Sony Playstation 2 jako nesmrtelný herní držák

Tagy:  hry, PS, konzole

Sony Playstation 2 jako nesmrtelný herní držák

Léta plynou, hardware stárne a čas od času se koupi nového zařízení prostě nevyhnete. U počítačů častěji, v případě herních konzolí zpravidla méně. Jeden veterán však zůstal v regálech obchodů hezkou řádku let – celých 13 let. Sony PlayStation 2 opravdu byl nesmrtelný držák…

Herní revoluce

S novým miléniem přišel také pokračovatel první generace dnes už legendární herní konzole PlayStation. Březen 2000 přinesl hráčům nový impulz a rozpoutal jednu epochu, která zburcovala celý herní svět. Počítám-li všechny verze, prodalo se více než 155 milionů konzolí Sony PlayStation 2. Hry na PS2 nabízejí velmi zajímavá prodejní čísla. Jen na PlayStation 2 se pro příklad prodalo přes 17 milionů kopií GTA San Andreas.

PlayStation 2 poskytoval následující hardwarovou konfiguraci. Procesor tikal na 295 MHz a měl 10,5 milionu tranzistorů. Při porovnání s dnešními grafikami a procesory, které nabízejí miliardy tranzistorů a značně vyšší kmitočty, je rychlý pokrok jasně viditelný. Operační paměť čítala 32 MB a grafická karta nabídla 147 MHz doprovázených 4 MB grafické paměti. Naprostou novinkou však byla DVD mechanika, díky které se PlayStation 2 dostal i do obýváků „nehráčů“. V oblasti portů byly nejzajímavější 2 USB porty a později také ethernet umožňující připojení konzole k internetu.

God of War, Gran Turismo a další

Hry na PlayStation 2 můžete sehnat velmi levně i dnes. Nabízejí se obchody, ale i aukce a bazary, kam uživatelé často rozprodávají své sbírky starých her. Dobré klasiky však můžete mít levně i v e-shopech, i když se řady nabízených her velmi zužují. Hry na PS3 jsou při srovnání znatelně dražší, stejně jako hry na Xbox 360.

Kategorie PC hry nabízí mnoho originálních titulů, některé v ní ale chybí. Může jít například o God of War a God of War 2 , Gran Turismo 3 a 4, Killzone, Metal Gear Soild 2 a řada dalších titulů. Pro PS2 vyšel dokonce i kontroverzní třetí díl Call of Duty. Ve výčtu her bych mohl pokračovat opravdu velmi dlouho.

Legenda odchází

Ze začátku oslovil PlayStation 2 širokou veřejnost včetně zapálených hráčů a slavil velké úspěchy. Po příchodu následovníka v podobě PlayStation 3 se sice přesunul na druhou kolej, i tak měl PlayStation 2 svoji cílovou skupinu. Nenáročné hráče toužící po občasném odreagování za málo peněz a nostalgické hráče. I když legenda pomalu umírá, hráčský svět obohatila až až a nyní už v klidu může odejít do křemíkového nebe.

Článek Sony Playstation 2 jako nesmrtelný herní držák byl publikován 28. srpna 2013 v 21.45 v rubrice PR články. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...