SOCOM 4: Special Forces

Tagy:  SOCOM, SOCOM 4: Special Forces, games, hra, akční, multiplayer, střílečka

Sponzorované odkazy:

SOCOM 4: Special Forces

Nedávno doražila další akční hra od Sony, tentokrát nese název SOCOM. Je to další populární pokračování střílečky. Podařil se jim multiplayer a podpora pohybového systému PS Move? Pojďme si teda tuto hru rozebrat. SOCOM se řadí mezi jednu z mnoha akčních značek, které má Sony v rukávu. Čtvrté pokračování přichází exkluzivně jen na platformu PlayStation 3. SOCOM 4 se zaměřuje do velké míry na multiplayerový zážitek. Na tomto nejaktuálnějším pokračování opět dělalo studio Zipper Interactive, které se vrátilo k SOCOMu po menší pauze a odbočce v podobě MAG. SOCOM 4 se vydává po stopách svých předchůdců, ale jen částečně. SOCOM 4 se vydal opět cestou pomalé taktické střílečky z pohledu třetí osoby.

V kampani si zahrajete za postavičku Cullen Graye, běžného i nezajímavého operačního velitele. Čeká na vás rovných čtrnáct misí. Taková hra na 5–6 hodin, prostě standart. Takže každá mise zhruba dvacet minut (pro zdatnejšího hráce i míň). Bohužel náplň misí i příběhu mě vcelku zklamala. Úkoly nejsou nějak extra těžké, skoro by se dalo říci, že je tvůrci někde okoukali. Během misí odehrávajících se v Jihovýchodní Asii máte při sobě dva týmy o dvou členech. A vystačíte si s jednoduchými příkazy, kdy můžete každý z nich poslat na nějaké místo nebo pro ně označit konkrétního nepřítele.

Jde vidět, že tvůrci se pokusili hratelnost kampaně osvěžit několika odlišnými misemi. Hrajete i za jinou postavu, a to ženskou hrdinku Yoon-Hee-Park přezdívanou Forty-Five. Všechny mise, které musíte podniknout se daji shrnout dvěmi slovy, bída a bída. Klasické „střílecí" mise z kampaní jsou zajímavější, ale žádny „boom“ nečekejte. Ve hře se nedá taktizovat, prostě žádné moderní prvky ve hře nevidím. Todle opravdu tomuto dílu chybí. SOCOM 4 obsahuje příběhové online mise pro více hráčů. MP možnosti studio Zipper prostě umí. V SOCOMu 4 klasický multiplayer zachraňuje to, co singleplayer pokazil.

Multiplayer obsahuje tradiční systém levelování a získávání zkušeností, podle čehož se vám odblokují další zbraně. Nečekejte od toho zase nic převratného. Jedno se jim nedá upřít a to, že se vaše killy a získané zkušenosti se počítají dohromady v rámci celé hry.

Závěrem

SOCOM 4 určitě mohl dopadnout lépe. A osobně mě trošku zklamal. Zkrátka čekal jsem něco víc. Jedinou kladnou věcí na hře je MP. MP se opravdu povedl a aspoň trošku napravil reputaci. Zkuste hru a uvidíte. Tadle hra je typ, který se vyzkouší, napíše se recenze a ani se o ni už neřekne ani slovo.

Hodnocení: 50 %

Článek SOCOM 4: Special Forces byl publikován 18. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...