu můžu mít NHL 2k9 kladný názor. Hra už neprobíhá strojově, ale už je opravdu znatelné, že ti, které ovládáte jsou také jenom lidé, kteří dělají chyby. Takže se konečně dočkáme nepřesných přihrávek, když jsi vzpomenu, jak v minulých dílech vždy přihrávka sedla přímo na hokejku spoluhráče, tak si uvědomím, že to byla opravdu hloupost. Realističněji je zde zobrazeno i zpracování puku, či útok v oslabení. Vše je ale závislé na až moc „propracovaném“ herním nastavení, které Vám ze hry může vyvodit úplně jiný zážitek.

Detaily

NHL 2k9 již zvládla „skill stick“ v podstatě na stejném principu jako 08, navíc ubrala tlačítek, takže už nebudete přemačkaní tlačítek. Jediným rozdílem tak zůstává přítomnost sprintu v sérii od 2k9, která ani moc nezavazí. Navíc má logiku – buď sprintujete nebo kličkujete Obojí zaráz nejde.

Závěr

Bohužel, NHL 2k9 je pro mě opravdovým zklamáním. Jistě se najdou i světlé momenty hry, ale většina je na dnešní dobu pro mě nepochopitelná. Nevýhodou je specializace hlavně na konzole, takže Pcčkáři si tuto hru nezahrají. Zamrzelo mě, když jsem viděl, jak puk prochází skrz hráče, což je opravdu směšné. Abych hru pořád jen nekritizoval, jednou z věcí, která mě potěšila je větší realističnost, kdy hráči nenasměrují pokaždé přihrávku přesně na hokejku spoluhráče a vše tedy vypadá opravdověji. Názor na hru si utvořte sami, avšak myslím, že pro ty náročnější buda NHL 2k9 zklamáním.

Koupit NHL 09 za 749,–Kč

Článek NHL 2k9 byl publikován 27. listopadu 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...