Dragon Age Origins

Tagy:  Prameny, Bioware, hra, hry, games, gamesa, dragin age origins, dragon, age, origin, origins

Sponzorované odkazy:

Dragon Age Origins

Dnes si popovídáme o velice povedeném RPG a to o Dragon Age Origins. Hra vyniká pěkně propracovaným herním prostředím s mnoha druhy tvorů, přes draky až po mágy.

Začínáme hrát

Nejdříve si musíte vytvořit postavu, se kterou budete celou hrou procházet všemožnými úkoly. Vybíráte pohlaví, rasu, povolání a i vzhled obličeje. Dokonce si můžete zvolit některé počáteční schopnosti, které v průběhu hraní rozvíjíte. Příběh se rozvíjí opravdu velice rychle. Vše se točí okolo vašeho přijetí mezi Šedé strážce a přetrvávajícího boje proti ničivé Nákaze. Za každou zabitou příšeru získáte určitý počet zkušeností a za určitý počet zkušeností dosáhnete vyššího levelu. S tímto jsou spjatá možná vylepšení. Musíte se ale rozhodnout, jaké spelly, či schopnosti chcete používat hlavně, protože nelze jednoduše vylepšovat všechno. Proto je lepší, když se rozhodnete být silní v obraně, dávat body do práce se štítem.

Pěkný dráček, že?Pěkný dráček, že?

Musíte si vybrat

Ve hře najdete opravdu velké množství zbraní a doplňkových předmětů, které buď můžete používat Vy, nebo je poskytnout Vašim pomocníkům v partě či je jednoduše prodat v obchodě. Nezapomínejte ale na Vaše kamarády. Když je necháte s obyčejným vybavením, nesmíte se pak divit, že nejsou tak silní, jak by mohli. Některé situace se bez toho opravdu neobejdou, jelikož budete bojovat s velkým množstvím monster, či s bossy, na které je opravdu nutná převaha.

hurá do bojehurá do boje

Osvobodím toho chlápka nebo ne?

Dragon Age Origins je hra, ve které na Vás čeká opravdu spoustu rozhodování. Běžně se budete setkávat se situacemi, kdy Vám například nějaký muž nabídne peníze za to, že ho osvobodíte z držení města. Víte ale, že vyvraždil celou rodinu. Stojí Vám peníze za pocit, že jste pustili vraha opět na svobodu? Pomůžete městu a znepřátelíte si bandity? Nebo necháte bandity, aby vyrabovali město a nebudete zbytečně bojovat a prodlužovat si cestu za svým cílem? Budete se setkávat s důležitými rozhodnutími, které ovlivní celou hru, což je určitě dobře, protože to dodává hře realističnost.

Jakou si vyberete rasu a povolání při vytváření postavy?

Postavení Vaší postavy je velice závislé na tom, jak se rozhodnete při její tvorbě. Pokud si například vyberete kouzelníka, čeká Vás úplně jiný postup hrou, než při výběru jiné postavy. To, že Vám to bude s parťáky klapat, rozhodně neberte jako samozřejmost. Každý má jiné názory, myšlenky, schopnosti. Proto se leckdy může stát, že ve stejné věci se nebudou moci dohodnout a Vy budete muset rozhodnout, podle kterého se věc provede. Počítejte pak s tím, že druhý, který se bude muset podřídit k Vám ztratí trošku respektu a nebude spokojený. Vždy se ale ovšem musíte nějak rozhodnout a to dodává hře kouzlo.

To pálí!To pálí!

I Dragon Age má své nedostatky

Na každé hře se dají najít nějaké chybičky. I na této. Jednou z nich může být občasné zasekávání postav u zdí, či překážek. Je docela nepříjemné někam jít a po chvíli zjistit, že u sebe nemáte partu. Vrátíte se a zjistíte že běží do zdi. Někomu může přijít tato hra po nějaké době nudná. Jde o to, že některé úkoly jsou opravdu obtížné a trvá dlouho než se zase posunete dál. Například jeden úkol mi trval zhruba 4 hodiny, jelikož s ním souviselo spoustu podúkolů, které jsem musel vyřešit, abych splnil hlavní. Ale pokud vydržíte, určitě nebudete litovat. Dalším mínusem je málo přehledný inventář. S tím si mohli vývojáři z Bioware dát větší práci, myslím, že by to všichni uvítali.

Závěr

Dragon Age Origins je opravdu kvalitní hrou. Nabízí vše, co si i náročný pařan může přát. Rozsáhlý herní svět, pravidelné řešení problémů a rozhodování, které ovlivní celý průběh hry. Několik pohledů na hru závislých na tom, jakou si vytvoříte postavu. Můžete tedy hru hrát klidně třikrát za různou postavu a čeká Vás něco jiného. Vadit Vám může málo přehledný inventář a někdy dlouhé questy. Myslím ale, že se nenajde moc lidí, kteří by litovali několika dní, které s touto peckou stráví.

Článek Dragon Age Origins byl publikován 12. listopadu 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...