Diablo III

Tagy:  Diablo 3, Diablo III, Diablo, Blizzard

Sponzorované odkazy:

Diablo III

Nevěřím tomu, že existuje počítačový hráč, který by neznal sérii Diablo od firmy Blizzard, jež se momentálně staví do pozice jedné z nejúspěšnějších a nejvíce prosperujících firem současnosti. Jak jsem již předeslal je celkem zbytečné nějak sáhodlouze představovat dva předchozí tituly, proto vám nabídnu evoluční video, na kterém si můžete připomenout staré časy Diabla či jeho druhého pokračování a zároveň se můžete podívat, jak se tvůrci předvedli v třetím, opravdu revolučním, dílu.

To, co vás na první pohled uchvátí bude samozřejmě grafika a propracované prostředí včetně pohybů a efektů jednotlivých postav. Z videa jste mohli velice dobře poznat, že Diablo III bude opravdu silně dynamická hra a bude se dát stále na co koukat. Souboje tak již nebudou pouze nudným mlácením stále stejným stylem, ale každý skill bude mít své vlastní, velice efektní zpracování. Rozhodně se nedá říci, že by se Blizzard staral pouze o vizuální stránku hru na úkor té hratelné. Právě hratelnost je totiž u her nejdůležitější a u RPG to platí dvojnásob. Gameplay se má hodně točit okolo kooperace, tedy hraní ve více lidech, na což tvůrci myslí neustále při designování prostředí. O něco menší důraz bude tentokrát kladen například na lektvary což nás má donutit více používat skilly jednotlivých postav.

D1D1

Co se týče „expení“ tak na vás samozřejmě čekají klasické úkoly, dělící se na povinné, nepovinné a následně questy pro jednotlivá povolání. V této souvislosti se dočkáme i úplně nového systému konverzování. Náhodně se přitom mohou objevovat i speciální eventy, na nichž si užijete zábavu, splníte nějaké úkoly a získáte třeba vzácnou věc, které se opět budou barevně odlišovat podle jejich unikátnosti.

D2D2

Za co si budeme moci zahrát?

Třetí díl Diabla nabídne pravděpodobně pět hratelných charakterů. Každá classa bude mít navíc na výběr mezi mužským a ženským pohlavím. Prozatím tvůrci potvrdili pouze dvě z nich. První, snad nejzákladnější postava, která rozhodně nemůže chybět v žádném RPG je válečník, v Diablu pojmenovaný Barbarian. Ten má pořádnou výdrž, těžkou pevnou zbroj a řeže na blízko všechno, co se mu postaví do cesty. Ve videu jste mohli vidět pár jeho základních abilit. Základem každého válečníka je Cleave, díky němuž lze jedním švihnutím zbraně zranit hned několik protivníků kolem vás. Pod názvem Leap se skrývá abilita, při které vyskočíte do výšky a při dopadu udělíte tvrdou ránu. Hodně známé je i speciální roztočení warriora v podobě skillu Whirlwind. I když jde v podstatě o staré známé ability, jejich moderní zpracování je úžasné. Druhým odhaleným povoláním je Witch Doctor pocházející z džunglí. Jde sice o novou postavu, ale našli byste určitou podobnost s Necromancerem. Na druhou stranu nepřebírá zdaleka všechny jeho skilly. Z kouzel jsme viděli kupříkladu Horrify, po jehož použití se okolní příšery leknou a začnou utíkat nebo ohnivé bomby připomínající granáty. Bohužel více informací o rasách zatím není tak úplně známo, ale dá se očekávat zařazení mága, jako vládce všech kouzel či snad postavy specializující se na boj z dálky.

D3D3

Mulitplayer

Celá hra bude koncipovaná pro kooperativní procházení ve více hráčích, maximální počet členů zatím není jasný, engine by jich teoreticky měl zvládnout až osm. Nejpravděpodobnější se zatím jeví pětice hrdinů. Lootování (tedy sbírání věcí) bude samostatné pro každého hráče, takže uvidíte pouze to, co můžete opravdu sebrat. Multiplayer poběží skrz servery Battle.net, přičemž se kdykoli budete moci přihlašovat a odhlašovat z jednotlivých skupin. Celý Battle.net projde hodně razantními změnami, aby se hraní na něj stalo ještě pohodlnější.

D5D5

Závěrem

O tom, že v sobě série Diabla skrývá jakési kouzlo rozhodně není pochyb. Firma Blizzard nyní s Diablem III nastavuje laťku opravdu hodně vysoko a uvidíme co na to konkurence. Ovšem spekulace o tom, jak to všechno dopadne a jaké budou hráčské ohlasy je teď naprosto zbytečné vést. Počkejme si tedy do 31.3.2009 kdy vyjde Diablo III v České republice. Teď si aspoň vychutnejte následující oficiální trailer této pecky.

Článek Diablo III byl publikován 15. října 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...