Battlefield 2142

Tagy:  BF2142, Battlefield, Batlefield 2

Sponzorované odkazy:

Battlefield 2142

Battlefield 2 jsme tu měli nedávno a nyní je čas zhodnotit jak je na tom zatím nejnovější díl série s názvem Battlefield 2142. Je to opravdu plnohodnotné pokračování nebo jen datadisk zasazený do daleké budoucnosti?

Bude zima, bude mráz

A nastala doba ledová… Tentokrát nám vývojáři připravili opravdu jednotvárné prostředí ve kterém bílá barva a všechny její odstíny hrají prim a vy si tak můžete užít sněhu dosyta. A jelikož je v takové době ledové o životodárné teplo poměrně nouze, je třeba si k němu dopomoci silou. Vojenskou silou. A tak se tentokrát střetává Evropská Unie a Panasijskou koalicí.

Battlefield 2142 – grafika je horší než na screenshotechBattlefield 2142 – grafika je horší než na screenshotech

Myslím, že mohu svědomitě říci, že se opravdu jedná spíše o normální datadisk než plnohodnotné pokračování, neboť změny jsou jen kosmetické a nijak hratelnost takřka nemění. Map je sice pár nových, ovšem jejich design mi nepřišel nijak skvělý a hlavně prostředí je neustále se opakující a to na náladě nepřidá.

Jedním z mála vylepšení je nový herní mód, kdy je třeba zneškodnit brutální levitující pevnost s názvem TITAN. Děje se to pomocí zrušení jejích štítů za pomocí raketových sil a následného výsadku do srdce pevnosti a zničení pomocí několika náloží. V Titan modu si tedy celkem užijete a zvlášť boje v úzkých chodbách TITANa jsou adrenalinové.

Battlefield2 – Když seženete schopné spoluhráče je to i zábava hrátBattlefield2 – Když seženete schopné spoluhráče je to i zábava hrát

Zbraně se sice změnili, ale spíše to jsou staré známé, jen převlečené do futuristického kabátku a doplněné pár novými kousky. Za zmínku stojí i nová „vozidla“… Mezi ně patří mechy, což jsou několik metrů vysocí roboti s velkým útočným potenciálem a velmi dobře ovladatelná vznášedla.

To co se nezměnilo je bohužel naprostá „debilita“ počítačových spoluhráčů a protivníků, takže jedinou možností je připojit se na nějaký server s dobrou odezvou a najít alespoň trošku kvalitní spoluhráče a protihráče. O tom také Battlefield 2142 hlavně je.

Battlefield 2142 – pěkné panoramaBattlefield 2142 – pěkné panorama

Grafická kvalita je rozporuplná a občas budete zírat na naprosto odfláknuté textury okolí a jindy vás naopak některé precizně odvedené efekty vysloveně potěší. To co je ale neomluvitelné, je naprosto neexistující optimalizace enginu, takže ať už máte lowend nebo highend sestavu, vždy se hra hýbe tak trochu podivně a framerate je značně kolísavý. Přitom grafika opravdu není úžasně detailní. No prostě se opakuje problém s optimalizací jako u Battlefield 2.

Battlefield 2142 vyloženě nezklamal, ale nenabízí toho tolik, abych mohl jeho nákup doporučit a u mě osobně se jedná o naprosto průměrný datadisk a prodávat ho jako novou hru i s takovou cenou mi přijde přinejmenším neslušné.

Hodnocení hry: 49%

Battlefield 2142 video trailer:

Battlefield 2142 download demo zde:
Battlefield 2142 demo download

Koupit Battlefield 2142 za 399,–Kč

Koupit Battlefield 2142 Deluxe Edition za 399,–Kč

Článek Battlefield 2142 byl publikován 5. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...