Starcraft II

Tagy:  Starcraft 2, SC2, Blizzard, s2

Sponzorované odkazy:

Starcraft II

Starcraft II

Úvod

Dnes si představíme, řekl bych nejočekávanější strategii vůbec, která má název Starcraft 2. Ano již je to deset let, co vyšel původní díl a všichni jsme tedy rádi, že se dočkáme tak očekávaného pokračování této veleúspěšné strategie.

Přehled

Ze začátku bych chtěl podotknout, že hra bude rozdělena do tří částí, což je podle mého názoru velice neobvyklé. Tři části, co to znamená? Je to jednoduché, na trhu se objeví tři Starcrafty 2, kde každá část bude obsahovat jinou část kampaně. Smutné bohužel je, že za každou část hry si budete samozřejmě muset zaplatit, takže hra vyjde finančně celkem draho. Jedním z důvodů rozdělení by mohla být moc velká velikost hry, která byla kvůli tomu rozdělena do tří částí, aby nebyla o nic ochuzena.

Příběh hry

Hra začíná zajímavým „filmem“ v herní grafice. Na Vaší obrazovce se ocitne válečný hrdina Jim Raynor, který si dodává kuráž různými destiláty a k tomu je ještě na planetě Marsara. Hned poté se do příběhu vloží mariňák Finlay. Nyní Vás čeká poměrně dlouhý rozhovor mezi těmito postavami. Po čase z rozhovoru vzejde domluva o krádeži artefaktu z terranské základny. Krádež je úspěšná a oba se přesunou k baru do hospody. Další množství komplikací nastává. Vítejte ve Starcraft 2.

Jak to je s Multiplayerem

V tomto ohledu se obávat nemusíte. Blizzard umožní hrát multiplayer za všechny tři rasy i když budete mít koupen jen první díl Starcraftu 2, z čehož vyplývá, že pokud chcete hrát Starcraft 2 hlavně přes internet, stačí Vám jen jeden díl této hry. Myslím ale, že kampaň bude více než zábavná a strávíme u ní určitě také spoustu času.

Kampaně

Jak je psáno výše, hra bude rozdělena do tří prodejných částí. Blizzard veřejnost informoval informacemi, kde tvrdí, že každá část hry bude obsahovat až 30 misí a samostatný závěr, takže kampaně na sebe nebudou v dílech navazovat. To může být pro někoho velké pozitivum, protože si koupí třeba jeden díl a nebude muset kupovat hned druhý, aby se dozvěděl, jak příběh kampaně dopadne. V každé kampani se dostanete do role jiné rasy. Nejprve tedy za Terrany, poté za Protossy a nakonec za Zergy.

Terranské jednotky

Mariňáci: klasičtí stateční vojáci, mají Stimpacky, Combat Shield a U-238 Shells abilities.

Reaper: má D-8 nálože, které mohou házet na větší cíl, vybuchují velmi rychle. Viking: ve vzdušném módu je výborný proti leteckým jednotkám, po vyrobení je jako pozemní jednotka.

Medic: doktor, důležitý pro Vaše pozemní síly

Predator: nahrazuje Wraitha z původního StarCraftu. Nemůže se maskovat a útočit na pozemní cíle. Může se přeměnit na Interceptor, který blokuje nepřátelské útoky.

Dropship: má stejnou nezměněnou úlohu jako v původním StarCraftu- přenosná loď

Banshee: může maskovat sebe i jednotky v okolí a může útočit pouze na pozemní cíle, na které střílí několika raketami naráz. Jednotek je pochopitelně víc a tyto slouží tedy pouze jako upoutávka.

Hardwarové nároky

StarCraft 2 bude plně podporovat DirectX 9 a DirectX 10 a bude plně kompatibilní s Windows Vista. Podporované operační systémy budou:Windows XP, Windows Vista, Mac OS X. Nejspíše hra bude běžet v DirectX, na Mac OS X zcela jistě v OpenGL. Nyní už se ale kochejte z minimálních a doporučených nároků hry.

Minimální požadavky:

GFX: GeForce 7/8 Series or Radeon 1000/2000 with 256 MB RAM CPU: Pentium 4 RAM: 1 GB Internet: ADSL 1 Mbit

Doporučené požadavky:

GFX: GeForce 8000 or Radeon 2000 series with 512 MB RAM CPU: Core 2 Duo or Athlon X2. RAM: 2 GB Internet: ADSL 3 Mbit

Závěr

Skvělé filmové ukázky, detailní provedení grafiky, až 30 misí za každou rasu, galaktická mapa a velké množství jednotek. Ano, máme se opravdu na co těšit. Další dvě zbývající kampaně by přitom měly být tvořeny poněkud jinak než terranská, takže nás určitě čeká spousta překvapení. Autoři slibují, že každou kampaň úctihodně zakončí a bude každá samostatná. Starcraft 2 hodnotím nesmírně pozitivně a jak se zdá, hra bude velkým trhákem. Nyní jen doufat, aby jsme se dočkali co nejdříve a hru mohli už vyzkoušet na vlastních pc. Jak se říká, „kdo si počká, ten se dočká“ a to určitě platí i v tomto případě.

Konečné hodnocení: 92%

Nyní už si jen zbývá vychutnat oficiální trailer. Přeji příjemnou zábavu.

Koupit Starcraft II: Wings of Liberty za 1099,–Kč

Článek Starcraft II byl publikován 5. března 2009 v 15.54 v rubrice Herní hardware. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...