Hitman: Absolution

Tagy:  Hitman, Hitman Absolution, akční, games, hra, střílečka

Sponzorované odkazy:

Hitman: Absolution

Po pěti letech se na scénu vrací jeden z nejznámějších herních zabijáků všech dob. Je to mladej chlapík s plešatou hlavou a kódem 47 vzadu na krku. Ano, je to Hitmen. To by nebyl Hitman, aby se vrátil do klidného města, kdy nemusí nic dělat a nemusí nikoho zabít. Vrací se do doby, kdy ses tává středem pozornosti lidí, pro které dříve pracoval a sám musí prchat před klony. Do data vydání sice zbývá ještě spousta času, ale jelikož se objevilo na internetu spousta novinek, tak jme vám připravili preview nového dílu.

Je to už neuvěřitelných pět let od chvíle, kdy vyšel zatím poslední díl s podtitulem Blood Money. O pokračování se samozřejmě mluví již delší dobu, první zmínky se dokonce objevovaly již v roce 2007, ale teprve v letošním roce jsme se dočkali oficiálního oznámení a na E3 byla zveřejněna také řada nových informací. Za vývojem opět stojí osvědčení tvůrci z Squere Enix ve spolupráci s vývojáři z IO Interactive. O kvalitě by němelo být pochyb. V příběhu se oběví holohlavý nájemní zabiják s krycím kódem 47, který v minulosti plnil rozkazy, ale tentokráte se prvně vydá na svou vlastní cestu. Ti, kterým Hitman věřil, a kteří jej vedli ho chtějí zabít a Hitman je musí zlikvidovat dříve, než oni jej. Hitman je tedy na útěku, jde po něm policie a další složky. Sám musí zjistit, komu může věřit a kdo na něj hodil všechnu špínu. Musí očistit svou „dobrou pověst zabijáka“.O příběhu se toho moc nenapsalo. V novinkách bylo oznámeno, že část hry se bude konat především v USA – Chicaga. Spekuluje se také o milostném poměru s Dianou Burnwoodovou, která byla v předchozích dílech Hitmanovou vedoucí. Příběh bude obohacen také novou postavou a to Blakem Dextarem, který by měl být tím, který stojí za vším zlým v novém díle.

Cíl je jasný – přiblížit příběh co nejvíce k filmům a vyprávět děj co nejzajímavěji, ale na druhou stranu chtějí umožnit hráčům co nejširší možnosti při řešení problémů (jako v prvním dile Crysis). Věřme ale, že tvůrci jsou natolik zkušení, aby si s takovým problémem dokázali poradit. Musíme se připravit na to, že v rámci hry narazíme na velkou řadu událostí. Další vyjádření, které možná vyděsí fanoušky je to, že některé části hry budou lehčí a některé zase dosti složitější. Představa, že bychom u nějakého úkolu stvrdli hodinu a u dalšího 5 minut? Zajímavé.

Hitman – mašina na zabíjení, rozený zabiják, tak by se popsal Hitman. Proto po většinu času bude likvidovat nepřátele, i když hra nebude bránit čistě taktickému postupu. K dispozici bude mít Hitman samozřejmě spousta odpovídající výzbroje od pistolí s tlumičem, které znáte z minulých dílů. Hitman ale bude schopen bojovat také nablízku, k tomu mu bude pomáhat okolní prostředí. Ostatně autoři sami se netají tím, že se inspirovali nepřebernou řádkou akčních filmů hollywoodské produkce. Krom střelby a soubojů muže proti muži bude Hitman schopen nastražovat pasti. Nedílnou součástí bojů bude využití různých převleků a kradení uniforem, které využijeme v nespočet případů. Nejen v tomto případě, ale i v ostatních bude hrát hlavní roli logika. Některé obleky také přidají hlavnímu hrdinovi bonusy. Speciálně například SWAT uniforma zlepší ochranu proti střelbě (zveřejněno nedávno v novince od tvůrců).

K likvidaci protivníků Hitmanovi pomůže nová schopnost. Jedná se o speciální pohled nazvaný jednoduše Instinct (něco jako Ezio Alditore ze série Assassins Creed). Pokud se někde zastavíte a zapnete tento speciální pohled, uvidíte svět očima agenta 47, díky čemuž se vám zvýrazní trasy, po kterých chodí stráže, a uvidíte, zda jste viditelní, nebo o vás nikdo neví. Současně vám také pohled naznačí, zda o vás momentálně někdo ví, případně jestli vámi způsobený zvuk někoho upoutal. Prostě jako v Assassins Creed „jestřábí pohled“. Celá hra bude poháněna zcela novým exluzivním enginem nazvaným Glacier 2TM, který bude zajišťovat jak vzhled hry, tak pohyb nepřátel. Hra bude každou chvíli skenovat způsob, jakým hrajete a podle toho bude přizpůsobovat hudbu a efekty. Jestli plánujete hrát hru ve stylu Duke Nukem, tak hudba se tomu přizpůsobí – střílet a střílet. Pokud budete hrát pomalým stylem, bude vás obklopovat spíše komorní hudba. Něco jako na muzíkalu a hra se bude nést spíše ve stylu hororu.

Závěrem

Celkově o novém dílu Hitmana není mnoho, ale i taková hrstka novinek nám značí,že nový díl nebude jen tak za týden zapomenut. Spekulovat jak to všechno bude se dozvíme až v roce 2012. Hra poběží na platformě PC, PS3 i Xbox 360. Více novinek, trailerů atd. se dozvíme z letošního Gamescomu. Určitě se máme na co těšit.

Článek Hitman: Absolution byl publikován 3. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...