Battlefield 2

Tagy:  Batlefield 2, Battlefield 2 demo download

Sponzorované odkazy:

Battlefield 2

Série válečných primárně multiplayerových her Battlefield je známá snad každému PC hráči. A její druhý díl byl právem hodnocen jako možná úplně nejlepší z celé série. Co tedy přinesl Battlefield 2 nového a čím je tak vyjímečný?

Příběh tentokrát nijak pitvat nebudeme, neboť jeho jedinou zápletkou je hypotetický konflikt mezi US NAVY, čínskou lidovou osvobozeneckou armádou a blízkovýchodní koalicí. Nic vyjímečného a pro multiplayerové bitvy je příběh stejně absolutně nepodstatný.

Jak již bylo řečeno jde o akční hru mnohdy neprávem srovnávanou s českým počinem Operace Flashpoint. Narozdíl od Flashpointu je Battlefield 2 více akční a méně hardcore. To co ve Flashpointu nerozdýcháte, tak vám Battlefield odpustí. Samotná hra se odehrává na poměrně velké mapě posetou určitým počtem vlajek. Každý tým musí zajmout co nejvíce vlajek a držet je pokud možno co nejdelší dobu pod svou kontrolou. Tímto stylem zabírají území a umožňují respawn jednotek. Držením vlajek také získáváte body, které nakonec určí vítěze. Naštěstí neobdržujete body jen za zajmutí nadpoloviční většiny vlajek, ale také za zabití hráče nepřátelské frakce.

Aby byla hra co nejvíce rozmanitá může si hráč vybrat ze 7 povolání: pěchota, sniper, speciální jednotky, ženisté, medici, podpora a protitankové jednotky. Každá z jednotek má své unikátní vlastnosti, bonusy a postihy. Zezačátku doporučuji vyzkoušet všechna povolání a nezůstávat u jednoho. Nikdy nevíte jestli vám nesedne třeba jiné povolání lépe. Už z názvů je jasné určení jednotlivých specializací, takže je zbytečné vypisovat, že sniper má odstřelovací pušku, medic léčí, atd. Bonusem je možnost stát se velitelem. Tato pozice je vždy dovolena jen pro jednoho hráče z týmu a jeho pozice je jasná – koordinovat útoky, přivolávat posily a letecké údery. V této pozici se hráč přímo bojů neúčastní, ale vše šéfuje z klidu a teplíčka velitelského štábu. Pro tuto pozici je ovšem třeba najít někoho s velkou dávkou taktického a logického myšlení jinak nadělá více škody než užitku.

Stejně jako v Operaci Flashpoint, tak i zde se setkáme s rozmanitým vozovým a leteckým parkem. K dispozici je například kultovní Humvee, FA/18 Hornet, tank T-90, EuroFighter Typhoon, M1A2 SEP a spousta jiných. Všechna vozítka a letadla jsou vám k dispozici a ve správných rukou dokáží nadělat v řadách nepřátel pořádnou paseku nebo překvapit nenadálým výsadkem v týlu nepřítele.

Základní verze obsahuje celkem 14 map a všechny jsou velmi dobře vybalancované. Díky datadiskům se počet map, ale i jednotek ještě horentně navýšil a tak o zábavu není nouze.

Hardware nároky již v dnešní době nepatří k nejvyšším a s 2 GHz procesorem, minimálně 512 MB RAM (optimum 1 GB) a alespoň 128 MB grafickou kartou si velmi slušně zahrajete. Grafické orgie se sice nekonají, ale grafika neurazí a tyto hry stejně nejsou primárně o grafickém pozlátku. Potěší přítomnost interní hlasové komunikace a možnost nahrávat si záznamy bitev.

Battlefield 2 právem získal spoustu ocenění za hru roku a pokud jste ještě nezkusili, rozhodně to napravte… Stále jde o velmi hratelnou záležitost a byla by škoda ji minout.

Battlefield 2 video trailer:

Battlefield 2 download demo zde:
Battlefield 2 demo download

Koupit Battlefield 2 za 399,–Kč

Koupit Battlefield 2 DELUXE za 399,–Kč

Koupit Battlefield 2 Complete Collection za 1299,–Kč

Článek Battlefield 2 byl publikován 20. října 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...