Assasíni na obzoru - čerstvá várka her se zabijákem v hlavní roli

Tagy:  Assasins Creed, Watch Dogs, Dishonored, Hitman, Splinter Cell, stealth, open world, 2013, 2012, výstava, E3

Sponzorované odkazy:

Assasíni na obzoru - čerstvá várka her se zabijákem v hlavní roli

Na letošní E3 jsme si mohli všimnout zajímavého seznamu připravovaných her se zabijákem v hlavní roli. Je přitom velmi zajímavé a potěšující zároveň, že se tyto hry od sebe poměrně odlišují ať to je zasazením, hlavním hrdinou či herními mechanismy. Dobrá zpráva také je, že hned tří z těchto titulů se dočkáme již tento podzim. Bohužel, zatím stále nejsou k dispozici žádné informace k pokračování pradědečka žánru – čtvrté hře ze série Thief, jež je ve vývoji už nějaký ten pátek. Všechny uvedené tituly vyjdou na PC, Xbox 360 i PS3.

Ubisoft má slabost pro zabijákyUbisoft má slabost pro zabijáky

Watch Dogs

Výrobce: Ubisoft

Datum vydání: 2013

Hra Watch Dogs se stala bezpochyby největším překvapením výstavy E3 2012 a okamžitě se zařadila mezi nejočekávanější tituly současnosti. Zároveň je toho o ní však známo poměrně málo. Odehrávat se má v prostředí otevřeného velkoměsta budoucnosti, v níž je vše elektronicky propojené jedním elektronickým systémem a váš zabiják (Adam Pearce) disponuje přístupem právě k tomuto systému. Tohoto snu všech hackerů využívá při identifikaci, kompromitování či likvidaci svých cílů. Nabourávání a odposlechy mobilních telefonů, způsobování bouraček za pomoci hacknutých semaforů, manipulace s tramvajemi, zvedacími mosty a bezpečnostními kamerami a další praktiky slibují velkou porci zábavy. Je jasné, že se dočkáme i přestřelek s cover-systémem a bullet-timem, útoků nablízko pomocí elektrického obušku a honiček v autech. Hra přitom graficky vypadá opravdu povedeně a solidní škála animací by měla zajistit akční a filmový zážitek. Především efekt deště byl v předváděném demu zpracován na výbornou. Watch Dogs se prostě vyplatí nadále sledovat.

Sam nám trošku omládl, ale zkušeností má na rozdáváníSam nám trošku omládl, ale zkušeností má na rozdávání

Splinter Cell: Blacklist

Výrobce: Ubisoft

Datum vydání: 29. březen 2013 (dle britského Amazonu)

Šestý Splinter Cell vzbudil na E3 u fanoušků prvních čtyř dílů rozpaky. Na vině je především mnohem akčnější pojetí, které tvůrci představili již v pátém dílu a tedy i méně oné klasické hry na schovávanou ve stínech. Osobně však tyto obavy (nebo spíše znechucení) nesdílím, neboť předchozí SC: Conviction působilo svěžím dojmem a nevím, proč by se měl Ubisoft spoléhat na ty samé mechanismy v rámci jedné série, když již třetí díl (Chaos Theory) je dovedl prakticky k dokonalosti. Nadšený nejsem spíše z nového hlasu hlavního protagonisty, neboť jeho mládí mi k veteránovi Samovi prostě nesedí. Navíc příběh z pera Toma Clancyho opět zavání tuctovou, plochou pohádkou o boji se zlými teroristy. Hratelnost se, jak již bylo uvedeno, bude držet předešlého konceptu. Stále se schováváte především za pomocí cover-systému a přebíháte z úkrytu do úkrytu a po odpravení pár protivníků získáte možnost označit si několik nepřátel a spustit sekvenci, v níž Sam automaticky označeným postavám během dvou vteřin udělí poctivý, přesný headshot. Lze si domýšlet, že podobně jako v pětce budete moci využívat i prostředí (např. sestřelovat lustry k hromadnému neutralizování nepřátel či jejich přilákání na určité místo) a postupně (podobně jako v Batmanovi) dohánět pátrající nepřátele k stále vystupňovanější nervozitě. Z hratelné ukázky byl patrný i návrat brutálního stylu výslechů podezřelých. Blacklist by měl vyjít tentokrát i na PS3.

