Alpha Protocol - Sliby chyby?

Tagy:  Alpha Protocol hodnocení, Alpha Protocol recenze, Alpha Protocol here, Alpha Protocol download, all about Alpha Protocol, Alpha Protocol informace, akční hry, akce, stealth akce, alpa protocol, střelba, munice, zbraně, sega

Sponzorované odkazy:

Alpha Protocol - Sliby chyby?

Velké sliby a tím i velké očekávání provázely vývoj nové hry s názvem Alpha Protocol od Segy. A jak to tedy dopadlo? Byly to jako obvykle řeči, které měly za úkol zvýšit prodej? Nebo se konečně naplní očekávání a přijde pořádná hra, jak se sluší a patří? Pojďme se přesvědčit, jak to ve skutečnosti je.

Příběh

Jako zvláštní agent Michael Thorton budete pátrat po ukradeném raketovém systému, aby jste tak zajistil bezpečnost světa. Situace se ale brzy změní a zjistíte, že nic není, jak to původně vypadalo. Půjde totiž o pořádné spiknutí. Více už ale neprozradím, abych nepokazil zážitek z příběhu. Nechce se zkrátka překvapit. Ve hře se bohužel setkáte s velkým omezením pohybu. Každý váš krok je totiž předem naplánovaný a vy se prakticky nikam jinam než máte ani nedostanete. Na svobodu známou z GTA nebo Just Cause můžete rovnou zapomenout. Bohužel i umělá inteligence je na podprůměrné úrovni a většinou nepřátelské jednotky jen tupě pobíhají a střílejí bez ohledu na své krytí před vaší palbou.

Alpha ProtocolAlpha Protocol

RPG prvky

Ve hře můžeme najít pár oblíbených RPG prvků. Právě ty obohacují schopnosti vašeho hrdiny, jen je potřeba našetřit si dostatek zkušeností. Ty samozřejmě dostáváte průběžně za splněné mise. Například můžete zlepšit střelbu s různými typy zbraní, tišší pohybování, pokročilejší práci s elektrotechnikou a další.

Alpha ProtocolAlpha Protocol

Speciality

Do hry se samozřejmě pokusili vývojáři dát nějaké neznámé a neohrané prvky. Zkusili to tedy s minihrami. Pokud chcete odemknout zámek, hackovat nebo vypnout alarm, čeká na vás jedna ze tří miniher. Řekl bych ale, že by to mohlo trošku nápaditější a propracovanější.

Rozhovory

V průběhu hry si užijete nepřeberné množství rozhovorů s různými lidmi. Na výběr budete mít vždy jakým stylem s nimi v jednotlivých částech dialogu mluvit. Někdy se vyplatí být více profesionální, jindy naopak urážlivý a drzý. Nepochopitelně je přidán časový limit na odpověď a s tím spojené problémy. Okno pro odpověď se totiž může objevit dříve, než druhý člověk dopoví svůj proslov a tak nevíte jakým způsobem správně reagovat. To vám může způsobit zbytečné problémy.

Alpha Protocol 3Alpha Protocol 3

Dobré stránky

Aby jsem ale jen nekritizoval, je nutno říct, že tato hra má i několik dobrých vlastností a nápadů. Věřím, že určité skupině trpělivých a méně náročýchh hráčů bude tato hra vyhovovat. I přes spoustu chyb má hra dobrou atmosféru a je vcelku zábavná. V jejím průběhu budete moci vydělávat i nějaké peníze. Těch dosáhnete plněním misí pro různé bossy. Je vaše volba pro kterého šéfa budete pracovat. Každý má jiné požadavky a u každého budou jiné možnosti. Každá mise jde plnit prakticky dvěma způsoby. Buďto tam vlítnete a všechny bez milosti postřílíte, je to vlastně akce ve stylu Rambo, nebo se celou misí pěkně proplížíte, sem tam někoho zastřelíte s tlumičem a postupujete dále.

Alpha Protocol 4Alpha Protocol 4

Hodnocení

Alpha Protocol není vůbec takovým hitem, jakým se tvářil při vývoji. Najdeme pořádnou dávku chyb, svázaný pohyb, zvláštní dialogy a podprůměrná grafika. Na druhou stranu i hodně světlých prvků. Pro nenáročné hráče je ale tento titul jistě dostačující a určitě je pobaví.

Výhody:

  • RPG prvky
  • Atmosféra

Nevýhody:

  • Svázanost pohybu
  • Uměla inteligence

Moje hodnocení:  50 %

Koupit Alpha Protocol z XZone.cz

Článek Alpha Protocol - Sliby chyby? byl publikován 4. září 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...