Diablo 2

Tagy:  Diablo 2 Lord of destruction, Diablo 2 download, Diablo 3, Diablo II, Diablo2

Sponzorované odkazy:

Diablo 2

Jaké je pro mnoho hráčů nejlepší akční RPG? Možná i nejlepší hra, kterou v životě hráli? Pokud vám odpoví, že takovou hrou je pro ně Diablo 2 od Blizzard Entertainment nelze takové tvrzení brát na lehkou váhu…

Parodie na příběh

Pokud bychom měli hodnotit Diablo 2 čistě z hlediska příběhu jednalo by se o naprostý propadák… Přijde vám snad povídání o návratu diabla zpět na zem jako prudce originální? No mně tedy ne a tak se celé 4 akty jen honíte za jeho zničením. Žádné vedlejší úkolové linie zde nečekejte – tady jde čistě o „clickfest“ akci.

Diablo2 – Kouzelnice v akciDiablo2 – Kouzelnice v akci

S kým na hon za diablem?

Hned na začátek si můžete vybrat z 5 různých postav, z nichž každá disponuje jiným povoláním a tedy i jinou sadou kouzel a schopností. Jmenovitě jde o amazonku, válečníka, paladina, nekromanta a kouzelnici. Už z názvů je patrné na co se každé povolání specializuje.

Své putování začínáte v malé vesnici, ve které dostanete pár prvních úkolů a hurá do divočiny. A zde začíná ta část hry, kterou si mnozí hráči tolik chválí. 99% hry sice budete stále jen běhat po lesích, pláních, pouštích, dungeonech, jenže vás to bude ohromně bavit díky variabilním nepřátelům, skvělým schopnostem a hlavně systému předmětů a jejich vylepšování (socketování). Předmětů je totiž opravdu neuvěřitelné kvantum a ani při několikátém hraní se vám předměty neokoukají. Stejně jako předměty se neokoukají ani schopnosti vašeho hrdiny. Dostat se na level aby se vám otevřeli všechny schopnosti, je vlastně víceméně nemožné a tak je pro vyzkoušení si i jiné dovednostní větve nutné opakované hraní. Proč ale hrát něco co bude vypadat podruhé úplně stejně? Protože to vypadat úplně stejně nebude! Svět je totiž náhodně generovaný a tak vždy vypadá trošku jinak. Skvělý způsob jak podpořit znovuhratelnost.

Diablo 2 – Ukázka videaDiablo 2 – Ukázka videa

Vizuální (ne)kvalita

Diablo 2 je již venku 7 let a to se zákonitě na kvalitně grafického zpracování projevit musí… Archaické rozlišení 640*480 na dnešních LCD monitorech vypadá opravdu strašně a mnohé hráče prostě a jednoduše odradí od dalšího hraní. Pokud si pořídíte i datadisk Lord of Destruction zvýší se rozlišení na stále směšných 800*600. Prostě Diablo 2 v dnešní době nesmíme brát z grafického hlediska vážně a je třeba se soustředit na vyladěnou hratelnost jak v single tak i multiplayeru. Ovšem co se dá pochválit jsou videa – ty Blizzard vždy uměl a umí. Zvuková složka je ucházející a nedá se ani moc pochválit ani zatratit. Prostě průměr, který dostačuje.

Diablo 2 – Nekromantovy hrátkyDiablo 2 – Nekromantovy hrátky

Diablo je poražen

Diablo 2 je opravdu stále králem akčních RPG, i když má pár důstojných soupeřů… Jenže ani jeden nemá ve výsledku natolik vybroušenou hratelnost a vyváženost charakterů. Pokud překousnete opravdu zastaralé grafické zpracování má hra stále co nabídnout.

Diablo 2 video trailer:

Diablo 2 demo download zde:
Diablo 2 demo download

Koupit Diablo 2 Complete za 559,–Kč

Článek Diablo 2 byl publikován 12. října 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...