Euro Truck Simulator 2 – Kamionem napříč Evropou

Tagy:  kamion, truck, auto, řidič, simulace, simulátor

Sponzorované odkazy:

Euro Truck Simulator 2 – Kamionem napříč Evropou

První díl simulátoru řidiče kamionu s názvem Euro Truck Simulator sklidil mnoho ohlasů i přes různé nedostatky. Pražské vývojářské studio SCS Software připravuje další pokračování a dává si opravdu záležet. Dva roky trvající vývoj bude mít v létě premiéru. Těšit se můžeme na detailnější kamiony, propracovanější krajinu i města a mnoho dalšího. Pojďme se tedy podívat, co všechno můžeme očekávat.

Čas jsou peníze!Čas jsou peníze!

Od řadového řidiče až k šéfovi

Každý z nás jistě měl v dětství různé bujaré plány o svém budoucím povolání. Někdo chtěl být „mašinfíra“, někdo popelářem a někdo pro změnu řidičem velkého tahače. Poslední zmíněná skupina má štěstí, neboť právě Euro Truck Simulator mu jeho dětský sen může alespoň částečně splnit. V roli řidiče usednete do licencovaných vozidel a budete moci brázdit evropské dálnice a vozit různé náklady. A přesně to je základní myšlenka a stavební kámen hry – rozvážení přívěsů různých firem za peníze.

Novinkou je rozdělení hry na dva režimy, kdy první z nich je klasická kampaň. V ní začínáte jako řidič zelenáč, který zrovna nastoupil do práce. První krůčky tedy spočívají v našetření nějaké finanční sumy, aby bylo možné si založit a rozjet vlastní projekt, v němž byste zaměstnával další řidiče. Tento režim však vyžaduje notnou dávku času stráveného u počítače. Druhý režim vás oprostí od zdlouhavého prvotního vydělávání a nabídne jednodušší nákup tahače a okamžité založení firmy. Poté stačí jen cestovat mezi městy.

Pohled na mapuPohled na mapu

Tady mám přednost já!

Umělá inteligence okolních vozidel byla velikým problémem prvního dílu, což si vývojáři uvědomují a více se zaměřují na její vylepšení. Mnozí si jistě vzpomenou, jak při jízdě po dálnici se před kamionem na metru zastavilo auto nebo vám hodilo nepříjemnou myšku. Následovala bouračka a také tučná pokuta. Doufejme, že se vývojářům tento problém podaří vyřešit a umělou inteligenci nějak vypilovat blíže k dokonalosti.

Tvůrci se snaží uspokojit s druhým Euro Truck Simulatorem co největší skupiny lidí. Obtížnost by tedy měla být široce volitelná tak, aby uspokojila zájmy jak zkušených hard-core hráčů, tak i mladších a méně zkušených hráčů, kteří si prostě jen chtějí zajezdit s velkými tahači.

Západ je tak krásný! A jízda také!Západ je tak krásný! A jízda také!

Scania, Volvo nebo třeba Mercedes?

S rozvojem vaší firmy, respektive vašeho konta, se vám otevírají větší možnosti nákupu kamionů. Více peněz je rovno výkonnějšímu kamionu a více doplňkům. Usednete za volant světoznámých výrobců, mezi kterými nesmí chybět například Scania, Mercedes či Volvo. Všechny dostupné kamiony by měly být licencované. To samé by mělo platit i o okolo jedoucích autech, a tak na silnici bychom mohli vidět například Škodu Fabia či jiné.

A přece se něco odlišuje od reálu – chybí díry v asfaltu.A přece se něco odlišuje od reálu – chybí díry v asfaltu.

Základem pořádného simulátoru je smysl pro detail. Podle uvolněných screenshotů lze snadno očekávat velmi dobré zpracování jak exteriéru, tak i interiéru vašeho kamionu. Všechny provozní kontrolky tahače by měly být snadno vidět přímo z palubové desky. Vedle tachometru a otáčkoměru uvidíte i čas či stav nádrže. Důraz byl kladen také na zpětná zrcátka, která by měla nabídnout velmi detailní pohled dozadu. Malou třešničkou bude možnost volby usazení řízení. Řídíte-li raději na pravé straně, tedy stejně jako Britové, nebude to žádný problém.

Co se týče zvukového doprovodu, můžeme očekávat reálné zvuky kamionů. Vývojáři totiž nahráli zvuk motoru a dalších částí z vypůjčených kamionů. Podobně na tom je i chování jednotlivých vozidel, které by se podle slov tvůrců mělo velmi podobat reálu.

Čekání je dlouhé, ale bude mít výsledek

2 roky vývoje, 60 různých měst pokrývajících území od Anglie přes Polsko až po Severní Itálii, mnoho detailně propracovaných kamionů a další. Těšit se můžeme i na placené dálnice, systém opotřebení a možná také na praskání pneumatik. Studio SCS Software má mnoho zkušeností a zdá se, že je umí využít naplno. Tak uvidíme v létě.

Ještě jednu malinkou poznámku na konec. Euro Truck Simulator 2 nebude obsahovat multiplayer.

Pokud se chcete podívat na technologické demo enginu, na kterém poběží právě Euro Truck Simulator 2, můžete zkusit Truck and Trailers.

Koupit Truck and Trailers PC na Xzone.cz
Koupit Euro Truck Simulator PC na Xzone.cz

Článek Euro Truck Simulator 2 – Kamionem napříč Evropou byl publikován 20. února 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...