Fifa 11 - Nejlepší fotbal všech dob

Tagy:  Fifa 11 recenze, Fifa 11 popis, Fifa 11 zde, fotbalová hra, realistický fotbal, Fifa 11 about, Fifa 11 here, Fifa 11 článek, fotbal, kopaná

Sponzorované odkazy:

Fifa 11 - Nejlepší fotbal všech dob

Konečně je tady král fotbalu! Ano, Fifa 2011 zamířila na naše monitory a tak je na čase si ji představit. Jaké novinky si pro nás Electronic Arts připravil a jestli nebylo vše roztrháno konkurečním PES11 vám objasní tato recenze.

ÚvodÚvod

Princip

Fifa 11 je ztvárněním nejslavnější týmové hry na světě. Řeč je samozřejmě o fotbalu. Ať už fandíte Slavii, Spartě či Barceloně, svůj tým zde jistě najdete. Jsou připraveny všechny známé kluby z celého světa spolu s aktuálními sestavami. Zkřížit své fotbalové schopnosti je možné v několika odlišných modech. Turnaje, rychlé zápasy, manažerské mody, to vše je pro vás připraveno v tomto unikátním titulu. Chybět nebude ani tvorba vlastního hráče, kde si zvolíte vzhled, vlastnosti i schopnosti.

Góly lze ozdobit nějakou tou kličkou či parádičkou, které hráč udělá při zmáčknutí správné kombinace tlačítek. Jelikož se Fifa 11 inspirovala realitou, neumí tyto kličky každý. A tak není divu, že druhořadí hráči neumí slavnou Ronaldinhovu kličku.

Nedílnou součástí každého dobrého hráče je taktika, tu si zvolí defaultně každý klub podle svých představ. Pokud se vám ale vývoj hry nelíbí, jednoduše zvolíte odlišnou taktiku z předem nadefinovaných možností. Další možností je vytvořit si ji zcela od základů, to ale zabere mnohem více času.

StřelaStřela

Kvalita zpracování

Nedílnou součástí každé hry je její grafická stránka. Právě na tu se rozhodně můžeme těšit, protože Fifa 11 disponuje ještě propracovanější a celkově povedenější grafikou, než jak tomu bylo v minulém díle. Hřiště, hráči i počasí je velmi realistické a příjemně vtahuje uživatele do hry. Animace na sebe pěkně navazují a tak ať se stane jakákoliv situace, hráč se chová velmi realisticky. Při gólu tancuje a slaví, při prohře se zase popadá za hlavu. Brankáři jsou na tom o něco hůře, někdy podivně zastaví a nevyběhnou proti hráči v breaku a to nemůže skončit jinak, než míčem za brankovou čárou.

Netradičně je řešeno menu hry, kdy vedle menu máte hráče s míčem a naproti vám stojí brána střežená brankářem. Je tak možné přímo v menu střílet penalty, driblovat s míčem nebo prostě jen střílet góly.

GólGól

To vše je doplněno českým dabingem, takže nepřijdeme ani o vtipné hlášky komentátorů. Těch bych ale uvítal o něco více, po pár hodinách hraní začínají být vcelku ohrané. Občas si také komentáře naprosto protiřečí nebo neodpovídají situaci na hřišti. Nicméně jsou to drobné vady na kráse tohoto jinak skvělého titulu. V pozadí samozřejmě hraje rytmická hudba, která nám dodává na náladě.

Let míče je počítám velmi složitými algoritmy, které započítavají mnoho okolností. To má za následek velmi realistický let i ve složitých a nepřehledných situacích.

HřištěHřiště

Závěrem

Pokud mám celkově zhodnotit Fifu 11, tak musím říct, že se posunula o kus dále oproti minulému ročníku. Posun je vidět hlavně na grafice a plynulosti hry. Všechny oblíbené prvky z minulých dílů byly ponechány a k nim vývojáři přidali několik trefných novinek. Ikdyž je PES 11 tvrdá konkurence, troufám si tvrdit, že Fifa 11 stále vede. Pro každého fanouška fotbalu je Fifa 11 prostě povinnost a určitě vám ji doporučuji vyzkoušet.

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

  • Grafika
  • Hudba
  • Plynulost
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Málo hlášek komentátorů

Článek Fifa 11 - Nejlepší fotbal všech dob byl publikován 12. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...