Fifa 2010 - Reálnější fotbal

Tagy:  Fifa, football, fotbal hra, Fifa 2010, Fifa recenze, Fifa hodnocení, fotbal, mistrovství, simulátory, uefa, liga mistrů, evropská liga, fotbalový simulátor

Sponzorované odkazy:

Fifa 2010 - Reálnější fotbal

V následující recenzi si představíme simulátor nejznámější hry na světě. Přesně tak, půjde o fotbal, který je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Společnost Electronic Arts jako každý rok vydává pokračování série Fifa. Vžijete do kůže hráčů, trenérů i celých klubů. Určitě jste všichni zvědaví, v čem že to je nová Fifa lepší než ta starší.

Známí hráčiZnámí hráči

Co je nového ?


První změny jsem si všimnete hned po spuštění hry. Pokud se těšíte na úvodní video, které vás vždy perfektně vtáhne do hry, budete určitě zklamáni, intro totiž úplně chybí Zcela přepracovaná je umělá inteligence. Nyní každý hráč hledá ještě lepší pozici. V paměti má známé strategie a uvažuje i nad přemisťováním ostatních hráčů, takže vždy vykryje prázdný prostor. Vylepšená je také přesnost a citlivost kontroly míče jak ve vzduchu, tak na zemi kolem hráčů. Vše je ještě více realističtější než kdy dříve! Celou hrou vás budou opět provázet čeští komentátoři, kteří budou mít vždy co říct k právě probíhající akci. Tento prvek dodává hře opravdu skvělou atmosféru. Bohužel komentářů není tolik, kolik by si hráči mohli přát a tak se brzy začnou opakovat. Přesnost komentářů také není příliš vysoká, často stane, že komentář příliš neodpovídal probíhající akci.

ÚtočníkÚtočník

Mody hry

Jako předchozí verze Fifa 2009 i tady se dočkáme tzv. manažerského modu, který si hráči tak oblíbili. Celý klub zkrátka bude ve vašich rukou. Vybrat si můžete z libovolného týmu z celého světa. V roli manažera i trenéra je vše na vás. Například budete zařizovat smlouvy se sponzory, přestupy hráčů, prodlužování smluv mezi hráči a vaším klubem, čeká na vás toho ale mnohem více. Stále jste pod lupou vedení, takže občas je třeba splnit jejich požadavky, aby byli s vámi spokojení. Jednotlivé zápasy můžete nechat simulovat nebo je ručně odehrát a mít tak naprosto celý váš postup na svých bedrech. Jako obvykle je zde možnost rychlý zápas, turnaj i sezona, ve které se už počítá každý bod a určuje tak celkové pořadí v tabulce. Celý svět Fify je vzájemně propojen a můžete tak hrát zápasy s kýmkoliv chcete online. Nepřijdete ani o vytváření svých hráčů, kterým opravdu podrobně nastavíte vzhled i schopnosti. Také lze vytvořit zcela unikátní tým, do kterého necháte následně přestoupit vybrané hráče. Novinkou je také tréninkové hřiště, kde si své taktiky i nově naučené parádičky potrénujete, než půjdete do akce.

RonaldhinoRonaldhino

MOJE FIFA

V menu se skrývá sekce „MOJE FIFA“, kde se může dozvědět hráč hodně informací. Pokud nemáte zkušenosti s hraním Fify nebo nemáte zkušenosti celkově s fotbalem, je pro vás připravena vcelku rozsáhlá nápověda. To se může velice hodit, protože jen málokdo zná naprosto všechny taktiky, fotbalové parádičky, tipy na přímé kopy, rohové kopy a další. Pokud chcete zlepšit svou hru, určitě se do této sekce podívejte. Dále najdeme seznam skladeb. Zde si smíte nastavit, které písně mají nebo nemají hrát při spuštěné hře. Pokud se vám naopak při hraní nějaká píseň zalíbí, stačí se kouknout na název a máte vyhráno. Tato funkce již je ve většině moderních her a je dobře, že nechybí ani ve Fifě.

BrankářBrankář

Hodnocení

Samozřejmě je vidět určité zlepšení oproti předchozímu dílů. Můžeme vidět spoustu užitečných novinek. Zápasy se zase o něco více podobají reálným. Umělá inteligence už je na velmi dobré úrovni. Že by se ale jednalo o něco přelomového se určitě říct nedá. Pokud jste ale fanoušek fotbalu, určitě vám Fifu 2010 doporučuji.

Výhody:

  • Umělá inteligence
  • Atmosféra
  • Propracovanost hráčů
  • Herní volby

Nevýhody:

  • Komentáře
  • Není pro každého

Moje hodnocení:  70 %

Stáhnout demo hry z Edownload.cz

Článek Fifa 2010 - Reálnější fotbal byl publikován 11. srpna 2010 v 00.15 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...