Age of Empires III: The Asian Dynasties

Tagy:  age of empires, asian dynasties, strategie, hry, Microsoft

Sponzorované odkazy:

Age of Empires III: The Asian Dynasties

Baví vás strategie? A máte rádi východní kultury? Age of Empires III: The Asian Dynasties je přesně pro vás.

Když vyšel třetí díl skvělé strategie Age of Empires, srdce nejednoho hráče zaplesalo. V podstatě vše co tvůrci slibovali se splnilo. Grafika byla na svou dobu naprosto kouzelná, hra přinášela plno nových možností a několik nových národů. Následně vyšel datadisk „The Warchiefs“, kde se hráč mohl vžít do role jednoho ze tří nových indiánských kmenů.

Nové národy

V „asijských říších“ od studia Big Huge Games jsou nově k dispozici národy Japonska, Indie a Číny. Každý národ má svá specifika, např. Japonci nemohou využívat jídlo ze zvířat. S přídavkem nových národů je znatelná i jedna změna oproti dřívějšku. Pro postoupení do vyššího „věku“ je nutné postavit tzv. zázrak. Jedná se o různé monumentální stavby, které zpravidla přinášejí nějaký bonus nebo tvorbu nové jednotky. U ostatních národů bylo také přidáno více možností bonusů za postup do vyššího věku.

Vylodění v přístavu – Age of Empires III: The Asian DynastiesVylodění v přístavu – Age of Empires III: The Asian Dynasties

Kampaně

To bylo tedy nakousnutí některých vylepšení. Nyní se detailněji podívejme na nabídku kampaní. Za každý národ je dostupná jedna kampaň, každá se skládá z pěti misí. Úkolů v misích je velké množství a tvůrci nešetřili originalitou. Poměrně často vytýkaný je však nepříliš dobrý příběh, kdy si hráč nemůže vybírat, zda se pokusí vyhrát stranou mírovou, nebo zda vyhraje za použití síly.

Co se týče podpory z domovského města ta se nemění do hry se ovšem přidal jiný velmi zajímavý prvek, který úžasně zvyšuje hratelnost. Je to možnost postavit „Ambasádu“, ve které lze uzavřít alianční dohodu s některým z jiných národů, které se hry přímo neúčastní. Za určitý počet surovin tak můžete získat například naprosto unikátní jednotky nebo různá stavební a ekonomická vylepšení.

Útok na město – Age of Empires III: The Asian DynastiesÚtok na město – Age of Empires III: The Asian Dynasties

Zvuky a grafika

S datadiskem přišly logicky i nové zvuky. Jde o několik typicky východních skladeb, nový dabing některých jednotek a lehké úpravy zvuků, které obsahovala již původní hra. Okolo grafiky změny zas tak rapidní nebyly, je sice upraveno několik chyb a přidáno několik různých modelů, avšak je důležité že úroveň nijak neklesla. Můžete se tedy nadále kochat perfektně spracovanou vodou, krajinou kde pobíhají zvířata, rozlehlými lesy atd. Mimo to bylo přidáno i několik nových map.

Fandům síťového hraní se pravděpodobně zalíbí i nový mód. Má název King of the Hill a úkolem hráče je obsadit a posléze bránit velkou pevnost. Díky dalším drobným změnám je také stabilita hry na lepší úrovni.

Napadení hradu – Age of Empires III: The Asian DynastiesNapadení hradu – Age of Empires III: The Asian Dynasties

Výsledné zhodnocení

Celkové hodnocení u této hry je velmi rozporuplné. Skalní fanoušci mohou být zklamáni nepříliš velkými změnami oproti základní hře, naopak hráči, kteří ještě základní hru nehráli budou jistě příjemně překvapeni.

Hodnocení hry: 75%

Age of Empires III: The Asian Dynasties ke stažení zde:
Age of Empires III: The Asian Dynasties download

Oficiální stránky hry

Článek Age of Empires III: The Asian Dynasties byl publikován 4. března 2008 v 18.35 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...