Walt Disney: Hledá se Nemo

Tagy:  Nemo, děti

Sponzorované odkazy:

Walt Disney: Hledá se Nemo

Pamatujete si na povedený animovaný film Hledá se Nemo z produkce Pixar? Úspěšné filmy jsou následovány hromadou reklamních předmětů a také počítačových her s filmovou tématikou… Většina je kvality nevalné, ale přesto THQ pokoušejí štěstí s hrou Walt Disney: Hledá se Nemo. Má taková hra vůbec co nabídnout?

Hra je primárně určena a cílena do rukou předškolních a mladších školních dětí, což sebou nese určitá specifika. Nečekejte žádnou akční záležitost, intelektuální hody nebo titul vyžadující bleskové reflexy. Zde se vše nese v celkem poklidném Hledá se Nemo: Nemův podmořský svět zátempu, které je střiženo přesně na míru dětem.

Příběh hry se točí okolo samotného nemá a jeho otce. I ryby mají sny a cíle kterých chtějí dosáhnout a zrovna Nemo touží stát se superplavcem. Aby se mu přání splnilo je třeba tvrdě trénovat a překonat 5 pohárů. Každý pohár je tvořen 5 tratěmi které je nutné zdolat. Jednotlivé tratě jsou zde vyvedeny prostřednictvím příjemných a nápaditých miniher, což je pro děti stravitelnější než jednolitý příběh, který plyne bez možnosti oddechu a neustálého sledování příběhové nitky. Z miniher jsou přítomny jak postřehové tak logické a dítě dostane příležitost hrát pexeso, skořápky, dirigovat orchestr, kličkování uprostřed oceánu, sbírání předmětů, atd. Obtížnost jednotlivých miniher netrpí výkyvy a je nastavena pro děti dle mého názoru tak akorát. Samozřejmě pro dospělého člověka hra neobsahuje žádnou výzvu, ale o tom hra není. Fanoušky filmu potěší, že po každém vyhraném poháru je vám zpřístupněn kousek filmu, což dává hře náboj a chuť pokračovat dál.

Pochválit je třeba krásnou kreslenou grafiku a animace podvodního světa, či jednotlivých aktérů v něm žijících. Přitom nároky na hardware jsou směšné a tuto hru si může dopřát úplně každý. Svět hýří veselými a hřejivými barevnými tóny a vyloženě ošklivou lokaci aby jeden pohledal. Grafiku nelze jinak než chválit. Hudba a zvuk je snad ještě o trošku lepší než grafika. Největší zásluhu má dabing, kterého se ujmuli stejní herci, jež namlouvali stejné postavičky ve filmu. Setkáte se zde s hlasy Ivana Trojana, Jiřího Macháčka, Báry Munzarové, Karla Heřmánka a dalších skvělých českých herců. Oproti jiným hrám jezde dabing opravdovou lahůdkou a intonace je báječná. Herní hudba je lehká, jemná, nevtíravá a velmi podobná filmové (možná je stejná jako ve filmu).

Hra Walt Disney: Hledá se Nemo se nad očekávání povedla. Hratelnost není nijak revoluční a ani herní mechanismy nejsou originální, jenže to je dětem ukradené a chtějí jen zábavu, kterou mohou rychle pochopit a uít si ji. To jim právě Hledá se Nemo: Nemův podmořský svět zábavy dopřává měrou vrchovatou a díky kompletnímu českému překladu budou jako doma. Nemohu jinak, než hru doporučit.

Hodnocení hry: 82%

Hledá se Nemo demoverze ke stažení zde:
Hledá se Nemo download

Koupit Walt Disney: Hledá se Nemo za 199,–Kč

Článek Walt Disney: Hledá se Nemo byl publikován 9. prosince 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...