Jak přivítat novou Playstation – nejočekávanější startovní hry pro PS4

Sponzorované odkazy:

Jak přivítat novou Playstation – nejočekávanější startovní hry pro PS4

Playstation 4 se u nás (na rozdíl od Xbox One) začne prodávat již letos, přesněji 29. listopadu a my budeme mít hned první den na výběr z řady zajímavých titulů. Výběr těch nejočekávanějších vám přinášíme zde.

O drsné zážitky nebude v Killzone nouze.O drsné zážitky nebude v Killzone nouze.

Killzone: Shadow Fall

Nová Killzone má evidentně být TOU hrou, která na první pohled potencionálnímu zájemci ukáže, jak má vypadat next-gen grafika. Shadow Fall se může směle postavit vedle takových grafických bestií jako Battlefield a Crysis 3, navíc staví na osvědčené značce, která se těší dobré pověsti. Hra se však bude na rozdíl od svých předchůdkyň chlubit o poznání barvitějším prostředím, mírně sandboxovým zpracováním úrovní (něco jako jsme tu měli v již zmíněné Crysis 3) a má disponovat bohatým editorem vlastních módů pro hru více hráčů. Pokud máte rádi střílečky a hodláte si popást oči na skutečně pěkné grafice, nehledejte dále.

Edward bude disponovat až čtyřmi pistolemi.Edward bude disponovat až čtyřmi pistolemi.

Assasins Creed 4: Black Flag

Black Flag vypadá s každým dalším videem lépe a lépe a je jasné, že se tvůrci v mnohém poučili z chyb trojky a hodlají nám naservírovat velkolepou zábavu. Hra má na PS4 běžet ve Full HD v 60 fps a při srovnání s PS3 verzí předchozího dílu tak jsou rozdíly zcela evidentní. Těšit se můžete na ohromný, nádherně zpracovaný herní svět pirátského Karibiku, v němž se hráči budou moci plynule bez loadovacích obrazovek pohybovat z vlastní upgradovatelné lodi na pevninu a zpět. Na vývoji se podílela řada vývojářů zodpovědných za skvělý Far Cry 3, což se projevuje mj. právě na systému upgradů, či možnosti olupovat plantáže (podobným způsobem jako jste útočili na stanoviště ve FC3). Velký důraz je tentokrát kladen na stealth prvky a více možností, jak provádět mise a ve hře se bude možno navíc i potápět a prozkoumávat lodní vraky. Tomu všemu se budete věnovat v kůži Edwarda Kenwaye – otce Haythama a děda Connora z AC3, který nemá být zarytým asasínem, ale spíše pirátem, jenž hledí především na vlastní prospěch a slávu.

Ve Watch Dogs si užijete hackování.Ve Watch Dogs si užijete hackování.

Watch Dogs

Druhý sandbox od Ubisoftu dostupný na PS4 hned v den nástupu konzole na trh se zaměřuje na tematiku hackování. Příběh hry je zasazen do Chicaga, v němž hlavní hrdina – Aiden Pierce – dokáže pomocí mobilního telefonu proniknout do jakéhokoliv elektronického zařízení, co se nachází poblíž. Hra je jakýmsi hybridem GTA, Far Cry 3 a Assasins Creed – hráč může při honičce s policisty za účelem úniku zvedat a spouštět mosty, kontrolovat dopravní osvětlení, zátarasy či zkratovat světla v okolí. Je také na něm, jak si ho budou okolní lidé pamatovat – hra disponuje blíže nespecifikovaným systémem karmy. I Watch Dogs je především stealth akcí, avšak příznivci divokých honiček v autech, na motorkách i v efektním parkouru si také přijdou na své.

Jak bude skutečně Battlefield vypadat na PS4?Jak bude skutečně Battlefield vypadat na PS4?

Battlefield 4

Nad novým Battlefieldem se v poslední době začal zdvíhat povážlivý otazník, zda bude skutečně vypadat verze pro PS4 tak úžasně, jako prezentované PC ukázky, neboť v prezentované PS4 verzi pro kolegy z IGN grafika prý viditelně ztrácela. Jistých je tak především 60 fps a multiplayer v 64 hráčích. Velkým lákadlem jsou vskutku dynamické mapy, kdy je někdy možné zbortit mrakodrap, zaplavit celou mapu vodou (ke slovu pak přichází skútry a lodě) či poslat obří loď v bouři přímo na jeden z ostrovů, kde se bitva odehrává. Mapy budou prošpikované i dalšími, menšími interaktivními „spínači“ (o destrukci ani nemluvě), které půjde na bitevním poli takticky využít.

Jako z animáku – KnackJako z animáku – Knack

Knack

Vůbec první hra představená pro PS4 se rovněž řadí mezi tituly, které jsou s každou další prezentací lákavější. Úžasná pixarová grafika jak z animovaného filmu se v Knack snoubí s 3D plošinovkovou hratelností, která připomene doby klasik Spyro the Dragon a Crashe Bandicoota. Knack by měl zaujmout svým zpracováním a poctivou hratelností nejen mladší hráče, ale i ty odrostlejší.

Předobjednat PS4 hru Killzone: Shadow Fall na xzone.cz
Předobjednat PS4 hru Watch Dogs na xzone.cz
Předobjednat PS4 hru Knack na xzone.cz

Článek Jak přivítat novou Playstation – nejočekávanější startovní hry pro PS4 byl publikován 19. září 2013 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...