Battlefield: Play4Free - Bude stát za to?

Tagy:  Battlefield: Play4Free, Battlefield, Play4Free, games, game, hra, war, wars, bitva, válka, EA, EA Sports

Sponzorované odkazy:

Battlefield: Play4Free - Bude stát za to?

Nová hra od EA nás přesune do srdce moderního konfliktu mezi dvěma znepřátelenými stranami, nabídne řadu jednotek, zbraní, vozidel a map. Pojďme se podívat co nám hra může nabídnout a krátce představíme o co vlastně v konceptu hry půjde.

Hraní zdarma začíná být v poslední době poměrně moderní a nejedna mmorpg již přešla na systém, kdy za samotné hraní neplatíte nic a občas si koupíte nějakou tu věc do hry, pokud si chcete zjednodušit průchod hrou nebo získat nějaký ten předmět navíc.

Battlefield Play4Free je nyní ve fázi betaverze, což znamená, že ještě všechny informace nejsou vypuštěny. Na začátku je třeba zmínit, že Play4Free vytváří stejný tým jako Heroes (také od EA) a tak si můžeme být jisti, že je to tým složený z lidí, kteří vědí, co dělají a vědí jak vše nejlépe optimalizovat pro bezproblémové použití. Opět se bude jednat o střílečku z pohledu vlastních očí, ale tentokráte zasazenou do moderního konfliktu, kterého se účastní Spojené státy a ruská federace. Hratelnost by měla vycházet z nejnovějšího Battlefield Bad Company 2 a určitým způsobem by to měl být mezikrok předtím, než bude oficiálně představen plnohodnotný Battlefield 3.

Přesun do moderního pojetí války sebou logicky nese řadu moderních a realistických zbraní, prvků výbavy, ale také například vozidel. Na výběr bude několik herních tříd, jako je klasický voják, medik, inženýr nebo sniper. Podle volby herní třídy se bude lišit také výbava a zbraně a vzhledem k tomu, že za získané zkušenosti si budete moci postavu vylepšovat, tak také systém otevíratelných doplňků. Ty budou řešeny formou stromu dovedností, jaký můžeme znát z některých rpg her a po každém nově získaném levelu si budeme moci vybrat, zda si chceme otevřít novou zbraň, nebo například necháme svého vojáka naučit pracovat s granáty nebo výbušninami.

Celá hratelnost hry by měla být postavena na osvědčeném modelu Battlefield 2, ze kterého bude vycházet rovněž engine, který bude hru prezentovat. Narazíme tak na známe typy jednotek, vozidla, zbraně, ale také některé mapy, které budou předělané do jednodušší a svižnější formy. Jedinou mapou, o které zatím víme, je Strike at Karkand, kterou si hráči Battlefield 2 budou určitě pamatovat. Na mapách se bude moci utkat až 32 hráčů najednou a navíc bude možné využívat vozidla, jako jsou obrněné hummery, tanky, vrtulníky a dokonce letadla.

Za drobné poplatky si budete moci koupit battle points a ty poté směnit za nepotřebné věci jako kostýmy pro svou postavu, ale také za ryze praktické věci jako boosty, které umožní získat více zkušeností a usnadnit si tak cestu k dalším úrovním. Naštěstí ale nebude možné si za body kupovat lepší vybavení ani zbraně, protože to by hru zcela znehodnotilo a ti, kteří by byli ochotni utratit velké peníze by automaticky byli v žebříčcích na špičce. Takhle se bude muset každý snažit stejně a každý bude mít stejnou šanci stát se tím nejlepším, pouze ten kdo si připlatí, bude mít tu cestičku trochu svižnější.

Tento díl bude nemálo náročný na grafiku, ale nebude se jednat o žádnou ošklivku, protože pro prezentaci bude použit engine Battlefield 2, který bude modernizovánvysokodetailní textury a některé moderní grafické efekty. Propracovanost grafiky se samozřejmě bude automaticky měnit podle vašeho hardwaru a tak by hra měla mít velmi malé nároky na počítač a mělo by být možné ji hrát také na noteboocích a snad i netbocích díky malé náročnosti na místo na disku a rychlé instalaci. Ano, hru je třeba nainstalovat i přesto, že se jedná o hraní skrze prohlížeč. Funguje to tak, že se stáhne malý plugin do vašeho oblíbeného prohlížeče a ten následně stáhne a nainstaluje celou hru.

Závěrem

Určitě se máme všichni na co těšit, protože struktura celé hry vypadá více než zajímavě. V blízke době bude spuštěna betaverze a ještě letos se této hry dočkáme ve full verzi.

*

pozn. redakce

Screenshoty použité v tomto článku byly převzaty z webu ABCgames.cz a také schváleny adminem webu ABCgames.cz.

Článek Battlefield: Play4Free - Bude stát za to? byl publikován 6. března 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...