Moorhuhn - arkádová legenda

Tagy:  Moorhuhn, tetřev, slepice, arkády, střílení, lovec, anglie, phenomedia ag

Sponzorované odkazy:

Moorhuhn - arkádová legenda

Hra Moorhuhn – neexistuje takřka nikdo kdo by ji neznal a velká většina uživatelů, kteří čtou tento článek ji i hrála. Za celou hrou stojí německá firma Phenomedia AG, která se rozhodla, že Moorhuhn bude nabízet freeware. Na to okamžitě zareagovali desítky lidí, kteří se hned po vydání hry pustili do stahování. První díl Moorhuhnu si v Německu stáhlo takřka 1,8 milionu uživatelů. Hra zaznamenala úspěch skoro na celém světě. My se nyní pojďme podívat na její verze.

Jak se stát lovcem

Celý princip hry je velmi jednoduchý. Moorhuhn se řadí mezi arkády a máte jediný cíl. Po obrazovce se pohybujete kurzorem ve tvaru zaměřovacího kříže, kterým střílíte nebohé tetřevy. Za každého sestřeleného tetřeva sbíráte body, pokud je tetřev daleko, nebo na obtížně dosažitelném místě, je za ni více bodů. Pokud je blízko bodů je méně. Je zde však věc, kterou si Moorhuhn získal srdce fanoušků. Jsou to takzvané Easter eggy – různé vtípky a nečekané činnosti. Pokud například sestřelíte letadlo, začne hořet, pokud střelíte do automobilu, vyleze z něj tetřev, atd. Těchto vtípků je v každém díle hry několik a při jejich navrhování autoři rozhodně neskrblili fantazií.

Moorhuhn Jagd

První díl Moorhuhnu byl vyroben na zakázku firmy Johnnie Walker. Ta také inspirovala název hry neboť „Moor“ je hrabství v Anglii, kde se proslavený alkoholický nápoj vyrábí. Pro upřesnění bylo i logo firmy na úvodní obrazovce po spuštění hry. První díl byl jak graficky, tak herně co nejvíce jednoduchý. Obsahoval minimum bonusů, neobsahoval ani tabulku skóre. Získal si ale obrovské množství příznivců, kteří nakonec donutili vývojáře vytvořit nový díl.

Tetřevím lovcem po druhé

Moorhuhn 2, jak byl jednoduše a prostě nazván druhý díl považuji za nejlepší. Grafika je velmi roztomilá, zasazena do podzimního rázu krajiny, kde najdeme maličké město, několik stromů, malou louku, a jezírko obrostlé rákosím (tam také najdeme nejvíce létajících živočichů k odstřelu). Dokonce i různých fantazijních výmyslů tvůrců přibylo, najdeme tak různé originality jako zvonění věžních hodin po výstřelu do nich, rozstřelování různých kamenů, nebo větví ze stromu. Objevuje se i logická myšlenka – při střílení do správných částí a ve správném pořadí se Vám přičte více bodů, prodlužuje se tak hratelnost. U tohoto dílu je i velmi vtipná zvuková kulisa.

MoorhuhnMoorhuhn

Střelcem v zimě

Jakýmsi dodatkem k druhému dílu Moorhuhnu je hra Moorhuhn Winter Edition. Prostředí je stylizováno do zimní krajiny poblíže města, bohužel se zde objevuje o mnoho méně easter eggů a hra celá působí dojmem, že byla vývojáři poněkud odbyta. Tetřevů k zastřelení zde příliš mnoho nenajdeme, respektive ve hře se příliš neobjevují. Zajímavostí je zabudovaná hra piškvorky. Pokud budete hledat dobře narazíte na volné hrací místo, kde můžete vyzvat počítač na souboj. Pokud vyhrajete získáte body, pokud ne, body se odečtou.

Moorhuhn Winter EditionMoorhuhn Winter Edition

Moorhuhn 3

Do třetice a jako předposlední titul zde máme Moorhuhn 3. Jde opět o střílení tetřevů, tento díl má velmi povedenou grafiku – jde o pobřeží moře se skalami. Rovněž autoři nešetřili fantazií, projevuje se to hlavně na obrovském množství bonusů, které nepřidávají příliš body, ale čas. Třetí díl má také jednu zvláštnost – pokud dosáhnete opravdu vysokého score není nic snazšího než se zapsat do on-line žebříčku „střelců“ a poměřit své výkony s ostatními.

moorhuhn3moorhuhn3

Poslední díl lehce zklamal

Posledním dílem je ji placený Moorhuhn X. Moorhuhn X je freeware varianta, která bohužel nabízí jen omezené množství bonusů, rovněž je poněkud kratší délka, pro zapsaní do on-line pořadí hráčů je nutné se registrovat. Vyšší verze (XS) je nutné za malý poplatek koupit. Bohužel v České republice není Moorhuhn X, ani jeho verze oficiálně prodáván, musíte si tedy vystačit jen s freeware verzí. Jinak nabízí téměř to samé co třetí díl.

Moorhuhn ke stažení zde:
Moorhuhn download

Oficiální stránky

Článek Moorhuhn - arkádová legenda byl publikován 8. září 2008 v 08.09 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...