Overlord

Tagy:  Overlord čeština, Overlord návod, Overlord download, Overlord demo

Sponzorované odkazy:

Overlord

Pamatujete na kvalitní kopii turn based strategie Heroes of Might and Magic s názvem Age of Wonders? Tak právě to stejné Triumph Studios uvařilo opravdu velmi chutnou specialitku – Overlord.

Overlord se sice odehrává v celkem klasickém a poslední dobou i klišovitém fantasy světě, ale pochyby o nudě z vás spadnou hned po prvních minutách hraní. Hra si lehce jako svůj vzor bere kultovní titul Dungeon Keeper kde jste jako pán jeskyně musel zabránit skupinám dobrodruhů ve vyplenění vašeho sídla a zároveň svoji jeskyni neustále vylepšovat a cepovat bojovníky. To co mají tyto dvě hry společného je hlavně obrovská vtipnost a hraní za ty zlé…

Overlord-vaši pohůnciOverlord-vaši pohůnci

Cílem hry je ovládnutí světa (ostatně co ti zlí mají dělat, že?), ale tady na to rozhodně nebudete sami a ani vy jako Overlord nebudete v centru dění… Alespoň většinou ne… Na všechno máte armádu skřetů. Nebyla by to ovšem taková herní lahůdka kdyby šlo jen o zabíjení. Overlord totiž není jen bezduchá akční hra, ale výborný mix RPG a logické hry. Velkou měrou k tomu přispívají právě vaši skřeti, kteří jsou dostupní ve 4 barevných provedeních a každá sorta je důležitá pro něco jiného – hnědí na boj, modří oživují a jako jediní umí plavat, zeleným nevadí jed a červení metají zákeřné firewally a umí hasit oheň). Díky těmto unikátním vlastnostem jednotlivých potvůrek se otevírá prostor pro spoustu logických rébusů a hádanek (kdy použít jakého skřeta, atd.). Takto postupujete rozlehlým plně interaktivním světem, pleníte hobití nory, podzemí, vesnice a hlavně u všeho přemýšlíte a uvažujete! Příjemným bonusem jsou i lehké RPG prvky zvyšující statistiky vás jako Overlorda nebo upravovat si svou overlordskou věž.

Overlord-sám OverlordOverlord-sám Overlord

Hratelnost je tedy opravdu na úrovni a sekunduje mu naprosto kouzelná grafika, která sice neaspiruje na nejkrásnější hru roku, nicméně její osobitost je skvělá a to dodává hře šťávu. Engine je čistý, skvěle šlape i na průměrných strojích a jeho míra interaktivity je posazeno hodně vysoko. Animace a model postav jsou jedním slovem k sežrání. Zvuková stránka je jedna z nejlepších a to hlavně díky precizně provedeným zvukům, hláškám vašich skřetů a jiným ruchům ve hře.

Overlord je černým koněm na titul hry roku a já bych mu toto ocenění přál… Skvělý mix RPG a logické hry vás zabaví na dlouhou dobu a přitom se ani minutu nebudete nudit a to je to co od hry očekáváme…

Overlord video trailer:

Overlord demo download zde:
Overlord demo

velikost: 1,1GB

Koupit Overlord za 1299,–Kč

Předobjednat Overlord CZ za 399,–Kč

Článek Overlord byl publikován 18. září 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...