StarCraft 2

Tagy:  StarCraft 2 demo, StraCraft2, StarCraft download

Sponzorované odkazy:

StarCraft 2

Starcraft je bezesporu modlou tisíců hráčů, i když jde o hru 9 let starou drží si své renomé díky absolutní hratelnosti a nepřekonatelné vyváženosti jednotek, díky čemuž se stále hřeje na výsluní progamingu. Naštěstí vývojářské studio Blizzard konečně vyslyšelo prosby hráčů a oznámení vývoje přímého pokračování s názvem Starcraft 2 je oficiální věcí. Na co se můžeme těšit a bude to opět tak skvělé jako tenkrát?

Pokrok v mezích zákona

Příběh bude začínat 10 let po událostech, které proběhly v datadisku Brood War. Bohužel více toho zatím není o příběhu známo a spekulace necháme jiným. My se podíváme na to málo, co již víme. Nejviditelnější změnou je určitě kompletní předělání grafického pozlátka. Jedni ho obdivují, druzí ho přirovnávají k omalovánkám a komiksům. Osobně bych také uvítal oproštění od pastelových tónů, jenže bez nich by možná Starcraft 2 zapadl mezi haldu ostatních jako vejce vejci podobných strategií.

Starcraft2-Kontroverzní grafikaStarcraft2-Kontroverzní grafika

Zdají se vám 3 hratelné rasy málo? Tak to vás zklameme – Starcraft 2 v tomto směru nehodlá nic předělávat a tak stále máme na výběr to samé jako v jedničce. Ale proč měnit něco co tak skvěle funguje?

Těžba surovin se také nedočká žádných rapidních změn a jediné co zde bude nové, jsou žluté krystaly jako ekvivalent ke starým známým modrým krystalům. Jak a k čemu přesně budou sloužit zatím není úplně jisté.

Zlepšení by se měl dočkat management jednotek, kdy třeba bude jasně vidět, kdo zahálí a kdo maká, popřípadě komu nastavit waypointy, atd.

Starcraft2-Bitvy budou epické a krutéStarcraft2-Bitvy budou epické a kruté

Těšme se

Blizzard má před sebou ještě hodně práce a jak vidno informace jsou zatím jen útržkovité a složit si z nich nějaký smysluplný obrázek zatím není tak jednoduché. Jasná je podpora multiplayeru, který určitě bude ambice stát se opět jedničkou mezi progamingovými strategiemi. Držme tedy palce, ať se podaří borcům z Blizzard vše vybalancovat a my si můžeme vychutnat sci-fi strategii jako řemen.

Starcraft 2 video trailer:

Předobjednat StarCraftt 2: Wings of Liberty za 1099,–Kč

Článek StarCraft 2 byl publikován 4. října 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...