Jade Empire: Special Edition

Tagy:  RPG, BioWare, Jade Empire

Sponzorované odkazy:

Jade Empire: Special Edition

BioWare je neskutečné vývojářské studio. Co hra to perla. Lidé z tohoto studia mají zlaté ruce a i Jade Empire: Special Edition z kvality neslevuje. Pojďme se tedy podívat do starověké Číny, kterou už nějaký ten pátek brázdí hráči na konzoli Xbox…

Čínská mytologie

Jako mladý mnich Arutha to v chrámu Dvou řek nemáte nijak lehké. Vše začíná tím, že si vás přivolá samotný mistr Li, který je nucený vypovědět pravdu o vašem původu a o nebezpečí, které se blíží. Hned na to vedlejší vesnici napadnou bandité a jako správní ochránci nevinných musíte jednat. S pomocí ostatních mnichů a krásnou Hvězdou v rozbřesku (Dawning Star) útok odrazíte a dozvídáte se další informace o velkém nebezpečí. Je třeba urychleně vyrazit zachránit svět, neboť váš sok Gao unesl Dawning Star, za to, že jste ho porazil v čestném souboji. Dále příběh netřeba rozebírat, protože je opravdu zamotaný a stojí za samostatné hraní.

Poctivé RPG

Na začátku hry si volíte obligátní vzhled hlavního hrdiny a i feministky budou spokojené, protože svět může zachraňovat i sličná slečna. Kdo by se také chtěl dívat na chlapa, že? Na výběr jsou celkem 3 různé charaktery, jež jsou odlišeny poměry 3 základních vlastností – tělo, duch a mysl. Podle těchto atributů lehce poznáte, jestli budete spíše přes hrubou sílu nebo magii.

Ovládání hry je řešeno perfektně pomocí klávesnice a myši, takže se žádné excesy z konzolí nedějí. I kamera je bezvadná! Holt je vidět, že Jade Empire se pro PC vyvíjelo jako nová hra a nešlo o rychlokvašku. Postupem hrou se učíte různé bojové styly pojmenované po zvířatech a každý je něčím unikátní. Jeden je spíše magický, druhý je skvělý na boj s holemi a poslední osmnáctý zase na boj beze zbraní. Ale nejlepší je, že každý styl je opravdu odlišný a vyberou si tak úplně všichni. Kromě stylů je třeba využívat i sil amuletu, který máte od začátku hry na krku. Na svých cestách totiž nacházíte nejrůznější drahé kameny, které můžete do amuletu vkládat (známý socketing). Každý z kamenů ovlivňuje vaše statistiky a zvláště některé unikátní drahokamy jsou velmi silné. Za každý váš čin jste také odměňováni karmou, která je buď dobrá, nebo špatná. Podle součtu bodů se odvíjí příběh k jednomu z několika konců. Hrou můžete projít jako osamělý vlk, ale ve dvou (i více) se to lépe táhne. Proto můžete během putování najímat různé NPC postavy a usnadnit si tak průchod hrou.

Grafické pozlátko je okouzlující. Sice není hra nijak náročná, přesto umí vykouzlit grafické hody. Jako bonus se toto hýbe i na opravdu pomalých počítačích a zvláště motion capture animace jsou úchvatné. Zvuky a hudba je óda na radost. Hudba je tématická a zvuky precizně sedí ke každé herní situaci a postavě.

Jade Empire: Special Edition nezklamalo a není mu víceméně co vytknout. Pokud máte rádi hry od BioWare a RPG typu Knights of the Old Republic není co řešit a hru si kupte a hrejte. Ostatní hru pravděpodobně minou a to je škoda…

Hodnocení hry: 92%

Jade Empire: Special Edition video trailer:

Koupit Jade Empire: Special Edition za 199,–Kč

Článek Jade Empire: Special Edition byl publikován 7. ledna 2008 v 22.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...