Overlord II. - Staňte se zlým

Tagy:  Overlord II recenze, Overlord II článek, Overlord II hodnocení, Overlord II informace, vše o Overlord II, Overlord II demo, rpg, rpg hry, grafika

Sponzorované odkazy:

Overlord II. - Staňte se zlým

Už jsou to dva dlouhé roky, kdy jsme se radovali ze hry Overlord. Hned po jejím vydání si tuto hru hráči pochvalovali a vzápětí začalo vznikat nepřeberné množství fanouškovských stránek, kde se již rozpoutaly očekávání druhého dílu. Právě ten se nedávno objevil na scéně a tak je na čase si ho představit.

Overlord II. IOverlord II. I

Příběh

Opět se vžijete do role svého Overlorda, který je tak trochu k nerozeznání od toho prvního. To může být poněkud podivné vzhledem k tomu, že druhý díl na ten první vůbec nenavazuje a má svůj vlastní příběh. Ten začíná už v dětství hlavního hrdiny, kdy se s bandou zlých skřetů snaží znepříjemnit život vesničanům. Odtud ale později uteče a začíná si vytvářet svůj vlastní svět.

Overlord II. IIOverlord II. II

Minios

Pojďme si představit hlavní prvek série Overlord. Prvek, který ho odlišuje od všech ostatních her. A co že je tím prvkem? Jsou to Minios! Ti, jak už jsem zmínil, vypadají jako malí skřeti. Už od pohledu jsou to prohnaní zloduši, ale úkoly svého pána plní spolehlivě. Je to hlavní krev vašeho snažení o zničení zbytku světa. Zpočátku vás budou obklopovat pouze jednoduché stvoření, později však Minios dostanou různé podoby. Například se jejich kůže zbarví do červené, což jim umožní používat firebally. Zelení zase ovládnou jed a objeví se i modří, ti mají za úkol léčit všechny kolem. Tím to ale zdaleka nekončí. Vaše vojáky můžete navíc vybavit různým brněním nebo jim splašit vlky místo koní. Zkrátka se objeví velké množství variací a vylepšení.

Jak to vypadá v praxi?

Když později vyrazíte se svým Overlordem do akce, Minios vás budou všude doprovázet. Jednoduchým klikáním myši je rozesíláte na nepřátele ve vámi zvoleném počtu. Samozřejmě můžete sami zaútočit ať už sekyrou nebo kouzly. Nejefektivnější je však použít své posluhovače, aby práci udělali za vás. Ikdyž ovládání není nijak složité, občas na mapě zavládne chaos ve kterém chvilku trvá zorientovat se. A kdo se postaví na druhý konec bariéry, ptáte se? V první řadě jsou to vypočítaví římené, používající své slavné taktiky jako krunýř a další. Nepřátel bude ještě spousta, ale musíte mít na paměti, že je důležité najít správnou techniku, jak každého z nich skolit. To je cesta k vítězství.

Overlord II. IIIOverlord II. III

Zpracování

Celá hra je v tak trochu komiksovém kabátě. Grafickou stránku ale musíme pochválit, je určitě nadstandardní. Tady je vidět, že se vývojáři opravdu vyřádili a se vším si pohráli. To vše při tom není velká zátěž na hardware, takže i majitelé starších PC si přijdou na své.

Hodnocení

Ovelord II. oproti prvnímu dílu hodně věcí zlepšil. Svou chytlavou hratelností, zajímavým zpracováním a především pořádnou dávkou humoru si najde spoustu příznivců. Bohužel je tato hra poněkud extravagantní a najde se i množství hráčů, kteří tuto hru zcela odsoudí. Zda se zařadíte do první či druhé skupiny zjistíte jediným způsobem, musíte si Overlord II. vyzkoušet. To můžete učinit například v demoverzi, které stáhnete na oficiálních stránkách hry.

Stáhnout Overlord II z Edownload.cz

Výhody:

  • Humor
  • Zpracování
  • Nápad

Nevýhody:

  • Nemusí sedět každému

Moje hodnocení:  70 %

Článek Overlord II. - Staňte se zlým byl publikován 1. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...