Hitman 2 - Plešatý zabiják opět úřaduje

Sponzorované odkazy:

Hitman 2 - Plešatý zabiják opět úřaduje

Agent 47 se rozhodně nechystá do důchodu. Sice si již nepotrpí na žádné velké přestřelky, ale místo toho je vynalézavější a dokáže jako zbraň použít skoro cokoliv. V pokračování novodobého Hitmana je pouze na vás jakou cestu si zvolíte, jaký prostředek a příležitost využijete na zabití svých cílů. Jelikož svět je tvoje zbraň. Agent 47 je stále stejný, ale tak trochu jiný

S pokračováním nového Hitmana to nebylo úplně tak jisté. První díl si odnesl slušné reakce hráčů i herní kritiky, ale postupné vydávání jednotlivých kapitol se velmi negativně podepsalo na celkovém výdělku. Práce na druhém díle i tak začaly, ale vydavatel se rozhodl spolupráci ukončit a studio muselo hledat jinde, což se mu naštěstí podařilo a my si tak můžeme vychutnat nová dobrodružství další z legendárních postav.

Čas na střelbu pane generáleČas na střelbu pane generále

Příběh navazuje tam, kde skončil předchozí díl a vše se točí kolem stínového klienta, jenž si objednával smrt lidí patřící do tajné organizace, jenž má ovládat svět, což samozřejmě ani Agent 47 a ani Diana nevěděli. Jelikož tím byly porušeny podmínky, které organizace zabijáků má, tak se teď hlavním cílem stal stínový klient. Pokud jste hráli předchozí díl, tak příliš velké rozdíly v hratelnosti a možnostech nehledejte, samozřejmě vývojáři přidali nové předměty, lokace a možnosti zabíjení, ale hratelnost, grafické zpracování, ovládání se takřka nezměnilo. Hra opět sází na tiché zabíjení a vynalézavý postup, jelikož se samopalem v ruce hra rozhodně projít nejde, jelikož stačí opravdu jen schytat pár kulek a je po vás. Dostaneme hlavně nové lokace, které se v celku povedli a některé jsou rozhodně zajímavější, než lokace v prvním dílu.

Cesta po celém světě, plná rozmanitých příležitostí

Tentokrát na vás čeká pět velice rozlehlých a odlišných lokací, plus jedna menší, která slouží i jako tutorial, i když druhý díl obsahuje i tutoriál z prvního dílu. Opět hned ze začátku nemůžete jednotlivé mise přeskakovat, dokud je nesplníte, ale podobně jako v předchozím díle, tak i zde hra hodně nabádá k znovuhratelnosti. Cest jak zlikvidovat své cíle je opravdu nespočetně mnoho, do toho, vám hra umožňuje využívat minipříběhy na zneškodnění cíle, pak spoustu výzev ohledně použitého vybavení, převleků, způsobů zabití, průzkumů a komplexních výzev.

Plán vyšel a auto udělalo bumPlán vyšel a auto udělalo bum

Hra vás ale nijak neomezuje, můžete v tichosti zabíjet jednoho po druhém, používat, co vás jen napadne, ale pokud budete zabíjet jen své cíle, využívat prostředí a plnit výzvy, tak vás hra odmění dobrým skórem, za které se vám odemykají nové věci, oblečení, startovní pozice a úschovny vybavení pro danou misi, když ji budete chtít hrát znova. I když můžete sledovat nějaký ten minipříběh, aby vás navedl, k zabití cíle speciálním způsobem, tak občas potřebujete i vlastní všímavost, třeba v druhé misi na závodišti v Miami, jeden z cílů můžete zabít, tak že vám sám cíl představuje nový vynález robotických zabijáků, který se trefí na cíl, i když mu bude stát v cestě. Aby robot zabil váš cíl, tak musíte mít v inventáři jeho fotografii a na tu vás hra již nenavede.

Hrátky s více zabijáky

Kromě otevřených map plných příležitostí, jak zneškodnit vaše cíle, hra nabízí další dva módy. První z nich je známý Sniper Assassin, jenž si mohli vyzkoušet zájemci již ve velkém předstihu. Jednoduše jde o to, že celou situaci vyřešíte za pomocí odstřelovací pušky. Za zásahy získáváte body, více bodů za dvojité zabití a podobně. Hráč s nejvyšším skórem vyhrává.

Sniper AssassinSniper Assassin

Druhý mód je daleko zajímavější a jmenuje se Ghost. Myšlenka tohoto režimu je naprosto perfektní a hře dodává zase úplně jiný pohled. Jde o to, že se proti sobě postaví dva hráči, kteří mají stejné prostředky, stejné cíle i když každý má svojí herní instanci, ale svoje pohyby vidí. Vyhrává ten, kdo zabije jako první pět cílů. Pokud nenarazíte na hráče, který jen běží a střílí do každého cíle, tak je tento mód velice zábavný. Bohužel hra zatím nebere zřetel, jak svůj cíl zabijete, což je velká škoda. Ale tento mód je zatím v beta verzi, takže se určitě dočkáme ještě spousty vylepšení a vybalancování. Občas je problém s pádem hry, kdy jednomu z hráčů vypadne připojení.

Nejlepší zabiják na světě

Hitman 2 navázal na předchozí díl a vyzdvihnul přednosti hry. Na předchozí nedostatky vývojáři tolik zřetel nebrali, ale pokud jste se bavili u prvního dílu, tak u druhého to bude ještě lepší. Graficky vše kromě obličejů vypadá velice pěkně, při hraní jsem nenarazil na žádné velké chyby a nový mód Ghost je něco, co by mohlo zabavit na pěkně dlouhou dobu, ještě s možnostmi si vytvářet vlastní kontrakty. Osobně mám s hrou jen jeden problém a to je přílišný nátlak na znovuhraní, kdy bych radši uvítal více map, klidně s méně možnostmi a menší rozlohou, jako tomu bylo u dílu Hitman: Absolution.

Hodnocení redakce:  88 %

Výhody:

  • Velké otevřené mapy plné příležitostí
  • Ghost mód
  • Pěkné grafické zpracování
  • Spousta výzev
  • Doladěná hratelnost

Nevýhody:

  • Animace obličejů
  • Velký nátlak na opětovné hraní

Článek Hitman 2 - Plešatý zabiják opět úřaduje byl publikován 7. prosince 2018 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...