Empire: Total War - přichází strategický gigant

Tagy:  Empire: Total War, Empire: Total War recenze, strategie, Empire

Sponzorované odkazy:

Empire: Total War - přichází strategický gigant

Taktika, strategie i akce. To vše vás čeká v recenzované hře Empire: Total War. Série Total War byla od samého začátku velmi nadějná. Hráči hltali každý vydaný titul a vývojáři od Creative Assembly jejich nadšení nezklamali. Tentokrát se podíváme do 18. století a pokusíme se ovládnout svět. Hezký motiv, nemyslíte?

Děj

Celá hra by se dala rozdělit na dvě části. Nejdříve se tedy podívejme na herní mapu, kde vidíme jednotlivé kontinenty. Na začátku si vybereme stát, za který tedy budeme hrát. Na výběr máte velkou škálu možností. Od Francie, přes Velkou Británii, až po Spojené státy americké. Každá země má své pro a proti a je jen na vás, které výhody si zvolíte. Čas je rozdělen do jednotlivých tahů, uděláte co potřebujete, ukončíte tah a na řadě je soupeř. Tento tahový systéme je znám již z dřívějších titulů Total War. Na již dříve zmíněné mapě jsou rozmístěny města, ve kterých si můžete stavět budovy pro různé účely, najímat vojsko nebo například vylepšovat infrastrukturu stavěním cest. Nepřijdete ani o politickou stánku hry.

Vláda

Jak bylo zmíněno dříve, svou roli sehraje i vaše vláda. Jednotlivé země mají odlišné typy vlád. Narazit můžete na absolutismus, demokracii a další. Po té máte své ministry, kteří přinášejí různé bonusy do hry. Když se vám někdo nebude zdát, můžete ho jednoduše vykopnout a na jeho místo nastoupí někdo jiný. Problém je ovšem v tom, že neurčujete kdo přijde a může se stát, že na tom budete nakonec ještě hůř. V jednotlivých regionech můžete odpustit daně, což se hodí zejména při obsazení jiných měst silou. Občané jsou potom klidnější a zabráníte revolucím, které vám mohou hezky znepříjemnit život. Nechybí ani navazování jednání s ostatními státy. Můžete jim nabídnou spojenectví, uzavřít obchodní cestu nebo vyhlásit válku. Možností máte dostatek.

Státní pokladna

Peníze se dají vydělat mnoha způsoby. Jedním z nich jsou daně a samozřejmě čím máte větší území a více měst, tím se do vaší pokladničky přikutálí více penízků. Dalším způsobem je rozvoj průmyslu a k němu určeným budovám. Můžete také otevřít obchodní cestu s jinými státy, což je někdy velmi výnosné. Hlavně dovážíte-li zboží z Ameriky nebo Afriky.

Jednotky

Jak již víme, ve městě se dají najmout armády, se kterými se můžete ubránit nebo naopak vstoupit na území jiných států. Tím jim ovšem vyhlásíte válku (nevyjednáte-li přístup vojska). Při styku s jiným vojskem, můžete buď ustoupit, jít do real-timové bitvy nebo zvolit tzv. rychlé rozhodnutí, což je jakoby okamžitý výsledek bitvy. Volba je opět jen na vás. Ve hře existují také speciální jednotky jako jsou padouchové, kněží a aristokraté. Padouchové vám umožní zavraždit nepřátelskou významnou osobu. Také mohou špehovat jiné vojska či sabotovat budovu. Kněží naproti tomu přesvědčují obyvatelstvo ve víru kterou potřebujete. Aristokraté zase napomáhají rychlejšímu výzkumu technologií, což se jistě každému hráči bude hodit.

Zpracování

Mám-li hodnotit grafiku, musím říct, že se opravdu povedla. Vše spolu hezky ladí a vizuálně vypadá hra velmi reálně. I hudební stránka se vydařila, ať už jde o hudbu či zvuky. Tady se vývojáři opravdu nemají za co stydět.

Závěr

Chcete-li si zahrát pořádnou strategii s dávkou akce, pak je Empire: Total War to pravé pro vaše počítače. Plnohodnotný příběh, nekončící možnosti a vynikající hratelnost vyzvedají tento titul vysoko nad ostatní. Doporučuji vyzkoušet.

Mé hodnocení = 92%

Koupit Empire: Total War za 699,–Kč

Článek Empire: Total War - přichází strategický gigant byl publikován 8. června 2009 v 08.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...