Fear II: Project Origin

Tagy:  Fear 2, Project Origin, FPO, fear

Sponzorované odkazy:

Fear II: Project Origin

FEAR 2

Dnes si povíme o hře Fear 2: Project Origin. Po třech letech tu máme nástupce hry FEAR a opravdu nás zajímá, jak si povede.

Úvod

Fear 2 Project Origin je určitě skvělá akční FPS s hororovou atmosférou, která vás pohltí a nepustí až do konce. Co vás čeká? Opravdu silná atmosféra, živější prostředí a akce, která nezná omezení. První díl skončil hodně otevřeně a proto se dalo očekávat, že uvidíme nástupce hry. Druhý díl vás po chvíli uvítá atomovým výbuchem a vy se přes mrtvé vojáky, pustíte se svým týmem přes celé rozbořené město, abyste se dostali k vytouženému cíli a Almu jednou provždy zneškodnili. Cestou uvidíte rozpadlé domy, laboratoře a také ulice města.

Je to jenom akce?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Rozhodně ne. Akční pasáže občas prostřídají naprosto skvěle atmosféricky podané hororové setkání s duchy a halucinacemi, které jsou, jak už víme z prvního dílu velice dobře vyobrazené.

Realita

Do samotné akce přidali vývojáři spoustu vylepšení. Mnohem více nyní můžete využívat okolního prostředí a interakce se tak netýká pouze klíčových momentů v misích. Můžete převracet stoly pro provizorní krytí, proskakovat okna a přeskakovat menší překážky, rozevírat zablokované dveře výtahů či odsouvat spadlé skříně, abyste se dostali dále. Také osobní souboje, kterých se nedobrovolně občas zúčastníte, se skládají z drcení tlačítka a včasného zmáčknutí spouště, případně odkopnutí. Díky tomu máte mnohem větší pocit z interakce, a ačkoli většina vychytávek nemá přímý vliv na hru, skopnout monitor nohou při přeskoku prostě potěší. Velkým plusem hry je, že tyto možností využívají i Vaši nepřátelé, takže u nich běžně uvidíte krytí se za stolem, převracení nábytku a další akce, které Vám stíží je dostat. Dalším pozitivem je krytí vojáků. Nepočítejte s tím, že voják Vám jednoduše naběhne na ránu. Bude se snažit krýt a pro Vás bude obtížnější ho dostat. Vše je ale podmíněno tím, na jakou obtížnost hry hrajete. Pokud budete hrát na easy, tak je jasné, že vojáci nebudou moc inteligentní.

Zbraně

Nyní se dostáváme k dalšímu pozitivu hry. Zbraní je ve hře opravdu široký výběr, tudíž se máte na co těšit. Samozřejmostí je několik druhů samopalů, brokovnic, pistolí, ale jsou zde i daleko účinnější zbraně jako laser, plamenomet či nastřelovač hřebíků. Další věcí, s kterou se potkáte, jsou lékárničky a zpomalení času. Zpomalení času je při přestřelkách opravdu využitelné, ať už si jen chcete vychutnat pomalejší pohled na hru, nebo si opravdu už nevíte rady, tak Vám tato funkce zcela pomůže.

Grafika, Hudba

Co se týče grafiky, FEAR 2 určitě udělal velký pokrok od svého předchůdce. Můžete se tedy těšit na opravdu pěkné efekty světla a stínů a rozmazávání obrazu jistě také stojí za zmínku. Grafika tedy myslím splňuje, co se od ní očekává. K tomu všemu ještě dodá perfektní atmosféru opravdu dobře zvolená hudba, která závisí na dané situaci ve hře, ale můžu Vám slíbit, že hudba je určitě dobře zvolena a ještě více prohlubuje atmosféru hry.

Závěr

FEAR 2: Project Origin je důstojným nástupcem svého předchůdce. Nepřináší sice do FPS žánru nic nového, svůj úkol ale plní s přehledem. A to zaujmout parádní atmosférou a stylovou akční jízdou, která sice rychle skončí, ale skvěle pobaví. Několik osvěžujících novinek se pak postará o to, že si dvojku po celou dobu hraní budete náramně užívat. Nyní už snad jen zbývá dodat požadavky hry a popřát příjemnou zábavu při hraní.

Minimální požadavky:

 • Windows XP SP2/Vista SP1
 • CPU – P4 2.8GHz (3.2GHz Vista)/Athlon 64 3000+ (3200+ Vista)
 • Grafická karta DirectX-9 kompatibilní s 256MB (SM 2.0b) – Nvidia 6800 nebo ATI X700
 • RAM 1GB (1.5GB unter Windows Vista)
 • Volného místa na disku: 12GB
 • DirectX: 9.0c

Doporučené požadavky:

 • Windows XP SP3/Vista SP1
 • CPU – Core 2 Duo 2.2GHz procesor nebo Athlon 64 X2 4400+
 • Grafická karta DirectX9 kompatibilní s 512MB (SM 3.0) – NVidia 8600 GTS nebo ATI HD 2900XT
 • RAM: 1.5GB
 • Volného místa na disku: 12GB
 • DirectX: 9.0c

Další věc, kterou jsem si pro Vás přichystal je tento trailer, přeji příjemnou zábavu.

Fear II Project Origin demo ke stažení zde:
Fear II Project Origin

Článek Fear II: Project Origin byl publikován 25. března 2009 v 06.00 v rubrice Herní hardware. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...