Preview: Hitman: Absolution – Vražda na milión způsobů

Tagy:  Hitman preview, Hitman absolution, popis, zabíjení na hodně způsobů, akční hra, hitman je zpátky, nejlepší hitman všech dob

Sponzorované odkazy:

Preview: Hitman: Absolution – Vražda na milión způsobů

Kdo by neznal Hitmana, toho slavného chlápka s čárovým kódem na hlavě. Je to již nějaký čas, kdy si Hitman užíval svého výsluní a hráči se jej nemohli nabažit. Následovala dlouhá pauza, ale nyní je Hitman zpátky a to v celé své parádě. Jak si tedy stojí nejnovější díl série s podnázvem Absolution?

Váš cíl – váš způsob

Jak jistě sami tušíte, náš úkol je jednoduchý, zabít konkrétního člověka. Někdy však musí daná smrt vypadat dle určitých požadavků. Někdy je tedy třeba vše narafičit, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda, jindy jako sebevražda a v neposlední řadě jako by za vraždou stál úplně někdo jiný. V hlavní roli je však naše vlastní režie a náš cíl můžeme zabít téměř libovolně. Například tak můžeme otrávit kokain, který má oběť tolik v oblibě. Možností je také zabít člena ochranky a v přestrojení pak panu Nešťastnému zabodnout nůž do zad.

Kdo si nechce špinit ruce, lze samozřejmě vzít odstřelovačku a vše vyřešit jednou ranou pěkně z dálky. Hitman: Absolution se snaží poslední možnost však často znemožnit, neboť tato hra je především o kreativitě a nápadech, nikoliv o jediném výstřelu. Před samotnou akcí je však potřeba si oběť pořádně proklepnout. Ať už odposloucháváme telefonní hovory či se nabouráme do počítače, získáme potřebné informace, které jsou pro naplánovaní úspěšné vraždy klíčové. Proto každá akce začíná získáváním informací.

Přece jenom se můžeme přiklonit k jednomu ze stylů zabíjení a tomu se blíže věnovat. Někteří jistě zvolí nenápadnější zabíjení zezadu či v převleku. Jiní však mohou vzít požární sekyru a stráž i cíl pořádně zmasakrovat. Aby to ale vše nebylo tak jednoduché, po krku nám půjde agentura, pro kterou Hitman dříve pracoval. Podobný osud by nás čekal v rukou policie, která nás chce jednoznačně hodit do žaláře a líbit se nebudeme ani ochrankám jednotlivých obětí. Zkrátka všichni chtějí naší smrt, ale muž v černém obleku s červenou kravatou se jen tak nevzdává.

Grafika

Co se týče grafické stránky, tady můžeme rozhodně chválit. Nový Hitman totiž oplývá velmi detailní vizuální stránkou a ačkoliv budeme v některé lokaci třeba jen jednou jedinkrát, autoři se ji nebáli pořádně propracovat. Dobrou ukázkou je třeba čínský trh, který je charakteristický svými pestrými barvami, plno stánky a hustým davem lidí. Přestože je tedy prvků celá řada, každý je poměrně kvalitně zpracován. Doslova dokonalé jsou pak trailery, které hru značným způsobem propagují.

Takže

Hitman: Absolution rozhodně není o bezhlavém střílení označených nepřátel. Ba naopak je třeba zapojit naše mozkové závity a vymyslet tu nejrafinovanější smrt pod sluncem. To samozřejmě nebude bavit každého, ale cílová skupina je ze hry doslova nadšená.

Index očekávání:  84 %

Výhody:

  • Možnosti
  • Atmosféra
  • Grafika
  • Příběh

Nevýhody:

  • Mohlo být více novinek

Koupit Hitman: Absolution na PC na xzone.cz
Koupit Hitman: Absolution na PS3 na xzone.cz
Koupit Hitman: Absolution na Xbox 360 na xzone.cz

Článek Preview: Hitman: Absolution – Vražda na milión způsobů byl publikován 15. října 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...