Dragon Age II. - Dynamika v hlavní roli

Tagy:  Dragon Age II. recenze, Dragon Age II. článek, Dragon Age II. popis, Dragon Age II. demo, Dragon Age II. here, Dragon Age II. download, pořádná rpg hra, tip na rpg titul, středověká hra, pořádná rpg hra, dynamická rpg hra

Sponzorované odkazy:

Dragon Age II. - Dynamika v hlavní roli

Úvodem

Brzy po vydání úspěšného prvního dílu ságy Dragon Age bylo jasné, že se dočkáme brzkého pokračování. Očekávaní ještě narostlo po velkých slibech vývojářů. Druhý díl by se měl pyšnit mnoha vylepšenými nebo zcela novými aspekty. Dočkáme se dynamičtějšího bojového systému, chytlavějšího příběhu a opravdu detailní grafiky? Nebo vše ztroskotá na velkých slovech autorů z Bioware?

DrakDrak

Příběh

Jako na každém začátku pořádného RPG i zde si nejdříve vytvoříte svou vysněnou postavu a zvolíte její schopnosti. Vybrat si lze pohlaví, vzhled postavy a třídu. Na výběr je nebezpečný mág, který svými plošnými útoky ničí davy nepřátel, obratný zloděj překvapující nic netušící protivníky zezadu či mohutný válečník propagující hrubou sílu. Příběh se odehrává uprostřed zuřící války mezi templáři a mágy. Jako hlavní postava se přímo nepřidáte ani k jedné ze zmíněných frakcí. Pokráčíte si hrou svou vlastní cestou a budete řešit téměř nekonečné množství questů. V průběhu všlijakého dění se budete moct rozhodovat podle toho, co uznáte za vhodné. Krásné na tom je, že každé vaše rozhodnutí má nemalý vliv na dění ve hře. Ovlivňujete tak celý herní svět.

DialogDialog

Sami ani ránu

Celým příběhem vás budou doprovázet ochotní společníci, kteří při vás budou stát v dobrém i zlém. Postupem času jejich počet bude narůstat a tak je nutné si vybrat vždy tři do kompletní skupiny. Nenechte se ale mýlit, nejsou tak slepě oddaní, jak to můžete vidět v jiných hrách. Jejich loajalita se zvyšuje či klesá v závislosti na vašich rozhodnutích. Pokud klesne jejich důvěra pod únosnou úroveň, bez milosti vaši partu opustí. A světě div se, není lehké vyhovět všem a tak se jedno rozhodnutí nelíbí jednomu členovi a opačné rozhodnutí zase jinému.

BitvaBitva

Bojový a RPG systém

V bojovém systému je očividná mnohem větší dynamika. Už se nedíváte nezůčastněně ze shora, ale jste přímo v centru dění a máte pocit, že jste opravdu součástí bitvy. To hráče rychle vtáhne do děje a donutí je více prožívat dění celé hry. Samozřejmě nechybí ani propracovaný RPG systém, ve kterém si postupně budete vylepšovat své dovednosti jako je síla, moudrost a další. Své unikátní schopnosti si samozřemě vybíráte podle svého povolání. Tento výběr je důležité zvážit, neboť už jej v průběhu hry nemůžete nikdy zvrátit. Časem se mění také vybavení vaší postavy, můžete ji dát odlišné zbraně, brnění a další vymoženosti, které vám pomohou ve vašem tažení.

NepřáteléNepřátelé

Zpracování

Grafické zpracování doznalo značného vylepšení. Postavy, zbraně i kouzla vypadají mnohem lépe a jistě se z grafického prožitku bude těšit nejeden hráč. Bohužel je třeba říct, že prostředí dění hráče moc nezauje, protože je tvořeno dosti jednoduše. To na jednu stranu přidá na přehlednosti, ale na druhou stranu také na nudnosti.

Bitva 2Bitva 2

Zhodnocení

Vývojáři z Bioware udělali v druhém epizodě dosti změn. Bohužel vymizelo i dosti prvků, díky kterým si hráči tuto ságu oblíbily. Ale dost bylo kritiky. Dynamičnost celé hry, grafická úroveň a příběhová linie byli pozvednuty na opravdu vysokou úroveń a tak je titul Dragon Age II. stejně tak skvělou hrou, jako první díl. Pokud jste stále na vážkách, zda si tuto hru zakoupit či nikoliv, můžete si vyzkoušet uvolněné demo této velkolepé hry.

Výhody:

  • Bojový systém
  • Dynamika
  • Příběhová linie
  • Propracované dialogy

Nevýhody:

  • Prostředí je stereotypní
  • Společníci jsou někdy otravní

Moje hodnocení:  85 %

Článek Dragon Age II. - Dynamika v hlavní roli byl publikován 23. května 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...