NHL 17 - lehčí na ledě než za ovladačem PS4?

Sponzorované odkazy:

NHL 17 - lehčí na ledě než za ovladačem PS4?

Po Vánocích se spustila velká vlna nových profesionálních hokejistů. Nemluvíme tady o náborech dětí do hokejových týmu, nýbrž o hře NHL 17, která přinesla spoustu novinek.

Většina vsadila na osvědčený mód „Be a pro“ a hledala, co nabízí nového oproti jejímu předchůdci. Těšit jsme se mohli například na nové oslavy gólů, lepší inteligenci hráčů a v neposlední řade slibovanou lepší inteligenci brankářů. Pokud mluvíme v číslech, tak 8 z 10 si zvolí kariéru útočníka, kdy prosadit se není úplně nejlehčí, samozřejmě v závislosti na zvolené obtížnosti. Každopádně je to hra, která vám rozhodně účast v nejlepších týmech světa nedá zadarmo, což je dobře!

Hráč musí dělat úplné maximum, od střílení gólů, až po řádné blokování střel. Konečně musíte pro svůj kariérní růst něco dělat. Každá chyba je vám vytknuta, však v takové lize si chyby nemůžete dovolit. Funkce bruslaře, jak je oficiálně nazývají, jsou dovedené k dokonalosti a leckterý laik považuje utkání za živý přenos.

Ovšem hrát za brankáře zase taková sranda není a zde jsou stále velké nedostatky, které můžeme pociťovat již několikáté vydání této hry. Pokud se opravdu chcete stát brankářskou špičkou a snad hrát za nějaký NHL tým, přejeme hodně pevných nervů a především výborné reflexy, které Vám bude závidět i Dominik Hašek. Rozhodli jsme pro uživatelskou recenzi.

JDEME NA TO!

Můžete si vybrat, jak svojí kariéru začít.Můžete si vybrat, jak svojí kariéru začít.

Začali jsme offline v módu „Be a pro“ formou draftu (start v CHL), zvolená obtížnost poloprofesionál.

První utkání jsme odehráli za WHL tým Wheat Kings. Již po několika minutách je zápas katastrofa, každá druhá střela končí v bráně a to jen proto, že ty první šli mimo. Pro opravdu nezkušené je lepší si nejprve dát mód tréninků nájezdů a pár desítek minut trénovat. Zápas nekončí podle našich představ a trenér nás opravdu nepochválil.

Plní napětí jsme zahájili profesionální kariéru.Plní napětí jsme zahájili profesionální kariéru.

Sezónu končíme po konzultaci s manažerem a vyhlídkami na první kolo draftu mezi 150 – 164 místem, tak to jsme opravdu nečekali. Draftoval si nás tým Chicago Blackhawks. Když nastoupíte v přípravném utkání za tým NHL, zjistíte, že to nejtěžší vás terpve čekalo.

ONLAJN JE FAJN!

Po neúspěšné kariéře v NHL jsme se přesedlali na měření sil v online režimu. Jak EASHL, tak i klasickou hru 6 na 6. Podstatný rozdíl je v tom, že v EASHL za získané zkušenostní body máte vyšší hráčské úrovně, postupně se otevírají vybavení a gólové oslavy a pochopitelně respekt mezi ostatními. Taky musíme říci, že si hráči v EASHL na utkání dávají celkově více záležet.

Bohužel, už prvotním kamenem úrazu je fakt, že bruslaři moc brankáře v oblibě nemají. Několikrát se nám stalo, že díky našemu přihlášení do hry začali ostatní hráči odhlašovat či dokonce prostřednictvím mikrofonu nám oznámili, ať ze hry odejdeme, nedivíme se. Při online hře je zaručené, že góly padat budou. Bohužel ani hráčská úroveň, kterou u uživatele vidíte neznamená vůbec nic, protože zkušenostní body bruslaře i brankáře se sčítají.

Kdo hledá, najde.

Tady však jsme si našli to, co jsme hledali. Nedokonalost lidského mozku je zde jak na vaší straně, tak i na straně hráčů, takže se stává, že když vy uděláte zákrok a odkryjete branku, tak se hráč nemusí zaručeně trefit nebo když se puk nešťastně odrazí, máte šanci se stihnout přesunout – o to je to větší zábava, stát se totiž může cokoliv a o tom ta realita hokeje je, proto nás to opravdu bavilo. Jako třešnička na dortu jsou vzájemné bitky brankářů. Nikterak se od těch mezi bruslaři neliší, ale to nám vůbec nevadí.

Pokud jsme zkusili znovu přejít k námi rozehranému „Be a pro“, prostě to nebylo ono. Navíc za opravdu úspěšné zákroky nejste chváleni, protože to hra prostě nedokáže sama posoudit. Protihráči jsou až moc dokonalí, prázdnou branku neminou a to nás nebaví. Troška té náhody nám tam chyběla. To je tedy aktuální kámen úrazu v NHL 17.

Potěšení nejsme, ale chválit se musí.

Samotné ovládání je velice dobré. Vývojáři se snažili, aby každá kombinace tlačítek na ovladači vyvolala nějaký přínosný zákrok, což se stalo. Chvilku trvalo, než jsme si osvojili všechny kombinace, ale až překvapivě jsme většinu využili. Jediná, co nám tam tak trošku schází k dokonalosti, je zvedání ruky při zakázaném uvolnění, to umí pouze inteligentnější počítač .

Výhody:

  • Využitá všechna tlačítka na ovladači
  • Zajímavé vedlejší prvky (konzultace s manažerem apod.)

Nevýhody:

  • Velice náročné chytání
  • Dlouhá doba učení
  • Malý výběr masek pro brankáře

Koupit NHL 17 pro PS4 na xzone.cz
Koupit NHL 17 pro XONE na xzone.cz

Článek NHL 17 - lehčí na ledě než za ovladačem PS4? byl publikován 22. února 2017 v 05.00 v rubrice Hry a Novinky. Autorem článku je Klára Janstová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...