Footballarena.org - staň se managerem týmu

Tagy:  Footballarena.org, football arena, fotbal, online, hry, fotbalová strategie

Sponzorované odkazy:

Footballarena.org - staň se managerem týmu

Footballarena-brána do světa fotbalu

Rád bych Vám dnes představil velmi oblíbený fotbalový online manažer nazvaný Footballarena. Footballarena Vás posadí do role manažera Vámi vytvořeného týmu. Ve hře soupeříte s týmy po celém světě.

Registrace a začátky hraní

Není na tom nic složitého na začátku si stačí jen zobrazit stránku Footballarena­.org, kliknout na pole CHCI HRÁT. Dalším procesem je registrace, kde stačí však vyplnit jen pár formalit. Vytvoření týmu trvá 1–2 dny, o vytvoření budete informováni mailem. Pak se stačí jen přihlásit a jste ve víru fotbalového světa. Hned na začátku mě příjemně potěšilo velice jednoduše propracované ovládání, nováček ihned zapadne do herního rytmu a stylu hry. Na začátek jste zařazen do ligy, ve hře Footballarena je 6 lig a v těchto ligách několik, někdy i několikset divizí.

Podstata hry

A jaký je princip hry? Vyhrát co nejvíce zápasů a svůj tým dovést až na úplný vrchol. Dost často hráči tvrdí že tato hra je o trpělivosti, protože čím déle hrajete tím máte lepší tým, ale je to také o fantazii a trošce štěstí.

Základní menu

Základní menu (Home) vám umožní rychlý a stručný přehled o vašem týmu jako celku. Tato stránka se objeví i soupeři, když Vás vyhledává a slouží k tomu, aby soupeř viděl sílu Vašeho týmu, velikost stadionu, od kdy jste u týmu, nákupy, prodeje a zápasy.

Trenér

Trenér slouží převážně k tréninku hráčů, v tomto menu se nastavuje na kolik procent se bude daný hráč trénovat (procenta jsou omezená), na co by se měl převážně zaměřit a zobrazuje se zde forma hráče. Navíc dostáváte informace o psychice týmu, rovněž zde můžete v krajních případech přijmout juniorského hráče.

Zázemí

Zázemí slouží k vylepšování různých zařízení, jako jsou například Tréninkové prostory, které mají vliv například na počet aktuálně vylepšovaných hráčů, atd. Marketing se zaměřuje na získávání peněz od sponzorů a na finanční stránku týmu, položka Lékařství dopomáhá k nižšímu procentu zranění a nakonec juniorská akademie umožňuje přijímat lepší hráče – juniory.

Hráči

V tomto úseku máte přehled o všech hráčích a jejich dovednostech, můžete tu dát hráče na trh a nebo ho případně propustit. Máte přehled např. o kondici hráče jeho formě, ale i dalších vlastnostech.

Zápasy

V této sekci vidíte, jaké zápasy Vás čekají, nebo jaké jste už odehráli. Dále se zde nastavuje sestava na zápas. Do Formací, které jsou již předem určené jen doplníte hráče na Vámi zvolený post.

Liga

Zde máte přehled o základních statistikách, jak si vede Váš tým v lize, zobrazuje se zde přehled střelců, obchody ostatních týmů v lize a all stars sestavy.

Výzvy, Ekonomika a trh

Zde si domlouváte přátelská utkání s různými hráči. Sekce Ekonomika pomáhá s orientací v peněžním sektoru. Zobrazují se zde detailní položky kolik za co bylo utraceno peněz. Trh slouží pro hledání hráčů. 

Závěr

Tuto hru hodnotím velmi pozitivně, protože si myslím zaujme každého, kdo se o fotbal jen maličko zajímá. Samozřejmě má i Footballarena.org své mouchy, pokud si ovšem začnete se hrou rozumět, přinese Vám dlouhé dny zábavy. Navíc se nemusíte bát, že by nebylo s kým hrát, neboť hru hraje několik tisíc hráčů.

Článek Footballarena.org - staň se managerem týmu byl publikován 16. června 2009 v 23.50 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...