Předobjednat PS3 hru Splinter Cell: Blacklist na xzone.cz

Agent 47 si servítky nebereAgent 47 si servítky nebere

Hitman: Absolution

Výrobce: IO Interactive

Datum vydání: 20. listopadu 2012

Hitman: Absolution je ve vývoji již poměrně dlouhou dobu, ovšem vypadá to, že si s ním studio IO Interactive dalo tentokrát opravdu záležet. Okamžitě zaujme na poměry konzolí opravdu povedená grafika s různými efekty počasí a všemožnými hrátky se světlem. Důraz je kladen především na variabilitu způsobů, jakým se můžete dostat ke svému cíli a jak ho zavraždit. Asi nejpůsobivějším způsobem jsou „nešťastné náhody“, jako uvolnění nosníku s těžkým materiálem, když se pod ním zrovna jako na potvoru vaše oběť nachází, o práci se postará ale i standardní struna na škrcení, výbušnina v autě či dokonce obyčejný předmět, co je prostě po ruce – prostředí je v posledním Hitmanovi pěkně interaktivní. Klasicky hitmanovská je i možnost převleku, jež vám pomůže k infiltraci určitých prostor. Tvůrci však evidentně sledují i konkurenci a tak budete mít k dispozici i „instinkt“ s jehož pomocí lze podobně jako v případě Spilnter Cellu automaticky zastřelit víc nepřátel bez míření během krátké chvilky. Jindy podobně jako v sérii Assasins Creed si lze zapnout speciální pohled, v němž identifikujete svůj cíl, nebo v něm lze spatřit cesty, jakými chodí stráže. Na střílení je však kladen evidentně menší důraz, než je tomu v Blacklistu. Evidentní je i snaha vnutit hráčům potřebu se ke hře vracet – nejen, že jsou do hry implementovány tabulky výsledků ostatních hráčů, ale nedávno byl představen i mód „Contracts,“ kdy je hráčem zvolena libovolná osoba či osoby v misi a parametry provedení úkolu a tento úkol je pak nabídnut ostatním hráčům na síti ke splnění či překonání.

Předobjednat PC hru Hitman: Absolution na xzone.cz

Dishonored má zajímavý grafický stylDishonored má zajímavý grafický styl

Dishonored

Výrobce: Arkane Studios

Datum vydání: 12. října 2012

Arkane Studios vytváří Dishonored pro starou známou Bethesdu a na hře je to znát. Jedná se o jedinou zde uvedenou hru, jež se hraje z pohledu z vlastních očí. Děj je zasazen do steampunkového světa, kde se ujmete role zabijáka – bývalého bodyguarda císařovny, jenž je falešně obviněn z její vraždy. Vaším úkolem je pomstít se konspirátorům. Podobně jako v případě Hitmana i zde je velký důraz kladen na širokou škálu způsobů, jak se dostat k cíli, jelikož je ale hra zasazena do fantasy světa, vaše možnosti jsou poměrně originální. Ovládáte umění teleportace, zastavení času, vyvolání hejna agresivních krys, převtělování se do lidí či zvířat apod. Tyto schopnosti lze přitom zajímavě kombinovat. Někdo na vás například vystřelí, vy zastavíte čas, převtělíte se do nepřítele, postavíte se naproti kulce, převtělíte se zpět do svého těla a voilá! K vašemu cíli vedou různé cesty a je jen na vás, zda použijete akčnější způsob, či spíše stealth. Jak to celé dopadlo, se dozvíme již v říjnu.

Předobjednat PC hru Dishonored na xzone.cz

Námořní bitvy vypadají v AC3 úžasněNámořní bitvy vypadají v AC3 úžasně

Assasins Creed 3

Výrobce: Ubisoft

Datum vydání: 31. října 2012 (Xbox 360/PS3) 23. listopadu (PC)

Assasins Creed se letos vrátí v opravdu velkém stylu. Nové prostředí americké boje o nezávislost, nový hlavní hrdina – indián Connor, implementace zalesněné divočiny vedle dvou měst (New York a Boston), neskutečně bohatá škála animací pohybu, jež reflektuje, na jakém povrchu se zrovna nalézáte, boj se dvěma zbraněmi (nožem a tomahawkem), námořní bitvy, střídající se počasí a roční doby, vylepšený multiplayer se zahrnutou kooperací a to není zdaleka vše. Assasins Creed jednoduše překypuje obsahem a září novotou. Bude zajímavé sledovat, jak se Ubisoft popere především se zpracováním bojů. Minulý rok AC: Revelations i přes nepochybné pokroky správným směrem rozdupal Batman: Arkham City a vůbec bych se nezlobil, kdyby od něj Connor něco odkoukal. Výborně vypadají i davové bitvy čítající celé armády a ještě jednou musím zmínit animace Connorových pohybů. Ať jde o boj, lezení, plížení, úprk, skákání – to vše vypadá proklatě dobře. Assasins Creed 3 má prostě zaděláno stát se opravdovou letošní bombou.

Předobjednat PC hru Assasins Creed 3 na xzone.cz

Článek Assasíni na obzoru - čerstvá várka her se zabijákem v hlavní roli byl publikován 23. srpna 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jakub Žežule . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...