Battlefield Heroes - válka tak trochu jinak

Tagy:  Battlefield Heroes, druhá světová válka, Battlefield

Sponzorované odkazy:

Battlefield Heroes - válka tak trochu jinak

Kdo by neznal sérii známé akční hry Battlefield, která bezpochyby oslovila nemalé procento hráčů, preferujících masivní, dynamickou a graficky pěkně zpracovanou MMO FPS. Tvůrci BF se však nyní rozhodli vydat trošku jiným směrem a připravili pro nás titul, který si podle všeho můžeme zahrát kdykoliv a odkudkoliv pouze za pomoci internetového prohlížeče. Říkáte si: „To zní zajímavě?“ Pak se pohodlně usaďte, začínáme.

O hře

Battlefield Heroes je v současné chvíli ve fázi betaverze, takže při hraní se můžete setkat s malými chybami, které by se však v plné verzi rozhodně objevit neměly. I v této fázi vám již však BF Heroes podává komplexní náhled na hru a dokonale vás seznámí s herním prostředím a vlastnostmi této pecky. Jak jsem již předeslal, instalace a hraní samotné je naprosto nenáročné a zvládne ho i naprostý začátečník. Oficiální webová stránka vás akorát požádá o nainstalování grafického Plutonu, ve kterém se vše nakonec spouští. Prvním bodem se kterým se setkáte bude založení vaší herní postavy. Na výběr máte ze dvou frakcí, a to Royal Army a National Army. Symbolicky by tyto dvě strany měly představovat Američany a Němce. Za každou frakci si pak lze vybrat ze tří povolání, z nichž každé disponuje jinými výhodami. Můžete se tak postavit do role klasického vojáka, pancéčovníka či snipera. To jakého hrdinu si vyberte záleží pouze na vás a dokonce i jeho vzhled je ve vaší režii. Co se tedy týče tvorby vaší postavy, máte volné pole působnosti, ale nic není zadarmo. Hra je nastavena na propracovaný levlovací systém, který funguje na systému různých bodů a ohodnocení, které získáváte v boji. Právě za tyto bodíky si pak můžete svůj charakter upravovat a dokupovat mu různé doplňky.

Co potěší?

Krásná malovaná grafika, která celé hře dává pohodový nádech se nádherně vyjímá na rozsáhlých mapách různého typu. To, že mapy jsou opravdu poměrné velké se přesvědčíte sami, když poběžíte se svým človíčkem třeba 5 minut ve snaze nalézt nějakého nepřítele. Proto nás vývojáři obdarovali nejrůznějšími dopravními prostředky, které vámkým jeepem, který sice nemůže nijak střílet, ale za to vždy vás a vaše spolubojovníky dostane na místo, kde se něco děje. Co by to bylo za boj, kdybychom nemohli jezdit v tanku? Samozřejmě i tato smrtící zbraň je tu k dispozici a dokáže slušně potrápit nepřátelské jednotky. No a nakonec asi nejoblíbenější dopravní prostředek, kterým je bezesporu letadlo. Má totiž největší palebnou sílou a zároveň může přibrat na svá křídla další bojovníky, čímž se stává naprostým králem na bitevním poli.

Závěrem

Musím konstatovat, že mne Battlefield Heroes velmi příjemně potěšil a řekl bych, že dokonale splnil svou funkci, tedy pobavit a odrelaxovat. Instalace je rychlá a nenáročná, grafická stránka je příjemná a hezky propracovaná a hratelnost nemá chybu. Samozřejmě, že se stále bavíme o betaverzi, takže pouze až čas ukáže na kolik bude mít tento titul úspěch mezi hráči. Ovšem fakt, že by tato hra měla být zcela zdarma, silně přispívá tomu, aby si BF Heroes získal opravdu slušnou komunitu pařanů. Závěrem přidávám hezky zpracovaný trailer.

Oficiální stránky hry

Článek Battlefield Heroes - válka tak trochu jinak byl publikován 26. května 2009 v 08.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...