Preview – Supreme Commander 2 – Vesmír v ohrožení!

Tagy:  Supreme Comannder 2, Gas Powered Games, RTS, real-time, strategie, robot, UEF, Cybran, Illuminate

Sponzorované odkazy:

Preview – Supreme Commander 2 – Vesmír v ohrožení!

Od poslední války uběhlo již dlouhých 25 let. Nově zvolený vládce galaxie byl zavražděn. Každá z frakcí se ztrátu snaží nějak vyřešit, avšak není to tak snadné, protože atmosféra mezi jednotlivými frakcemi každou hodinou neustále houstne. Situace se brzy vyhrotí až na takovou míru, že začne nová válka. Obyvatelé galaxie jsou prostě nepoučitelní…

Útok!Útok!

Bojiště jsou vždy různorodá…

Zdál se vám v minulém díle vzhled planet stereotypní? Druhý díl doslova gigantické real-timové strategie Supreme Commander by měl přinést špičkové zpracování různých detailů a prostředí válkou sužovaných planet. To by mohlo značně přispět k výborné atmosféře, která bude samozřejmě podkreslena napínavým příběhem. Kampaň tak nebude pouze stereotypní záležitostí zakládající na velkolepých bitvách. Mohli bychom se tak dočkat zajímavých ingame videí a značně odlišných kampaní pro každou frakci. Celá problematika se bude točit okolo tří frakcí známých z prvního dílu, z nichž jedna doznala velkých změn. Rozlučte se s potomky prvních lidí nazývanými Aeon, na scénu se totiž dostávají Illuminate. Nemusíte se však obávat, Illuminate jsou přímými potomky Aeon. V kampani se dokonce budete pokoušet obnovit a spojit všechny původní členy rasy Aeon v roli odvážného velitele Thalia Kaela. Před tím než budete sjednocovat rozpolcenou starou říši, však ještě budete bojovat v kůži neohroženého velitele Dominika Maddoxe z řad UEF. Příběh Maddoxe ale nebude o mezirasovém sporu, nýbrž o osobním problému velitele. V poslední části kampaně zastanete pozici předního velitele frakce Cybran. Cybranští lidé nejsou plně fyziologickými jedinci, ale super inteligentními hybridy lidské tkáně a kybernetické technologie. Největším paradoxem je, že všichni výše jmenovaní velitelé prošli stejnou školou, a tak se v závěru jejich příběh částečně prolíná.

Skromné město obrovské armádySkromné město obrovské armády

Kupředu armádo!

Armáda je jeden z nejdůležitějších aspektů real-timové strategie a u gigantických bitev to platí dvojnásob. Jestliže vás uchvátilo množství typů jednotek již v prvním díle, ve druhém díle vás čeká ještě o mnoho více bojového „materiálu“. Infrastruktura vaší armády je rozdělena na tři části – na vzdušnou, pozemní a vodní. Ve druhém díle konečně i na velkou vzdálenost rozeznáte jednotky jednotlivých frakcí, protože tvůrci znatelně zapracovali na grafice jednotlivých jednotek. Jejich vlastnosti se také více odlišily. Značných změn se dočkal i výzkum. Už v prvním díle byl strom technologií velmi obsáhlý a umožňoval dělat ze starých a slabých jednotek super zabijáky. Technologický strom dostal plno nových příček, a tak se nemůže stát, že by vylepšování bylo nudné a stereotypní. Na konci technologického stromu na vás bude čekat malé překvapení v podobě nějaké obrovské a téměř nezničitelné jednotky. V případě Cybranů na vás čeká obrovský Cybranosaurus Rex, který vaše nepřátele doslova smete z mapy. King Kriptor reprezentuje UEF a je téměř celý složen ze střelných zbraní. Nejsilnější zbraní Illuminate je Darkenoid, což je účinná drtička nepřátel přinášející jen smrt a zkázu.

Ve vzduchu je nejlépe…Ve vzduchu je nejlépe…

Zpracování

Tvůrci Supreme Commander 2 slibují naprosto dokonalé zpracování. O vynikající grafice jsem se již několikrát zmínil, a tak nemá cenu o ni blíže mluvit. Hratelnost by měla být proti předchozímu dílu také značně vylepšena. Největším přínosem nového dílu je však příběh. V první díle tvořila příběhová linie jen vedlejší roli, nyní se ale dočkáme pružného příběhu s různými zlomy, které se na závěr prolnou.

Verdikt

Celá série Supreme Commander vnesla do žánru real-timových strategií nový rozměr. Obrovské množství jednotek různých druhů se postaví proti stejně velké nepřátelské armádě. Bitva plná různých zlomů podbarvená vynikající atmosférou a příběhem na úrovni by mohla přinést pekelně dobrou porci hraní. Supreme Commander 2 by se na trhu měl objevit 3. února 2010 pro PC a 16. února 2010 pro XBOX 360.

Článek Preview – Supreme Commander 2 – Vesmír v ohrožení! byl publikován 17. února 2010 v 07.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...